HomeTourismHafta sonu 1000'den fazla uçuş iptal etti.

Hafta sonu 1000’den fazla uçuş iptal etti.

American Airlines, Cuma gününden bu yana 1000’den fazla uçuşu iptal etti. Havayolunun yoğun Dallas/Fort Worth merkezi çevresindeki şiddetli rüzgarlar da suçlandı; Cumartesi günü American Airlines çalışanlarına COO David Seymour tarafından gönderilen bir not, rüzgarların mürettebat üyelerinin çalışmalarını planladıkları uçuşlara ulaşmalarını engellediğini söyledi. FlightAware, iptal edilen 500’den fazla uçuşun Cumartesi günü olduğunu gösteriyor. American Airlines, personel sıkıntısı nedeniyle Pazar günü için planlanan 285 uçuşu da iptal etti. “Sistem genelinde ek hava koşulları ile, mürettebat üyelerimiz normal uçuş dizilerini bitirirken personelimiz sıkılaşmaya başlıyor” dedi. Uçuşları iptal edilen yolcuların çoğu, aynı gün içinde yeni uçuş ayarlayabildi.1800 uçuş görevlisinin işe geri döneceği için operasyonların Kasım ayında daha istikrarlı hale gelmesi gerektiğini söyledi. Pandemi sırasında seyahatlerdeki düşüş nedeniyle havayolları, kayıp geliri telafi etmek için birçok çalışanı işten çıkarmak zorunda kaldı. Ortaya çıkan personel sıkıntısı, hava durumu ve diğer sorunlar, havayollarının son zamanlarda çok sayıda uçuşları iptal etmesine neden oldu. Bu ayın başlarında, Southwest Airlines iki günlük bir süre içinde yaklaşık 2.000 uçuşu iptal etti ve Delta ve American dahil olmak üzere havayolları için uçuş gerçekleştiren bölgesel bir havayolu şirketi, teknik bir sorun nedeniyle yüzlerce uçuşu iptal etmek zorunda kaldı . Havayolları tarafından uygulanan aşı zorunlulukları da personel endişelerine yol açmıştır. Binlerce American Airlines pilotunu temsil eden bir sendika olan Müttefik Pilotlar Derneği, pilotlara, yaklaşan aşı teslim tarihlerinin kokpitte dikkatlerini dağıtmasına izin vermemelerini söyledi . “Karşılaştığımız en son tehlike, aşı zorunluluğuyla ilgili kişisel görüşleriniz ne olursa olsun, en zoru olabilir. Uçuş güvertesinde tehlikeli durumlar yaratabilecek dikkat dağıtıcı şeyler görüyoruz” dedi.

“En yüksek güvenlik seviyelerinde çalışmaya devam ettiğimizden emin olmak için uçuş güvertesindeki dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmalıyız” diye ekledi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »