HomeTourismİngiliz turistler için tatil planını acenteler yaptı. İşte o plan ve tatil...

İngiliz turistler için tatil planını acenteler yaptı. İşte o plan ve tatil haritası…

Yurtdışındaki TATİL seyahatlerinin Avrupa genelinde yaygınlaştığı birkaç ay boyunca gerçekleşmesi pek olası değildir.

Bununla birlikte, bazı ülkeler sıkı kilitleme önlemlerini kaldırmaya başlıyor , bu da İngiliz turistler için iyi bir haber olabilir.

Şu anki İngiltere tavsiyesi, AB ülkelerinde benzer düşüncelere sahip olan önemli olmayan seyahatlerden kaçınmaya devam ediyor.

Yine de, İtalya ve İspanya da dahil olmak üzere en ağır darbe bile altı hafta önce ortaya konan sert kısıtlamaların bazılarını düşürüyor.

Yunanistan ve Kıbrıs bile yaz tatiline dönen İngiliz tatilciler hakkında iyimser kalıyor.

Bir yaz tatili için hala umutlar olsa da, bunun henüz gerçekleşeceğine dair bir garanti yoktur, tavsiye, virüsün öngörülemeyen doğası nedeniyle kısa sürede değişmektedir.

Bazı ülkeler de tahmini bir geri dönüş tarihi vermeyi reddediyor, Fransa ve Mısır bunu söylemek için çok erken olduğunu iddia ediyorlar.

Hiçbir ülke turistlerin ne zaman dönebileceklerini de bilmiyor – işte İngilizlerin bir kez daha görülmesi konusunda popüler tatil yerlerinin en son tahminleri.

Tahminler İngilizlerin Haziran ayına kadar Avrupa’yı ziyaret ettiğini görebiliyordu, ancak bu koronavirüs vakalarına bağlı olarak değişebilir

Fransa – 2021

Fransa, yurt içi turizmi sürdürme konusunda en katı ülke oldu, iç turizm bile bu yaz pek olası görünmüyor

Yerel otelciler ve tur acenteleri turizmin 2021 yılına kadar geri dönemeyeceğinden korkuyor.

Chateaux sahibi Stéphanie  Gombert Forbes’e şunları söyledi : “Tüm yıl boyunca uluslararası turistler olacağından şüpheliyim.”

Bölümler Turizm Komitesi Başkanı Sylvie Chevallier ekledi: “Yabancıların 2020’de geri dönmeyeceklerini biliyoruz.”

Son zamanlarda, Brits’in Fransa’ya girerken 14 günlük karantina kuralından muaf olacağını açıklandı – ancak uluslararası ziyaretçilerin rahatlaması için herhangi bir tarih verilmedi.

İspanya – Ağustos

İspanya, en katı kilitlenmelerden birini uygulayarak, insanların evlerine yakın olmadıkları sürece dışarı çıkmalarını yasakladı.

Kısıtlamaları kaldırmaya başladılar, plajlar gelecek ay yerel halka açılıyor , ancak İngilizlerin ne zaman geri dönebileceği konusunda çelişkili görüşler var.

İngiliz turizmine dayanan adalar, tatilcilerin gelecek ay dönmeleri için çağrıda bulunuyor.

Bununla birlikte, Mayorka ‘nın  en erken Temmuz ayında Alman turistleri görmesi muhtemeldir.

Kanarya Adaları daha az olumlu – adanın başkanı Angel Victor Torres İspanyol gazetesine El Mundo’ya verdiği demeçte: “Ekim, Kasım veya Aralık aylarında, Kanarya Adaları’nda iyi aylar olan diğer ülkelerden turist almaya başlayabiliriz.”

Ancak ülke, henüz bakanlardan ve turizm liderlerinden gelen spekülasyonlarla belirli bir tarih vermedi.

Portekiz – 2021

Portekiz, İspanya’ya kıyasla aynı sayıda koronavirüsten kaçınmasına rağmen, turistlerin geri dönüşü konusunda en kötümserdir.

Algarve Korkan turistler 2021 yılına kadar geri gelmez diye.

Algarve Otelleri ve Turizm İşletmeleri Derneği başkanı Eliderico Viegas, “bu yıl pek çok otelin açılmayacağını” uyardı.

O açıkladı  Blooberg   bile ülke tutamaklar ise pandemik kuyu, o turist gelecek yıl Nisan ayına kadar bölgeye dönmek için beklemediğini söyledi.

O zamana kadar, endüstrinin yerel rezervasyonlarla yerel tatillere güvenmesi gerekecek – ancak bu durumun onları açık tutmak için “yetersiz” olmasına rağmen.

İtalya – Temmuz

İtalya başlangıçta koronavirüs tarafından en zor etkilenen ülkelerden biriydi, ancak aynı zamanda kilitlenme önlemlerini azaltmaya başlıyor.

İngilizler yaz tatillerine dönebilir, barlar ve kafeler 1 Haziran’a kadar açılabilir.

İtalyan Ulusal Turist Kurulu başkanı Giorgio Palmucci, yerel basına şunları söyledi : “Biz sadece (turistlerle birlikte) Avrupa Birliği’nden ve en erken Temmuz ya da Ağustos ayında başlayacağız.

“Sorun şu ki, diğer sektörlerin aksine, turizm rezervasyonlara dayanıyor, bu yüzden operatörler için açık olan zaman penceresi gerçekten sıkı olacak.”

Koronavirüs vakaları yükselirse, turizm geri dönemez.

Yunanistan – Temmuz

Yunanistan, İngiliz turistlerin Haziran ayına kadar dönecekleri en olumlu ülke.

Yunanistan turizm bakanı Harry Theoharis şunları söyledi: “Hedefimiz sezonun Temmuz ayında başlaması ve belki Ekim veya Kasım’a kadar uzanması.

“Tur operatörleri umutlu ve sadece sağlık önlemlerinin, yeni kuralların ne olacağını görmek için bekliyorlar.”

kitlenme yavaşça kaldırıldı otel açılışını önümüzdeki ay içerir ülke genelinde.

Tahminler turistler için olumlu haber olsa da, hükümetler tatilcilerin geri dönüşünü hala teyit ediyor.

Kıbrıs – Haziran

Kıbrıs, İngiliz turistleri de içeren Haziran’a kadar turistleri tekrar karşılamayı umuyor.

Başlangıçta Kıbrıslı turizm bakanı Savvas Perdios şunları söyledi: “Önemli olan seyahat acentelerinin Kıbrıs’ı göz önünde bulundurması… Almanya, İsviçre, Avusturya, İskandinav ülkeleri, Yunanistan, İsrail ve belki de Hollanda’dan olumlu işaretler var.”

Ancak, daha sonra Sun online travel’a  İngiltere’nin de dahil olduğunu söyledi : “İngiliz insanlarıyla ilgilenmeyi seviyoruz.

“Burada yaşayan birçok İngiliz var. Başkaları adamızı ziyaret etmeye hazır olduğunda onları açık kollarla karşılayacağız.”

İyimser olmakla birlikte, İngiliz hükümeti veya Kıbrıs tarafından doğrulanmadı, Brit güvenli bir şekilde geri dönmeden önce yeni önlemlerin alınması gerekiyor.

Bulgaristan – Temmuz

İngiliz , kilitlenme önlemlerini azalttığı için İngilizler Temmuz ayından itibaren Bulgaristanı güneşli plaja dönüştürebilirler.

13 Mart’ta seyahat yasağı, eğitim kurumlarının ve birçok işletmenin kapatılmasıyla birlikte olağanüstü hal ilan edildi ve polisin kuralları ihlal edenlere müdahale etmesine izin verildi.

Bu durumun geçerliliği 13 Mayıs’ta sona erecek ve önümüzdeki birkaç ay içinde 1 Temmuz’dan itibaren tatil köyleri açmayı planlıyor.

Maliye Bakanı Vladislav Goranov dün açıkladı: “Yürürlükte kalacak önlemlere odaklanarak sosyal ve ekonomik yaşamın kademeli olarak restorasyonu ile ilgili eylemlere doğru ilerliyoruz.”

Turistleri teşvik etmek için, plajlar iş için tekrar açıldıklarında ücretsiz şezlonglar, şezlonglar ve masalar da sunacaklar.

Bulgaristan lideri Valeri Simeonov Ulusal Kurtuluş Cephesi, en kötü senaryoların bile Ağustos ayına kadar turistleri tekrar görebileceği konusunda uyardı.

“Hepimiz turizm sezonunun mümkün olan en kısa sürede açılmasını istiyoruz. Eğer işler kötüleşirse, Ağustos olabilir.”

Türkiye – Ağustos

Turistler yaz sezonu için Türkiye’ye dönmeyi kaçırabilirler

Ersoy, Türkiye’nin Mayıs ayının ikinci haftasında normal yaşama dönmeye başlaması bekleniyor – ancak turistlerin daha uzun süre beklemesi gerekeceğini açıkladı.

Turizm bakanı, bazı turistler Haziran ayının sonuna kadar bekliyoruz , Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere diğer ülkelerin en erken Temmuz sonuna kadar ülkeye giremeyebileceğini de sözlerine ekledi  .

Bu, virüsün Avrupa’ya yayılmasına bağlı olarak son dakikada da değişebilir.

Dubai – Temmuz

Turizm genel müdürü uçuşları 24 Mart’ta durdurdu ve tarih 48 saat önce kısa bir süre önce taşındıktan sonra binlerce kişi mahsur kaldı.

Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Genel Müdürü Helal Al Marri Blooberg TV ye  şunları söyledi  : “Birçok ülke kapalı kaldı ve daha çok ikili tartışmalarla ilgili.

Diyerek şöyle devam etti: “İşlerin yavaşça başladığı Temmuz olacak mı? Eylül mi olacak? Sadece işler beklenenden daha erken gelirse hazır olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor.”

Oteller, turistlerin geri dönmesini teşvik etmek için fiyatları yüzde 60 oranında düşürüyor, ancak henüz uluslararası ziyaretçilerin gelmesi için herhangi bir plan yapılmadı.

  

İngilizler bunun yerine geleceğe bakıyorlar ve bunun yerine 2021’de bu yılki seyahatle ilgili belirsizlik nedeniyle tatil rezervasyonu yapıyorlar.

Neyse ki, tur operatörleri easyJet, On The Beach ve Love Holidays satış gezileriyle uçuş ve paket tatilleri satışa çıkarıyorlar.

Gelecek yıl İspanya, Yunanistan veya Florida’ya gidiyorsanız en iyi seyahat fırsatlarından  bazıları .

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »