HomeIdeasİngiltere'de röntgencilik yasası değişiyor mu ?

İngiltere’de röntgencilik yasası değişiyor mu ?

İngiltere röntgencilik yasasını revize etti.
İngiltere emzirirken kadınların fotoğrafını çekmeyi yasaklamak istiyor.
Britanya Parlamentosu’nda iki milletvekili, kadınların göğüslerini röntgencilerin tecavüzünden korumak için çalışıyor – halka açık yerlerde emzirirken rızaları olmadan kadınların fotoğrafını çekmeyi yasaklamak istiyorlar. İşçi Partisi üyesi milletvekillerinden biri soruna aşinaydı. Şimdi, bir meslektaşı ile birlikte, 2019’da kabul edilen ve göğüslerin kaldırılmasının imkansız olmasını sağlayacak şekilde, kızak yapmayı yasaklayan kanunda değişiklikler geliştiriyor.
İngiliz milletvekilleri, emziren kadınları halka açık yerlerde fotoğraflamayı yasadışı hale getirmek için mücadele etti. Röntgencilik yasasında yapılan değişikliklerin başlatıcısı, İşçi Partisi’nden milletvekili Stella Creasy, bu fikri meslektaşı Jeff Smith ile destekliyor: öfkeli bir röntgenci ona yaklaştıktan sonra sorunla ilgilenmeye başladı ve The Guardian’a göre Stella Creasy , soruna kendi deneyimlerime göre aşinadır.

Avam Kamarası üyesi Stella Creasy, yayına, dört aylık kızını bir banliyö treninde emzirirken, gencin nasıl güldüğünü ve fotoğrafını çektiğini fark ettiğinde yaşadığı dehşeti anlattı.

Stella Creasy, “Kilitlenmeden önceydi, kızım çok küçüktü” diye hatırlıyor. Ağladığı için acilen beslenmesi gerektiğini anladım. Kadına göre, beslenmeye başladığında, tanımadığı bir gencin kendisine baktığını fark etti.


Parlamenter, “Elinde bir telefonu vardı ve oynadığını düşündüm ve sonra dehşet içinde fotoğraf çektiğini anladım” dedi. Ortaya çıkan fotoğraflarda pek bir şey görmenin pek mümkün olmadığını anlıyor, ancak vekilinin yaşadığı duygusu çok acı vericiydi.

“Açığa çıkmış gibi hissediyorsun. <…> Yeni doğmuş bir bebeğe bakmaya çalıştığınızda ve bir başkası bu kadar korkunç şeyler yaptığında bu tamamen korku, ”diye açıklıyor Stella Creasy. O sırada trenden bir an önce inmekten daha iyi bir şey olmadığını ekliyor, gencin onu neşeyle gülerken görerek tanıyan bir yerli olup olmadığını merak ediyor.

Stella Creasy’nin yasa üzerinde birlikte çalıştığı milletvekili Jeff Smith’e göre, bunu önermenin nedeni Julia Cooper adlı bir seçmenin şikayeti idi. Bir Manchester sakini ona, diğer genç annelerin yanında küçük kızını bir parkta emziren bir yabancının uzun odaklı bir lensle fotoğraflarını çektiğini fark ettiğinde çirkin bir vakadan bahsetti.

“Hava soğuktu, büyük bir palto giyiyordum ve bunu açıkça yapmadım” diyor. – Kızımı donmasın diye ceketimin altına koydum. Ve sonra diğer annelere, oradaki adamın bizi rasgele fotoğraflayıp fotoğraflamadığını soruyorum. ” Yabancının göğüslerine vurmak için uzun bir lens kullandığını fark etti.

Julia Cooper, “Titriyordum, şiddetti” diyor. “Arkadaşım benimle konuşmaya çalıştı ama ben onun sözlerine konsantre olamadım.”

Kadın adama yaklaştı ve resimlerin kaldırılmasını istedi, ancak o reddetti. Kamusal alandakilere atıfta bulunarak orada çekim yapma hakkına sahiptir. Genç anne için polise başvurma girişimleri de başarısız oldu – kolluk kuvvetleri, adamın eylemlerini yasanın ihlali olarak görmedi. Bundan sonra, bir Manchester sakini milletvekillerine başvurdu.

“Yasayı değiştirmeye karar verdim. Bunun bana, diğer kadınlara ya da çocuk sahibi olacaksa kızımın başına gelmesini istemiyorum ”diye açıklıyor Julia Cooper. Şimdi milletvekillerinin kendisini ve diğer genç anneleri korumaya yardımcı olacağını umuyor.

“Umarım bu bir suç olur ve sokakta bir çocuğu besleyenler bunu anlayacak ve suçluya yaklaşma hakkı hissedecek ve” Yaptığın şey yasa dışı “diyecek kadın, kanunun sonucuna varıyor ve belirtiyor. anneleri daha güvende hissettirmeyi amaçlamalıdır.

Röntgencilik Yasası 2019’da İngiltere’de kabul edildi. Zaten sahiplerinin izni olmadan cinsel organların veya kalçaların fotoğrafını çekmeyi yasaklıyor – etek dikmek, yani bir kadının eteğinin altına bir kamera sokmaya çalışmak. Yasa, üst bedeni röntgencilerin tecavüzlerinden korumaz – ve değişiklikleri başlatanlar, evlat edinildikten sonra kadın göğüslerinin de güvenli olmasını bekliyorlar. Stella Creasy, “Ne yazık ki, emziren kadınları kendi zevkleri için fotoğraflama hakkına sahip olduklarına inanan bazı tüyler ürpertici kişiler var ve bu kabul edilemez” diye sonuçlandırıyor.

Eylül 2019’da ilk karar, röntgenciliği yasaklayan yasa kapsamında çıkarıldı – hükümet yetkilisi Darren Timson-Hunt. 54 yaşındaki bir adam, metrodayken iki kadını etek altında filme aldığı için iki yıl ağır çalışma cezasına çarptırıldı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »