HomeFashionJaguar'ın 2021 F-Type R Coupe

Jaguar’ın 2021 F-Type R Coupe

Yolda: Jaguar’ın 2021 F-Type R Coupe’nin Pençeleri Rekabet İçin Dışarıda
575 hp modeli bir zamanlar olduğu gibi vahşi kedi olmayabilir, ancak yine de sürmesi çılgınca eğlencelidir.
arabasını kuzey İspanya’nın pastoral yollarında sürerek katılma ayrıcalığına sahip oldum . O sırada Jaguar’ın oyuna geri döndüğünü ve F-Type Coupe’nin Malcom Sayer’in ikonik XK-E’sinden bu yana en güzel Jaguar olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum .

Jaguar için E-Type , özellikle de 1961’den 1967’ye kadar yaptığım Seri, birçok klasik koleksiyonda köşe taşı olmayı sürdüren bir dönüm noktası tasarımıydı. Ve marka XJS, XK8 ve XK ile takip ederken, bu modeller, son V-12 motorlu E-Type 1974’te hattan çıktığında hiçbir zaman boş bırakılan sportif rolü üstlenmemiş gerçekten lüks GT’lerdi. Ian Callum ‘ Bununla birlikte, F-Type’ın tasarımı, dedikleri gibi tüm kutuları işaretledi. Zekice bir performans gösterdi, harika görünüyordu ve hala piyasadaki en çok arzu edilen “uygun fiyatlı” spor arabalardan biri olarak oyumu alıyor.
Jaguar bize en son 2021 F-Type R AWD Coupe’yi sunduğunda, daha önceki F-Type’lara aşinalığın, özellikle de Aston Martin’in Vantage’ı , Chevrolet’nin en yeni Corvette’i veya hatta Ford’un Mustang GT’si. Cevap büyük bir “hayır” dır.
F-Type, 2021 model yılı için yeni farlar ve arka lambalarla bir bakışta fark edilebilen bir makyaj aldı. Kuzey Amerika’da sıralı dörtlü, V-6 veya V-8 motorlu üç coupe ve convertible modeli mevcuttur. En iyi performans gösteren F-Type, 575 hp geliştiren, 3,5 saniyede sıfırdan 60 mil / saate çıkan ve elektronik olarak sınırlı 186 mph hıza sahip 5.0 litrelik, süper şarjlı bir V-8’e sahiptir. Motor kanıtlanmış bir kazanan ve sağlıklı 516 ft lbs torku 3.500 rpm’den sonuna kadar çekiyor. Sekiz vitesli otomatik şanzıman, hızlanmaya bir şapka atarak oranları yayar, ancak daha düşük devirlerde otoban için uzun bacaklarla uçar.

Biraz tarih, bu son F-Type’ı bağlama oturtuyor. 2015 yılına kadar yapılan, daha önceki sadece RWD, V-8 ile çalışan F-Type R Coupe, kuduz, uluyan bir egzoz ve geleneksel arkadan çekiş özelliklerine sahip acımasız bir kediydi. dikkatsiz göz. Bu araba bir kova eğlenceydi – kesinlikle titiz olanlar için değil – ve ikinci el pazardaki en iyi saf spor araba pazarlıklarından biriydi. Sonraki tüm V-8 F-Tipleri, daha önce vahşi kedinin yol davranışlarını ehlileştiren ve daha geniş bir alıcı yelpazesine daha uyumlu bir otomobil haline getiren yalnızca dört tekerlekten çekişti. Biraz yana doğru gitmeyi seven sürücüler için en yeni F-Type, yine de bol miktarda kontrollü sürüklenme heyecanı sunuyor, ancak selefinin sesi veya kısa öfkesi olmadan.
Uyarlanabilir amortisörler ve ayarlanabilir ayarlara sahip çift salıncaklı ön ve arka süspansiyon kurulumu, spor ayarına çevrildiğinde 20 inçlik tekerlek ve lastik kombinasyonu telgraf otoyol genişleme bağlantılarına rağmen uzun mesafelerde uyumlu ve rahat bir sürüş sunar. Elektrikli güç destekli direksiyon, hızlı girişlere yanıt verir ve özellikle sportif bir meydan okuma ve direksiyon simidine monte kanatların keyfini çıkarma fırsatı sunan virajlı yollarda hoş bir geri bildirim sağlar. İkincisi ile, aksi takdirde ipeksi pürüzsüzlükte olan şanzıman, etkileyici hızlanma sağlamak için iddialı vites geçişleri sağlar. Durdurma gücü yeterli, ancak ideal olarak, karbon seramik frenler Jag’ı adım adım ilerletmeyi planlayan sürücüler için mevcut bir seçenek olmalıydı.
F-Type’ın tamamen alüminyum yekpare şasi mimarisi, ağırlığı 3,843 pound’a kadar tutar ve gövde panelleri için alüminyum kullanılması, çelikte gerçekleştirilmesi imkansız olan hassas çizgiler ve kırışıklıklar sağlar. Geri çekilebilir arka kanat 70 mil hızla yükseliyor ve varlığı, otomobilin imza tasarım öğelerinden biri olan küçük ama güzel şekilli arka ışıkla görülebiliyor. Geri çekilebilir kapı kolları, otomobil hareket halindeyken üstyapı ile aynı hizada kalan bir başka zarif ve aerodinamik düşüncedir. O zamana kadar sürücü ve yolcu içeride, iş dünyasının en rahat koltuklarından biri olan süet kumaş performans koltuklarına yerleşti.

Bu koltuklar iç mekanın çoğunu kaplıyor çünkü burası rahat bir kokpit. Ortaya yerleştirilmiş 10 inçlik bir dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemini yönetirken, sürücünün önündeki daha büyük düz ekran dijital enstrümanları barındırıyor. E-Tipi pilotlarının dikkatini çeken büyük Smiths göstergelerinden oluşan nostaljik olanlar, alt üst olacaklar, ancak o zaman, çoğu çağdaş enstrümantasyon, camın arkasında dönen gerçek iğnelerin görkemli günlerine kıyasla bir hayal kırıklığıdır.

Genel uyum ve görünüm iyi ve iç tasarımımızda isteğe bağlı süet kumaş tavan döşemesi ve siperliklere yükseltildi. 770 w Meridian Surround Sound ses sistemi, 870 $ ‘lık bir yükseltme, hoş bir dokunuş olsa da, herhangi bir performans arabasında olduğu gibi, gerçek müzik radyo dalgalarından değil makineden gelir. Arka kapaktan erişilebilen yalnızca birkaç parça bagaj için yer olduğu için hafta sonu yolcuları hafif tarafta paketlenmelidir.

Bol miktarda güce sahip ve sürüşü heyecan verici olduğu kadar güzel görünmesi ile de, kesinlikle iki koltuklu F-Type R, fiyat noktası nişini çok güzel bir şekilde dolduruyor, çünkü çoğu rekabet 103.200 $ ‘lık taban fiyatının çok üstünde veya altında konumlanıyor. . 113.190 $ ‘lık opsiyonlu metalik Bluefire Blue örneğimiz neredeyse yüklendi, ancak Jaguar bu iyi yetiştirilmiş kediyi daha da özel kılan geniş bir renk yelpazesinde bazı pahalı boya seçenekleri sunuyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »