HomeTourismİngiltere’de geçen sene 69 turizm firması iflas etti

İngiltere’de geçen sene 69 turizm firması iflas etti

Geçen yıl İngiltere’de seyahat acentaları ve tur operatörleri iflaslarında % 17 artış yaşandı. Uluslararası denetim ve vergi firması Mazars, geçen yıl İngiltere turizm sektöründeki iflasların 59’dan 69’a çıktığını açıkladı.

Temmuz ayında sektördeki iflaslar birden dokuza çıktı. Seyahat firmaları pandemi sırasında zorlandı, daha küçük firmalar zorlu Covid kısıtlamaları dönemlerinde nakit rezervlerini kullandı.

Mazars’ın yöneticisi Rebecca Dacre şunları söyledi:

“Bu rakamlar, krizin seyahat sektörü için bitmekten çok uzak olduğunu gösteriyor. Talepteki artışa rağmen, birçok seyahat acentesi faaliyet gösterecek nakit sıkıntısı ve kredi seçeneklerinin darlığı sıkıntısı ile karşı karşıya.”

“Şimdiye kadar gördüğümüz iflasların buzdağının görünen kısmı olması muhtemel. Çoğu durumda, seyahat işletmelerini ayakta tutan tek şey bordro desteği olmuştur. Şimdi bu firmalar maaşların tamamını ödemek zorunda kalacaklar ve alacaklılar kapılarını çalabilir.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »