HomeTourismNirvana ile sporda büyük adım, Kilit grup otel sayısını 21'e çıkardı

Nirvana ile sporda büyük adım, Kilit grup otel sayısını 21’e çıkardı

Açılış konuşmasını yapan  Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, daha önce Kervansaray Grubu’nun bünyesinde bulunan otelin, Kilit Grubu tarafından satın alındığını, şirketin, yeni tesisle birlikte Nirvana’yı üst segment olarak konumlandırmak ve konsepti daha fazla geliştirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Nirvana Cosmopolitan AR-GE merkezi olacak

Korhan Alşan, Kilit Grubu’nun yıllara dayanan tecrübesinin Nirvana Cosmopolitan Lara’da hayat bulduğuna dikkat çekerek, ”Nirvana Hotels’de yenilikler ve sürprizler yapacağız. Nirvana Cosmopolitan yeni konseptlerin geliştirilmesi için AR-GE merkezi görevi görecek. Burada geliştirilecek konseptler diğer tesislere de yayılacak.
Kilit Grubunun Nirvana Cosmopolitan’a bugüne kadar (satın alma ve tesise yapılan yatırımlar) 1 milyar lirayı buldu. Görünen o ki bu sezon da kolay olmayacak. Bu nedenle KÇÖ’nün 2022 yılının ortasına kadar devam etmesi gerekiyor. Çünkü turizm sektörünün nitelikli personeli kaybetmemesi gerekiyor. Kışın açık kalan oteller daha fazla desteklenmeli. Örneğin kışın açık kalan otellere SGK prim affı verilmeli. Böyle bir durumda askıya gönderilen personelin yüzde 70’i sürekli çalışan durumuna gelebilir.
1,5 milyar euro aktif büyüklüğü olan Kilit Grubu 2019 yılnda 650 milyon euro ciro elde etti ve bu tutarın yüzde 95’i döviz girdisi.”

Tolga Kilit: 5 aylık doluluk hedefimiz yüzde 70-74

Kilit Grubunun Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit, zor bir dönemin ardından daha büyük umutlarla yola çıktıklarını söyledi. Kilit, ‘’Pandeminin etkilerini hala yaşıyoruz. Bu hafta sonunun bitiminde daha farklı bir periyoda geçeceğiz. Bu otelimiz kış periyodunda da açık kalacak. Bu nedenle bütçelerimizi 5 aylık periyotta yüzde 70-75 doluluk olarak planladık. Kış dönemi için de talepler gelmeye başladı. Özellikle ciddi bir düğün talebi olacak. Pandeminin bitmesin ile de grup MICE ve spor organizasyonları ile ilgili de çalışmalarımız olacak.’’ dedi

Kilit Grubu’nun kökleri şok derinlerde olan bir ağaç olduğunu ifade eden Tolga Kilit, ‘’Yan sanayi kollarımız var. Pandemi yatırımlarımızda bizi sekteye uğrattı. Geçen sene 9 otelimizi açtık ve devamında otellere tedarik sağlamaya başladık. Pandeminin bitmesinin ardından otelleri etap etap açmaya başlıyoruz. İnanıyorum ki 15 Haziran sonrasında başka bir konu konuşuyor olacağız.’’ diye konuştu.

‘’Şu anki amacımız otellerimizi daha fazla kurumsallaştırmak’’

Otellere her yıl yatırım yaptıklarını belirten Kilit, ‘’Bütçeler yapılırken tamirat, tadilat, yenileme ve varsa otel satın alımları varsa bunları bütçelendiririz. Kilit Grubunun ilk hedefi böyle bir pandemiden sonra güçlü bir şekilde yoluna devam etmek. Şu anki amacımız otellerimizi daha fazla kurumsallaştırıp, daha iyi bir iç ve dış denetim sistemi kurarak daha sağlam bir sistem hayata geçirmek istiyoruz.’’ değerlendirmesini yaptı.

Nirvana Cosmopolitan’ın Kilit Grubunun ‘ustalık eseri’ olduğunu belirten Tolga Kilit, ‘’Pandemi sadece ciro kaybettirmiyor. Mesela siz personele yatırım yapmak istiyoruz, yapıyoruz ama bakıyorsunuz personel sektörden ayrılıyor. Personel bizim için en önemli ve en değerli varlığımız. O nedenle ilk önceliğimiz mevcut otellerimizi daha iyi konumlandırmak.’’ dedi.

21 otelin 21’i kendi mülkü

Grup bünyesinde 21 otel bulunduğunu belirten Tolga Kilit, bunlardan 18 tanesinin kendi mülkleri, 3 tanesinin de uzun dönem kiralama olduğunu kaydetti.
Kilit ayrıca, Antalya’daki otellerin Körfez sermayesinin eline geçebileceği şeklindeki haberlerler ilgili, olarak ise, ’’Ben buna kısa vadede ihtimal vermiyorum’’ dedi.

Pelin Kilit: Otelciliği yan kollarla destekliyoruz

Kilit Global Yönetim Kurulu Üyesi pelin Kilit ise grubun sadece turizm değil, diğer yan kollarda da faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Pelin Kilit, ‘’Kilit Grubu turizmi sanayi olarak geliştirmiş milli bir şirket. Bunun yanında otelcilik faaliyetini yan kollarla desteklediğimiz için, krizi yönetebiliyoruz. Bütün aperatif işlerin bir firmanın kendi içinde imal edilmesi yüzde 30-50 kar sağlanması demek. Kilit Grubu’nun Türk bayrağını yurtdışında da taşıması gerekir diye düşünüyorum.’’ değerlendirmesini yaptı.

Umman Çetinbaş: KÇÖ ile nefes aldık

Crsytal Hotels CEO’su Umman Çetinbaş ise grup olarak ellerindeki nitelikli personeli kaybetmemek için büyük çaba harcadıklarını söyledi. KÇÖ’nün başlamasıyla nefes aldıklarını söyledi. Otelleri açtıkça personeli iş başı yaptırdıklarını söyleyen Çetinbaş, grubun otellerinden iki tanesinin Bodrum ve Kapadokya’da, geriye kalanlarının ise Antalya’da olduğunu söyledi. Çetinbaş ayrıca, 2014-15 yıllarında İstanbul’da otel açmak için görüşmeler yaptıklarını ancak verimli bulmadıkları için açmadıklarını ifade etti.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »