HomeTourismFas tatil için güvenli mi?

Fas tatil için güvenli mi?

Tamara Stewart-Wilson gözünden Fas…

Beş yıldızlı otellerden geleneksel riyadlara ve dağ evlerine kadar her şeyde kaldım, kendimi Taroudant’tan Marakeş’e kadar Yüksek Atlas dağlarını aştım, bir hafta boyunca küçük dağ köylerinde dörtnala at koştum ve Marakeş’in sayısız serinliğinde parti yaptıktan sonra gece yarısından çok sonra eve yürüdüm. gece noktaları.

Palmeraie’ye medinadan yaklaşık 10 mil uzaklıktaki çöl vahası hırpalanmış büyük  komünal  taksilere bindim ve bir motosiklet sepeti turunda şehirde sallandım. Dağ bisikletleriyle baş döndürücü taşlı dağ yollarında bir aşağı bir yukarı pedal çevirdim, Atlas’ta trekking yaptım, çarşılarda pazarlık yaptım ve çölde dörtlü bisiklet sürdüm.

Bisiklet kazalarından kaynaklanan morluklar dışında hiçbir sorunum olmadı. Londra’dan dört saatten daha kısa bir mesafede bir ülkenin büyülü, kültür şoku ve gitmelisin.

Fas’ta kadın yolcular için güvenli, ancak dünyanın herhangi bir yerinde olduğu gibi aynı kurallar geçerli. Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kasaba, şehir veya kırsalda olabileceğin kadar uyanık ol.’Marakeş’te, ihtiyacı olan herkese yardım etmek için turist polisleri var ve turistlerin güvenliği için rehberlerin sertifikalandırılması gerekiyor.’

Yapılması ve yapılmaması gerekenler

– Uzak bir yere gidiyorsanız, güvenilir bir rehber alın.

– Yerel halkla dost olun, bir gülümseme uzun bir yol kat eder… çay ve takas kültürün ve tadını çıkarmanın bir parçasıdır. Fas’ın güzel yanlarından biri, insanların zamanının ve sevgisinin olduğu bir ülke olmasıdır.

Askılı spagetti üstler ve çok kısa şort veya eteklerle dolaşmayın. Biraz örtün: Müslüman bir ülkedir ve onların dinine saygı göstermek nezaket işidir.

– Günün doğru saatinde gitmeyeceğim, ancak geceleri yalnız dolaşmayacağım hiçbir bölge yok – tıpkı dünyadaki herhangi bir şehir gibi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »