HomeIdeasHindistan'da Yalnız Kadın Seyahati için 21 İpucu

Hindistan’da Yalnız Kadın Seyahati için 21 İpucu

Uçsuz bucaksız yeşil çayır, masmavi göllerin ötesine uzanır ve çevredeki dağların tepelerinde güneşin son ışınları fantezi benzeri bir vizyon yaratır. Ve bu yalnız kadın gezgin, bu büyülü ülkeye yeniden aşık oldu. Tur rehberim bu yerden ve bana memleketinin ne kadar güzel olduğunu tutkuyla gösteriyor. Bir grup yerli kadınla birlikte yumuşak çimenlerin üzerinde yürüyorum. Bugün bana Hindistan’da kadınların ne kadar güçlü ve mutlu yaşadıklarını öğrettiler. Sadece bu değil, Hindistan’da seyahat eden yalnız bir kadın olarak deneyimlerimi yazmam için bana ilham verdiler.

Söyleyebileceğim tek şey, Hindistan’ın herkes için değil, buraya açık fikirli olarak gelen ve harika çeşitlilikteki kültürünü kabul edenler için. Hindistan seyahati sırasında bazı temel kuralları öğrenir ve uygularsa, bir kadın gezgin için tek başına Hindistan’da seyahat etmek güvenlidir. Hindistan modern ve çok eski, çok gelişmiş ve geri, ıslak ve çok kuru, serin ve çok sıcak, tehditkar ama gerçekten güvenli. Bu nedenle, yalnız bir gezgin, özellikle bir kadın gezgin Hindistan’ı ziyaret etmeden önce sıkı bir araştırmaya ihtiyaç duyar.

Yalnız bir gezginin ilk endişesi her zaman güvenliktir. Hindistan’da yalnız seyahat eden kadınlar için, bazen kendilerini güvende hissettikleri birkaç ülkede yolculuklarını sınırlayan tek endişe güvenliktir. Diyorum ki, “dikkatli davranmadıkça, dünyanın hiçbir yeri kadınlar için güvenli değildir”. Hindistan’da yalnız seyahat eden bayan arkadaşlarıma önerim sadece medyanın söylediklerine bağlı kalmamaları. Bunun yerine seyahat bloglarından, dergilerden ve mümkünse yakın arkadaşlarınızdan Hindistan hakkında bilgi edinin. Aksi takdirde, bu ülkenin karanlık tarafını bilecek ve Hindistan’ın yumuşak, huzurlu, keyifli ve güvenli olan gerçek özünü atlayacaksınız. Araştırmanızdan, Hindistan’da yalnız bir kadın gezgin için en iyi yerlerin bir listesini de hazırlayabilirsiniz.

Yaratıcı bu evreni tek başına yaratmış ve mükemmel bir iş çıkarmıştır. O zaman neden kendi gezegeninizi tek başınıza keşfetmekte tereddüt ediyorsunuz? Yalnız gezginlerin deneyimlerinden bahsettiğimizde, karışık tepkiler olabilir. Ancak, seyahat deneyimlerini en keyifli hale getirmek için basit ipuçlarını takip eden ve aynı şeyleri birleştiren Hindistan’daki kadın gezginlerden her zaman olumlu bir yanıt vardır. Yalnız seyahat etmek sadece bir ömür boyu deneyim kazanmak için değil, aynı zamanda kendinizle kaliteli zaman geçirmek için de önemlidir. İşte Hindistan’da yalnız kadın gezginler için en iyi 21 ipucu.

Hindistan’da yalnız seyahat eden bir kadın için mutlu bir yolculuk için ipuçları
Hindistan’da seyahat eden bir kadın için bu bir yolculuk değil, her kadının alması gereken bir hayat dersidir. Rajasthan’da kaldığım süre boyunca, Hindistan’ın aslında kadınların kalbinde yaşadığını fark ettim. Araziyi renkli ve görkemli hale getiriyorlar. Ve Hintli erkeklerin çoğu kadınlara gerçekten saygı duyuyor. Hint kıyafetleri giymek ve yaşam tarzlarını takip etmek, Hindistan’da yalnız veya grup halinde seyahat eden kadınlar için harika bir deneyim.

Kerala’da güzel bir tepe istasyonunda birkaç hafta geçirdim. Beni Munnar’ın güzelliğinden daha çok etkileyen, buranın dost canlısı insanları. Mahalleli kadınlar zam istedi. ‘Roma’dayken…’ teorisine inandığım için onlarla birlikte olmak benim için harikaydı. Yüzlerindeki gülümseme, ‘Ben yabancı değilim’ hissetmeme yardımcı oldu. Dikkatli davranırsanız, yalnız bir kadın gezgin için Hindistan’dan başka hiçbir yer daha güvenli değildir. Hindistan’da yalnız seyahat ediyorsanız, pitoresk manzaralar, nefis yemekler, dost canlısı insanlar ve etkileyici sanat ve kültür size eşlik edecek. İşte Hindistan’da sadece mutlu bir yolculuk sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda hayatınızın renkli bir bölümünü yazmanıza yardımcı olacak birkaç seyahat ipucu.

Hindistan’a yolculuğunuzu akıllıca planlayın
Hindistan’da Seyahat
Hindistan sadece bölgede değil, aynı zamanda bu ülkeyi yöneten çok çeşitli inanç ve uygulamalardır. Yalnız gezginler, özellikle Hindistan’da yalnız seyahat eden kadınlar, genellikle doğru bölgede olup olmadıkları konusunda kafaları karışır. Bu yüzden, Hindistan’daki popüler turistik yerlerin kültürleri ve dilleri hakkında biraz ödev yapın. Goa sahillerinde agresif giyinebilirsin ama Varanasi veya Haridwar gibi yerlerde Zara frak giymekten kaçınabilirsin.

Hindistan’daki varış noktalarınızı bilin
Hindistan’da Seyahat
Hindistan’da uçsuz bucaksız topraklarına dağılmış sonsuz cazibe merkezleri var. Hindistan hakkında önceden bilgi sahibi olmak, zamandan tasarruf etmenize ve güvenle hareket etmenize yardımcı olacaktır. Hint iklimini keşfedin çünkü geniş topraklar çeşitli bir iklime sahiptir. Hindistan’daki bir turistik yer en yoğun sezonu yaşadığında, bir diğeri aynı anda sezon dışı olabilir. Bu nedenle, iklim ve ilgi alanlarınıza göre Hindistan’daki ünlü yerlerin bir listesini yapın. Hindistan’daki en iyi yalnız kadın seyahat yerlerinden bazıları Delhi, Rajasthan, Rishikesh, Goa, Mumbai, Kerala ve Madhya Pradesh’tir.

Hindistan’da günlerinizin tadını çıkarın
Hindistan’da Seyahat
Yalnız bir kadın gezgin olmak, kendinizi otel odasına kilitleyeceğiniz anlamına gelmez. Mükemmel bir gezgin değil, mutlu bir gezgin olmaya çalışın. Mükemmelliğe bağlı kalırsanız, zevk yolunuzdan çıkabilir. Bir gezi planlayın ve şehrin şeritlerini ve popüler turistik yerleri kendiniz keşfedin. Kendinizi Hindistan’daki plajlara, tepe istasyonlarına, dini yerlere veya milli parklara seyahat edin. Bu, bahşiş, yerel ulaşım vb. hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Pazarları ziyaret edin, Hint kıyafetlerini deneyin ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarın.

eğlenceli aktiviteler yapın
Hindistan’da Seyahat
Ladakh veya Manali’de bir maceraya çıkın ya da su sporları için Andaman sahillerini ziyaret edin. Shimla, Dharamshala veya Mcleodganj’a doğal bir yolculuğun tadını çıkarın. Ooty veya Kodaikanal gibi Güney Hindistan’daki en iyi yalnız kadın seyahat yerlerinden bazılarına seyahat edebilirsiniz. Yoga veya meditasyon, Hindistan geziniz sırasında kaçırmamanız gereken bir şeydir. Akşamları, gece hayatının tadını çıkarmak için şehrin önemli noktalarını ziyaret ettiğinizden emin olun. Bar ve barlardaki partiler, canlı konserler vb. Hindistan’da yalnız bir kadın gezgin olmanın tadını çıkarabileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır.

Yerlilerle etkileşim
Açık bir zihinle başkalarıyla karıştırın. Seyahat ederken kısa süreli arkadaşlar edinin. Otelde tanıştığınız diğer gezginlerle etkileşim kurun. Ayrıca seyahat tavsiyesi alışverişi yapın. Yerlilerle iletişim kurun ve yerel dilde ‘merhaba’, ‘teşekkür ederim’, ‘üzgünüm’ gibi bazı yaygın ifadeleri öğrendiğinizden emin olun. Bu, bir izlenim bırakmanıza ve iletişimi başlatmanıza yardımcı olacaktır. Renkli geleneksel elbise giyerek Rajasthani halk danslarına katıldım. Kerala gezim sırasında yerlilerle birlikte muz yaprağında yemek yemek gerçekten çok keyifliydi. Hindistan’da bir kadın gezginin tadını çıkarmaktan hoşlandığı şey budur.

Afiyet olsun
Kadın gezginler genellikle Hint restoranlarında yalnız yemek yer. Ayrıca diğer gezginlere veya yerlilere katılabilir ve bir sohbet başlatabilirsiniz. Hint yemekleri olağanüstü lezzetlidir. Büyülü tadı New York Times’ı onu bu kadar lezzetli yapan şeyin ne olduğu konusunda bir araştırma yürütmeye yöneltti. Üstelik sadece bu da değil, yöreden yöreye damak tadı değişiyor. Zengin Kuzey Hindistan körilerinden güneyin buğulanmış idlislerine kadar, Hindistan’daki yalnız seyahatim gerçekten baharatlıydı.

Fotoğrafçılık becerinizi test edin
Hindistan’da Seyahat
Fotoğrafçılık için sonsuz fırsatlar elde edeceksiniz. İnsanlar, doğa, vahşi yaşam; tıklamak isteyeceğiniz her şey var. Çevredeki bazı resimlere ve ayrıca kendi başınıza tıklayarak ilgilenin. Arkadaşlarınız gezi fotoğraflarınızı görmek için sabırsızlanıyorlardı. Varanasi’de Tekne Gezisi, Rajasthan’da deve safarisi, Kerala durgun sularında yüzen tekne turu ve diğer birçok vesileyle tıkladım. En değerlisi ise Altın Üçgen turum sırasında çektiğim Tac Mahal resmi. Bir tavsiye, biri selfie isterse eğlendirmeyin.

Hindistan’da tek başına seyahat eden bir kadın için sorunsuz bir yolculuk için ipuçları
Bir yolculuğa çıktığınızda, kesinlikle ‘Terminal’ filmindeki Viktor Navorski olmak istemezsiniz. Kimliğini kanıtlayamadığı için uzun süre havalimanında mahsur kaldı. Yalnız bir kadın gezgin olarak Hindistan’da mutlu bir şekilde seyahat eden Eat, Pray & Love’dan Liz Gilbert gibi yolculuğunuzun keyfini çıkarın. İşte Hindistan’da tek başına seyahat eden bir kadın için sorunsuz bir yolculuk sağlayacak birkaç seyahat ipucu.

Organize veya grup turu düşünün
Hindistan’da Seyahat
Bir kadın Hindistan’da yalnız seyahat ettiğinde her zaman organize bir tur önerilir. Bu şekilde, güvende kalırken Hindistan’daki başlıca turistik yerleri keşfedebilirsiniz. Ayrılmadan önce otel odasının önceden rezerve edildiğinden emin olun. Bu, yolculuğa mükemmel bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olacak ve güven seviyenizi artıracaktır. Ayrıca, gün içinde geldiğinizden emin olun, bu nedenle uçak biletlerinizi buna göre ayırtın.

Uzun bir seyahat planlıyorsanız, Hindistan’da iyi organize edilmiş bir Solo seyahat planlayıcısından birini seçtiğinizden emin olun. Tüm düzenlemeler tur operatörü veya acente tarafından yapılacağı için stressiz bir seyahatin keyfine varacaksınız.

Hafif bir çanta taşıyın
Yalnızca sizin için yönetilebilir olanları paketleyin. Eşyalarınızı dikkatli bir şekilde toplarsanız, bir hafta veya daha uzun süren seyahatiniz için bir bavul, bir el bagajı ve bir sırt çantası yeterli olacaktır. Büyük bir çanta taşımak, geziler sırasında sizi rahatsız edici bir duruma sokabilir. Büyük çantalar ayrıca Hindistan’da tek başına seyahat eden kadınlar için istenmeyen ilgiyi de davet ediyor.

Gerekli şeylerin bir listesini yapın
Hindistan’da Seyahat
Bu, herhangi bir gezgin için en önemli seyahat ipucudur. Gerekli şeyleri taşımak, başarılı bir yolculuk sağlar. Yanınızda taşımanız gereken tüm temellerin bir listesini yapın ve paketleme sırasında hiçbirini atlamadığınızdan emin olun. Acil bir durumda size yardımcı olabilecek önemli irtibat numaralarının ve önemli belgelerin bir kopyasını saklayın.

Faydalı Uygulamaları Yükleyin
Hindistan’da Seyahat
Para birimi dönüştürücü, GPS, seyahat rehberleri ve çok daha fazlası gibi temel uygulamalardan bazılarını telefonunuza indirdiğinizden emin olun. Kadınlar Hindistan’da yalnız seyahat ederken, bunların çok yardımcı olduğu kanıtlandı. Skype’ı yüklemeyi unutmayın. Bu, cep telefonlarını destekleyen bir uygulamadır. Bu, görüntülü aramalar yoluyla aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Bu, yalnızca internet erişiminiz varsa tamamen ücretsizdir.

Belgelerinizi güvenle saklayın
Gerekli belgelerin tüm orijinallerini güvenli bir şekilde tek bir yerde saklayın. Bu, seyahat ederken güçlükleri azaltacaktır.

Yalnız bir kadın gezgin tarafından Hindistan’da güvenli bir yolculuk için ipuçları
Ve şimdi Hindistan’da kadınlar için güvenli yalnız seyahatlerin nasıl sağlanacağı konusundaki en önemli konu. Güvenlik, hiçbir zaman taviz verilmeyen ilk endişedir. Hindistan’a seyahat eden yalnız kadınlar, Hindistan’da suçların nasıl ve hangi durumda meydana geldiğini fark etmelidir. Bu, böyle istenmeyen bir durumdan kaçınmalarına yardımcı olacaktır. İlk kez başlayanlar için bir durumu hemen anlamak zordur. Gözlerden uzak yerlerden kaçınıp halktan yardım isteyebileceğiniz yerlerde kalsanız iyi olur. Kızılderililer için sosyal utandırmanın kimsenin yüzleşmek istemediği bir şey olduğunu asla unutmayın. İşte Hindistan’da tek başına seyahat eden bir kadın için güvenli bir yolculuk sağlayacak birkaç seyahat ipucu.

Karanlık Sokaklardan Uzaklaşın
Hindistan’da Seyahat
Halka açık bir alanda seyahat etmek, özel veya terk edilmiş bir yer olarak kabul edilen bir yerde seyahat etmekten her zaman daha iyi ve daha güvenlidir.

İçgüdünüze İnanın
Dikkatli olun ve etrafta neler olup bittiğini yakından izleyin. İç sesinizi görmezden gelmeyin. Yanlış bir şey bulursanız, devam etmeyin.

Bakmayı ve istenmeyen ilgiyi görmezden gelin
İstenmeyen ilgi, dünyanın her yerindeki kadınların yaşadığı bir durumdur. Hindistan’da hem erkekler hem de kadınlar yabancılara, özellikle de yalnız seyahat eden kadınlara bakıyor. Ancak endişelenmeyin, zararsızdır, bu yüzden görmezden gelebilirsiniz. Ancak, dikkatli olun ve olağan olmayan bir şey hissederseniz, dikkat edin. Bu tür insanlardan uzaklaşın veya ihtiyacınız varsa halktan yardım isteyin. Bir anda amcalar, teyzeler, erkek ve kız kardeşler tarafından kuşatılacaksınız. Sizi bu garip durumdan kurtarmanın sorumluluğunu üstlenecekler.

Konaklamanızı dikkatli seçin
Hindistan’da Seyahat
Hindistan’da yalnız kadın gezginler için doğru konaklama yerini seçmek en önemli güvenlik girişimidir. Otelinizi güvenilir bir tur operatörü aracılığıyla ayırtın. Otelinizi iyi doluluk oranına sahip birinci sınıf bir konumda seçin. Otel adresinizi evdeki arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın. Geceleri odanızı düzgün bir şekilde kilitleyin ki dışarıdan kimse açamasın. Kapıyı çalarsa kapıyı açmadan önce dikkatli olun. Ayrıca otel personeline programınız hakkında bilgi verin. Acil bir durumda, olağandışı yokluğunuzu fark edeceklerdir.

Geceleri yalnız seyahat etmeyin
Hindistan’da Seyahat
Gün batımından sonra yalnız seyahat etmek, Delhi ve UP gibi şehirlerde ‘BÜYÜK HAYIR’. Gündüz saatlerinde bile boş bir otobüste asla yalnız seyahat etmeyin. Bangalore ve Chennai gibi güney Hindistan şehirleri, Kuzey Hindistan şehirlerinden oldukça güvenlidir. Ancak Hindistan’ın herhangi bir yerinde geceleyin yalnız seyahat etme riskini almayın. Geziler sırasında, konaklama yerinize nasıl ve ne zaman döneceğinizi teyit edin. Gece olacaksa, grup gezisini tercih edin.

Rajasthan’daki Kumbhal Kalesi’nden Udaipur’a dönerken korkutucu bir deneyimim var. Hindistan’a ikinci seyahatim sırasındaydı. Çin Seddi’nden sonra bu ikinci en büyük duvar kompleksini ziyarete gittim. Akşam Udaipur’a kadar bir araç bulamadım. Sonunda, diğer yolcularla birlikte bir kamyona bindim. Rajasthan’da kamyonlar da renkli grafiklerle dekore edilmiştir. O gün, şans eseri bazı Kızılderililer bu yalnız kadın gezgine yardım etmek için öne çıktı.

Toplu taşıma kullan
Hindistan’da Seyahat
Metro demiryolu, bazı Hint şehirlerinde mevcut olan en iyi toplu taşıma aracıdır. Metro treni ile seyahat ederken bayanlar vagonuna binebilirsiniz. Kalküta, Delhi, Bengaluru, Gurugram, Mumbai, Chennai, Jaipur, Kochi, Haydarabad ve Lucknow gibi şehirlerde metro demiryolu sistemi var. Devlet turizm bakanlığının işlettiği otobüslerle de seyahat edebilirsiniz. AC otobüsler, siz güvende kalırken oldukça konforlu bir yolculuk sunuyor. Trenle yalnız seyahat eden kadınlar, bagajınızı güvence altına almak ve uykunuz sırasında size bakmaktan kaçınmak için üst doğum rezervasyonu yapabilir.

Taksi tutarken dikkatli olun
Hindistan’da Seyahat
Yalnızca kayıtlı ve güvenilir bir taksi şirketinden taksi ve taksi kiralayın. Bu taksiler, taksi şirketi tarafından sağlanan GPS özellikli sistemlere sahiptir. Bu, nereye giderseniz gidin yolculuğunuzu takip etmenize yardımcı olur. Taksiye binmeden önce taksinin kayıt numarasını ve şoförün adını not etmeyi unutmayın.

GPS izleyiciyi cep telefonunuzda veya tabletinizde tutun. Bu, sürücünün sizi doğru rotadan geçirmesini sağlayacaktır. Bir takside seyahat ederken, arkadaşlarınızla veya tanıdıklarınızla telefon üzerinden bağlantıda kalın ve onları konumunuzla güncel tutun. Sürücünün, yolculuğun ortasında arkadaşını yanına almasına asla izin vermeyin. Böyle bir durumda hemen kabinden inin. Hindistan’da yalnız seyahat eden kadınlar, cep telefonlarına Raksha, bSafe, Smart24x7 vb. güvenlik uygulamaları yükleyebilir.

Hırsızlara ve yankesicilere karşı dikkatli olun
Hindistan’da Seyahat
Çanta kapma ve yankesicilik Hindistan’da oldukça sık görülür. Çantanızda çok fazla nakit, banka kartı ve önemli evrak taşımak akıllıca bir fikir değildir. Tarihi anıtları ziyaret ederken dilencilerden uzak durun. Unutmayın, Hindistan’daki dilenciler bir sendikanın parçasıdır. Bu nedenle, onlara asla ödeme yapmayın. Ayrıca, kişisel düzeyde onu çok iyi tanımadığınız sürece hiçbir eşyanızı rehberinize teslim etmeyin.

‘Atithi Devo Bhava’ kavramını anlayın
Hindistan’da Seyahat
Hindistan’ı tekrar tekrar ziyaret etmeyi sevmemin nedeni, insanları. Dost canlısı, misafirperver ve ‘Konuk Tanrı’ anlamına gelen ‘Atithi Devo Bhava’ kavramına gerçekten saygı duyuyorlar. Kişisel sorular soruyorlar ama size zarar vermek için değil. Sosyal kaynaşmanın bir parçasıdır. Yemek alanını başkalarıyla paylaşıyorlar ve hatta yabancıları eve davet ediyorlar.

Otogarlarda, mağazalarda ve restoranlarda çalışan insanlar muhafazakardır. Cebinde paraları yok ama yüzlerinde bir gülümseme var. Batı etiğini bilmiyorlar ama tanımadıkları birine yardım ederken hayatlarını riske atıyorlar. Ancak istisnalar vardır, bu nedenle kadın gezginler Hindistan’da yalnız seyahat ederken dikkatli olmalıdır.

Sonuç – Keyifli seyahat deneyimi, her gezgin için nihai hedeftir. Keşfetmek ve eğlenmek için seyahat ediyoruz, yolumuzda sıkıntılar ve acı olaylarla yüzleşmek için değil. Hindistan’da yalnız seyahat eden kadınlar genellikle bu ülkenin insanları, kültürü ve iklimi hakkında kafaları karışır. Bu seyahat ipuçları, Hindistan’a mutlu bir yolculuk yapmalarına yardımcı olacak.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »