HomeCelebrities VillasHaftanın Teknesi: 433 Ayaklı Bu Epik Mega yat

Haftanın Teknesi: 433 Ayaklı Bu Epik Mega yat

Haftanın Teknesi: 433 Ayaklı Bu Epik Mega yat Konseptinde Kullanılmadığında Kaybolan Deniz Tuzu Havuzu Var

Yeşil olan sadece polarize dış renk değil; güverte altında bir sera ve tropikal bir bahçe var.

Latince öğrenciler, “Crescere” kelimesinin “büyümek” anlamına geldiğini bileceklerdir. Uygun bir şekilde Crescere olarak adlandırılan bu büyüleyici konsept mega yatın tam da bunu yapması amaçlanıyor. Sakinleştirici, koza benzeri alanlar isteyen, yeşillik seven Amerikalı bir alıcının vizyonundan ilham alan ABD’li tasarımcı J. David Weiss, bitkilerle dolu, sera benzeri cam duvarların birden fazla güverteye yayıldığını hayal etti.

Yenilikçi tasarım şirketi Designova Creative’in kurucusu Weiss, Robb Report’a şunları söyledi: “Fikir, aşağıda daha sessiz ve sakinleştirici, misafirlerin rahatlayıp enerji toplayabilecekleri alanlar yaratmaktır .

Tasarımın anahtarının, gövdedeki iç mekanı dağınık doğal ışıkla dolduran geniş cam alanları olduğunu söylüyor. Bunlar, yatın içinden serinletici esintilerin geçmesine izin veren büyük boy sürgülü cam panellerle birleşiyor. Galactica Star , 213 fit tamamen alüminyum Heesen ve 239 fit CRN yapımı Yalla gibi önemli süper yatların tasarımına yardımcı olan Weiss, yatın sadece Ar-Ge ile ilgili olmadığını hızlıca ekliyor. Büyük güverte alanları da eğlenmekle ilgili olmalıdır.

Özellikle harika bir özellik, Crescere’nin 52 ft x 10 ft tur havuzudur. Ön güverteye gömülmek yerine, yüksek hızlı pompalar tuzlu su ile doldurarak havuzu oluşturmak için güverteden yükselen cam yan paneller. Kullanılmadığında veya helikopter pisti için ön güvertenin açılması gerektiğinde, havuz saniyeler içinde boşalabilir ve yanlar kaybolabilir.

Weiss, “Sadece seyir halindeyken pruvadaki ağırlığı azaltmanın iyi bir yolu olmakla kalmıyor, aynı zamanda konukları cam kenarlardan etrafa sıçrarken seyretmek de eğlenceli,” diyor.

Crescere’in gövdesi ve üst yapısı için, tasarımcı bilinçli olarak daha geniş, daha uzun ve daha dikey veya daha uzun, daha ince profillere sahip balta eğimli yatlar için mevcut trendlere karşı çıktı . Pruvası, klasik J sınıfı yelkenli teknelerden esinlenmiştir. Yatın düzenli çizgilerle şık ve hızlı görünmesini istedik. Konsept 400 fitin üzerindeki bir yat için olsa da, onun çok daha küçük bir geminin ruhuna sahip olmasını istedik ”diyor Weiss.

Baş döndürme özelliklerinden biri, kıç tarafındaki kavisli elemanlardır. Üst yapının tepesinden suya doğru süzülerek yatın fiziksel bir omurgası gibi görünmeleri amaçlanıyor. Ayrıca çocuklar için harika su kaydırakları olarak ikiye katlayabilirler.

Weiss ayrıca yat için bol miktarda güç öngörüyor, ancak yeşil temaya uygun olarak, biyoyakıt jeneratörleri ve büyük akü kümelerini şarj eden güneş panelleri ile hibrit bir dizel-elektrik düzeneği olacak. Ve Crescere hızlı olur, bir tropik adadan diğerine saatte 40 mil hızla koşar.

Weiss, “Konsept üzerinde çalışmanın eğlenceli kısmı, bu karmaşık yeni teknolojileri geliştirebilecek şirketlerle yaptığımız görüşmelerdi” diyor. “Havuz camı kenarları, cam canlı duvarlar ve tahrik sistemleri gibi.”

Weiss, gemideki bitkilerin sağlığını yönetmek için akıllı sulama sistemleri geliştirebilecek bir şirketle bile konuştu. “Bu, bir tasarımcı olarak her gün yaptığınız bir şey değil,” diyor.

 

Tasarımcının üstesinden geldiği bir başka zorluk da: Araba taşıyan bir araç. Görünüşe göre potansiyel alıcı, altı veya yedi tanesini yatta yanına alacağı çok sevilen bir klasik otomobil koleksiyonuna sahip. Weiss, “Gövdenin yan tarafından konuşlandırılabilen ve bir plaja veya tekne rampasına çıkabilen askeri tarzda bir çıkarma aracı üzerinde çalışıyoruz” diyor. “433 fit uzunluğunda bir şeyiniz olduğunda çok eğlenceli şeyler yapabilirsiniz.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »