HomeGenelKazak kadın 15 yaşındaki üvey kızını Antalya havalimanında bırakıp gitti

Kazak kadın 15 yaşındaki üvey kızını Antalya havalimanında bırakıp gitti

Üvey anne kızın pasaportunu kaybetti. Babası pozitif PCR testi ile Türkiye’de tecritte kaldı.

Kazak kadın, 15 yaşındaki üvey kızının pasaportunu kaybetti ve Türkiye’deki Antalya havalimanında eve uçarken bıraktı. Kızın babası Türkiye’de kendini tecrit ediyor, çünkü Kazinform MIA’nın bildirdiğine göre, yola çıkmadan önce koronavirüs için pozitif bir test aldı .Kızın annesi Asyl Nesikpaeva olayı anlattı. “Çocuğum eski kocasının ailesiyle birlikte Türkiye’ye dinlenmeye gitti. Kocanın karısı için vekaletname verildi, çünkü bir gün önce, 5-6 Ağustos’ta uçtular. Eski kocanın uçması gerekiyordu. iki gün sonra çocuk sağ salim uçtu ve Kazakistan’a döndü Kızım beni aradı ve havaalanında kaldığını söyledi. Üvey anne pasaportunu kaybetti. Çocuğa pasaportunun kaybolduğunu ancak havaalanına giderken anlattı. Sonuç olarak, çocuğu terk eder ve kendi kendine uçar, “diye açıkladı kızın annesi.

Kızın babası şu anda Türkiye’de kendini tecrit ediyor. Ayrılmadan önce, koronavirüs için pozitif bir PCR testi aldı. Kızın annesi, vekaletname verilen kişinin çocuktan tamamen sorumlu olması gerektiğine inanmaktadır.

“Çocuğu terk etme hakkı yoktu. Tur operatörü bana açıkladı: pasaport kaybolursa, vekaletname verilen vasi, sırayla elçiliği bağlayacak olan tur operatörüne haber vermelidir.” Asyl Nesikpaeva diyor.

Olay, Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı basın servisi tarafından yorumlandı.

Dışişleri Bakanlığı, “Kazakistan’ın Türkiye konsolosu kızla temas halinde. Sorun kontrol altında” dedi

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »