HomeCelebrities VillasKim Kardashian neden kaçakçılıkla suçlandı

Kim Kardashian neden kaçakçılıkla suçlandı

Kim Kardashian, antik Roma heykelinin kaçırılmasıyla herhangi bir ilgisi olduğunu yalanladı
İtalyan hükümeti, Kim Kardashian’ın kendisi için alınan antik Roma heykelini iade etmesini talep etti – yetkililer, antika parçanın İtalya’da çalındığını öne sürüyor. TV yıldızı, bu heykeli ilk kez duyduğunu iddia ediyor. Bu arada arkeolojik değeri olan yıldızı gönderen galeri, İtalyanların iddiaları karşısında şaşırdı ve tamamen yasal olarak elde edildiğini söyledi.
Kim Kardashian’ın temsilcileri , medyada onun sanat eseri kaçakçılığı ile bağlantısını inkar ediyorlar – TV yıldızının, İtalyan yetkililerin şu anda geri dönmeye çalıştıkları antika heykelin “kaçırılması” ile hiçbir ilgisi olmadığını açıklamak zorunda kalıyorlar. vatanları ve girişimci “ilk önce onun varlığını öğrendi.”


“Ürünün kendisi adına bilgisi dışında sipariş edildiğinden ve teslim edilmediğinden siparişten haberi olmadığından eminiz. Bir soruşturmanın devam etmekte olmasından memnunuz ve heykelin hak sahiplerine geri dönmesini umuyoruz ”dedi Kim Kardashian’ın temsilcileri, bu şekilde yıldızın eski sanat eserinin bir nesnesinin hırsızlık iddiasına karıştığını reddederek. antik Roma dönemi.

Kim Kardashian için olduğu iddia edilen ABD’ye getirilen antik bir Roma kireçtaşı heykelinin hikayesi, 30 Nisan’da Los Angeles federal mahkemesinde ABD hükümeti tarafından kaybedilmesi nedeniyle bir hukuk davası açıldığında ortaya çıktı. CNN’in bildirdiğine göre, belgeler sanat eserinin “çalındığını ve kaçak olarak alındığını” söylüyor . Heykel, MS 1. veya 2. yüzyılda yaratılan “Samos Myron Athena’nın bir parçası” olarak tanımlanıyor – antik bir Yunan heykeltıraşının eserinin Roma kopyası olduğu varsayılıyor.

Heykel, 2016 yılında Los Angeles’taki Amerikan gümrüklerinde, 40 parça güzel ve dekoratif sanat eserinin yanı sıra mobilyaların bir parçası olarak getirildiğinde gözaltına alındı: kargonun toplam ağırlığı 5,5 tondu ve Gümrük beyannamesine göre maliyet 745 bin dolardan fazlaydı

Gazetelerde, kargonun içinde “100 yıldan daha eski antika eşyalar” bulunduğu belirtiliyor.

Amerikalı gümrük yetkilileri, antika heykelin menşei konusunda endişeliydi – yasadışı yollardan elde edilebileceğini öne sürerek, heykeli Los Angeles limanında gözaltına aldılar. Gerçek şu ki, Amerika Birleşik Devletleri ile İtalya arasında, hangi eski sanat eserlerinin ithal edildiğinde belgelerle birlikte sunulması gerektiğine göre bir anlaşma var – bir ihracat izni veya arkeolojik bulgunun elde edilmeyen bir şekilde elde edildiğini doğrulayan başka herhangi bir kağıt. menşe ülkenin yasalarını ihlal etmek. Anlaşmada, kültür varlıklarının Apennine Yarımadası’ndan yasadışı olarak ihraç edilmesinin durdurulması amaçlanıyor. Gümrük memurları, heykele ait belgelerde bir tutarsızlık buldu.

Alıcı, Kim Kardashian’ın gayrimenkul konularındaki çıkarlarını temsil eden Noel Roberts Trust’dı ve gönderen, Calabasas’taki Kim Kardashian ve Kanye West’in evinin iç mekanının yazarı Belçikalı tasarımcı ve koleksiyoncu Axel Vervoordt’du. Amerikan şov dünyasının birçok yıldızı ile.

Artnet portalına göre, kargoyu taşıyan lojistik şirketi Masterpiece International, heykelin satın alınması için gümrük memurlarına iki fatura verdi. Kim Kardashian ile bağlantılı bir şirket tarafından satın alındığına dair ifade veren biri, ikincisi Axel Vervoordt’un antika heykeli 2012’de Paris’teki Chenel Galerisi’nden satın aldığının doğrulanmasıydı. Ancak heykelin iki gazetedeki açıklaması farklıydı.

Bir 2012 belgesi, “1980’den önce satın alınan eski bir Alman koleksiyonundan” kaynaklanan “büyük dökümlü bir heykel” olduğunu belirtir. 2016 tarihli bir belgede, sanat eserine parça adı verilir ve İtalya menşe ülke ilan edilir.

Heykelin ele geçirilmesinden bir ay sonra İtalyan hükümeti, Axel Vervoordt’un 2012 yılına kadar bir Sisam Athena parçasına sahip olduğuna dair kanıt sağladı – kültürel miras koruma ajansının bir çalışanı, Vervoordt galerisinin köşesindeki heykeli gördüğünü ve fotoğrafladığını söyledi. 2011’de Maastricht’teki TEFAF sergisi, Artnet’e göre. Chenel galerisinin sahibi, ancak, tasarımcının 2010 yılında Almanya’daki Hampel müzayedesinde galericiler tarafından satın alınan heykeli resmen yayınlanmadan önce satın aldığını açıkladı.

İtalyan hükümeti 2018’de ABD’ye tutuklanan antika heykelin İtalya’dan geldiğine dair daha fazla kanıt sağladı.

Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilen İtalyan Kültür Mirası Bakanlığı’ndan bir arkeolog heykeli inceledi ve davaya göre heykelin klasik Roma tarzında yapıldığı ve “orijinal Yunan heykelinin bir kopyası” olduğu sonucuna vardı. Los Angeles mahkemesinde dosyalanmış. Ayrıca heykelin İtalya’ya iade edilmesi için “her türlü çabayı gösterme” talebi de var.

Axel Vervoordt’un sözcüsü, heykelin İtalya’da çalındığını ve yasadışı yollarla Amerika Birleşik Devletleri’ne getirildiğini reddediyor. Artnet’e galerisinin İtalyan hükümetinin davasına şaşırdığını söyledi. “Bu ürünü yasal olarak bir Alman müzayedesinde yasal olarak satın alan bir Fransız galerisinden satın aldık” diyorlar. – Eski koleksiyoncu İngiliz’di, ancak daha fazla iz kayboldu. Ancak, bu eşyanın İtalya’dan yasadışı olarak ihraç edildiğine dair hiçbir kanıt yok. ”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »