HomeTourismFrig Vadisi’nde başlayan sıcak hava balon uçuşları

Frig Vadisi’nde başlayan sıcak hava balon uçuşları

“2022 YAZINDA 4 MİLYON TURİST BEKLİYORUZ”
Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Ofisi Koordinatörü İbrahim Okumuş, 2022 yazı için bölgeye 4 milyon turist beklediklerini dile getirdi: “Üç ay önce hafta sonları bölgeye 10 araç geliyorsa şimdi 1000-1500 araç geliyor. 2019 yılı turist sayımız 2.2 milyondu. Pandemi sonrasında Frigya’yla ilgili ilk beklentimiz 1 milyon. Bu 1 milyonun direkt Frigya amaçlı gelmesini bekliyoruz, eğer bunu termalle de birleştirirsek 2022 yazı için ortalama 4 milyon turist beklentimiz var.”

“DİĞER KÖYLERLE İLGİLİ PROJELERİMİZ DE SÜRÜYOR”
Turizm yatırımlarının yanı sıra bölgedeki köylerin restorasyon çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Okumuş, konuya ilişkin şu bilgileri verdi: “Yatırımlarımızı Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alıyoruz. Şu anda 8 aylık süreçte yatırım harcamalarımız 14 milyona yaklaştı. Bunun 4 milyonunu Emre Gölü’nün etrafındaki tesislere harcadık. Şimdi oraya Frigya atla binicilik yapıyoruz. Ayazini’de 50 evin restorasyon çalışmalarını tamamladık. 25 tane evin daha restorasyon çalışmalarını planladık. Sonrası için Ayazini Köyü’nde eski ve taş yapıların restorasyon çalışmaları var. Çalışmalar tamamlandığında toplam 50 milyonluk yatırım yapmış olacağız. Tek bir köyle de kalmayacağız. Bölgede diğer köylerle ilgili de alt yapı ve proje çalışmalarımız da devam ediyor.”

NG HOTELS Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, bölgedeki bu tarih ve kültür atağının termal turizme de katkı sağladığını belirterek, NG AFYON’un şu anda da yüzde 70 dolulukta olduğunu söyledi. Bölge tanıtımı için yoğun gayret gösteren NG HOTELS Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, basın mensuplarına bölgeyi gezdirdi ve şu açıklamalarda bulundu: “Afyon’da balon turizmi dört ay önce başladı. Balon uçuşlarının bölge turizmine büyük katkıları olacaktır. Talep arttıkça burada balon sayısının artması da bekleniyor. Balonlar arttıkça burada Kapadokya’da gördüğümüz şekilde görsel bir şölen oluşacak ve her şey yolunda gittiği takdirde balon turizmi mutlaka Afyon’a büyük katkılar sağlayacak. Balon turizmi ve termal turizm mutlaka birbirini destekleyecektir diye düşünüyorum. Termal aslında hep yanlış algılanan turizm türü. Yaşlanınca, hastalanınca gidilir diye düşünülüyor. Oysa gençler için de bakımlar ve kürler var. Gençlerimizin termale ilgisini arttırdıkça, balon, tarih ve termal turizm türlerinin birleşeceğini ve birbirlerine katkı sağlayacağına olan inancımız tam. NG AFYON şu anda yüzde 60 dolulukta ve ilerleyen günlerde termal sezonuyla birlikte bu rakamın daha da artarak yüzde 75’leri bulmasını  bekliyoruz.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »