HomeTourismKısıtlamalar başlamadan önce birçok Rus Antalya'da

Kısıtlamalar başlamadan önce birçok Rus Antalya’da

Kısıtlamalar başlamadan önce birçok Rus araçları ile Antalya’ya gelip ev kiraladılar veya otellerde kalıyorlar.  Türkler denizi seyrederken Rus’lar güneşi gördükleri an denize giriyorlar.

Artan Corona virüsü vakaları ve ölümleri nedeniyle Rusya’da bir hafta sürece işyerlerine gidilmeyecek. Son 24 saatte ülkede 40,402 yeni Corona virüs vakası ve 1,115 ölüm bildirildi. Rus Antalyanin başlangıcından bu yana en yüksek vaka sayılarını gören Rusya’da yetkililer, kısıtlamalar getirerek virüsün yayılmasını engellemeye çalışıyor. Başkent Moskova’da kısıtlamalar kapsamında 60 yaş üstü aşısız insanlar 4 aydır dışarıya çıkamıyor

Rus basını hafta sonu, Türkiye’ye seyahate kısıtlama getirme veya dönüşlerde 14 gün karantina uygulanması gibi seçeneklerin gündemde olduğunu yazdı.

Konunun bugün Rus hükümeti tarafından karara bağlanabileceği bildiriliyor.

Rus gazetesi Izvestia, Rusya Ulaştırma Bakanlığı ve iki büyük tur operatörü yetkilisine dayandırdığı haberinde charter uçuşlarının tamamen, yolcu ve kargo uçuşlarının da kısmen yasaklanabileceğini, Rusya’ya dönen Rusların iki hafta karantinaya alınması gibi seçeneklerin değerlendirildiğini yazdı.

Mişustin’in açıklamasında hangi ülkelerin listeye girebileceğine dair bir ifade yok. Fakat karardan en çok etkilenebilecek ülkelerden biri Türkiye.

Rusların bir numaralı tercihi Türkiye
Türkiye yıllardır Rus turistlerin bir numaralı tercihi. Pandemi öncesi 2019’da 6,9 milyon Rus Türkiye’ye gitmişti.

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu sayı yarı yarıya azalsa da hâlâ en popüler ülke Türkiye’ydi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »