HomeTourismJOLLY İLE BU SONBAHAR KEŞİF ROTASI: GÜNEYDOĞU ANADOLU!

JOLLY İLE BU SONBAHAR KEŞİF ROTASI: GÜNEYDOĞU ANADOLU!

JOLLY İLE BU SONBAHAR KEŞİF ROTASI: GÜNEYDOĞU ANADOLU!

 Türkiye’de sonbahar mevsiminin en özel rotalarından biri şüphesiz  Güneydoğu Anadolu Bölgesi’dir.

Jolly sizi,  alternatifli tur programları ve ulaşım seçenekleriyle bu bölgeyi keşfetmeye davet ediyor. İsterseniz kendi aracınızla temassız turlara katılın, isterseniz birçok ilden çıkışlı otobüslü ve uçaklı  GAP turlarını tercih edebilirsiniz.

 

Jolly’nin 5 gece ve üzeri konaklama seçeneği, birçok şehirden katılma imkanıyla 1.199 TL’den başlayan fiyatlarla GAP turlarında tarih, lezzet ve kültürel bir deneyime tanık olmak istiyorsanız hemen rezervasyon yaptırın ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tüm güzelliklerini bir arada yaşayın.

İşte Jolly’nin GAP turları ile keşfedeceğiniz yerler;

Adana’da ilk olarak şehir merkezini keşfedecek ve ardından Sabancı Merkezi Camii, Taş Köprü, Hatay Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Habib Neccar Camii, Uzun Çarşı ve Defne’yi göreceksiniz.

Gaziantep’te dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ne hayran olacaksınız. Gaziantep Kilisesi, Mutfak Kültürü Müzesi ve Bakırcılar Çarşısı’nı gezeceksiniz.

Mardin city at nihgt in Eastern Anatolia,Turkey.

Gaziantep’ten sonra rotayı Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye çevirecek ve Rum Kale, Atatürk Barajı, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı ve Karakuş Tümülüsü’nü görebilme imkanı bulacaksınız.

Bir sonraki rota ise Peygamberler Şehri Şanlıurfa olacak. Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe kendisine hayran bırakacak. Göbeklitepe sonrasında Harran sizleri karşılıyor olacak. 5000 yıllık geçmişe sahip olan Harran’da ise Harran Üniversitesi, Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri, Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret edeceksiniz.

Mardin… Mardin’de ise Deyrülzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Şehidiye Camii ve Şahtana Evi manzarası ve güzelliğiyle sizi büyülüyor olacak.

Son olarak Midyat, Kaymakamlık Konuk Evi, Hasankeyf, Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi ve panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent sularında Mardin Kapı, Keçi Burcu ve Dicle Havzası’nı görme şansı yakalayacaksınız.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »