HomePet timesEn Sevimli Yavrular

En Sevimli Yavrular

En Sevimli Yavrular                                                        

 

Yavru Domuz
Bu sevimli küçük domuzun gülümsemesine bakın. Domuzlar sadece sevimli değil, aynı zamanda çok zeki hayvanlardır: Sadece iki haftalık olsalar bile, domuz yavruları annelerine doğru koşmayı öğrenecek ve isimlerini tanımaya başlayacaklar. Bilinen gerçeklere göre, dişi domuzlar emzirirken yavrularına “şarkı bile söyler” Bundan daha tatlı ne olabilir? Mutlu domuz yavrusunun bir gün şarkı söyleme şansı olduğunu görmeyi umuyoruz.


Yavru Timsah
Sevimli bir bebekten başlayarak, çok tehlikeli bir avcı olarak hayatları olağanüstü! Timsah, dünyadaki en eski hayvanlardan biridir – timsah, dinozorlar zamanından beri var olmuştur! Bu avcılar yumurtalarda büyür ve yaşamlarına başlarlar ve yuvanın sıcaklığı yavruların erkek mi dişi mi olduğunu belirler. Bununla birlikte, timsahın çocukluğu doğduktan sonra tehlikelidir – tüm timsah bebeklerinin% 99’u doğumdan sonraki ilk yıl büyük hayvanlar tarafından yenir. Bu fotoğraftaki küçük timsah derisinin güçlü ve güvenli olmasından çok mutluyuz!


Yavru Çöl Tilkisi
Küçük çöl tilkisi eşsiz bir türdür. Bu sevimli hayvanlar, en küçük tilki türü olmalarının yanı sıra, zorlu doğal çöl koşullarına da oldukça uyumludur. Kulakları 12 cm uzunluğa kadar çıkabilir ve tilki baştan sona dönerek avını kuma yerleştirir. Kulakları da ısıyı yayarak onları çölde serin tutar ve onları etraftaki en güzel tilki yapar!


Yavru Şempanze
Bu şempanze tuhaf bir şekilde tanıdık görünüyor mu? Bunun nedeni şempanzelerin ve insanların genetiğinin dünyadaki herhangi bir hayvandan daha yakın olması olabilir – insanlar ve şempanzeler arasındaki DNA’nın% 98,5’i aynı! Benzer bir yüz yapısına sahip bu devasa dişsiz gülümseme, kendi torunlarımızın evriminde sadece birkaç adımdır. Şempanzeler ayrıca oynarken ve sarılırken gülmek ve sevgi göstermek gibi insan benzeri davranışlar sergilerler. Sarılmalar, bu köpek yavrusu ile yapmak istediğimiz şey!


Yavru Zürafa

Zürafalar bazı ilginç yaratıklardır. Yavru bir zürafa doğduğunda 15 cm yükseklikten düşecek ve başının üstüne düşecektir. Ama merak etmeyin, hiçbir şekilde zarar görmez ve doğum sürecinin en önemli kısmı zürafanın ilk nefesi olur. Zürafa doğduktan bir saat sonra yürümeye başlar. Doğduktan sonra titremeye başlayan bir yavru zürafa görmediyseniz, mutlaka izleyin çünkü şimdiye kadarki en şirin şeylerden biri olduğunu söyleyebiliriz.


Yavru Baykuş
Bir baykuşun bu kadar sevimli görünmesinin nedenlerinden biri, düzgün vücut hatları, kabarık saçları ve kendi vücudundan daha büyük gözleri. Genellikle insanların geri dönmesinden hoşlanırlar. Bu hayvanların bakıcıları, artık küçük baykuşlara bağlı olmadıklarından emin olmak için baykuş kuklaları kullanıyor, hatta kendilerini kılık değiştirip yavruları besliyorlar. Bu şekilde bağlanmaları engellenir. Dürüst olmak gerekirse, bizimle iletişime geçmelerine izin verebiliriz!


Yavru Fil
Burun deliği dediğimiz şey budur. Tabii ki biz sadece şaka yapıyoruz. Bu küçük filler, ayakları üzerinde yürümeye alışkındır ve büyük bir azim gösterir, özellikle de bebeklerin doğumdan sonra bir ila iki saat içinde yürüyebildikleri düşünülürse! Sürünün geri kalanına sadece iki gün içinde katılacak kadar güçlüler. Bu arada, dipnot olarak, ortalama bir insan bebeği sadece 12 ay yürümeye başlıyor.


Yavru Fok Balığı
Yavru köpeğin kürkü kar kadar beyazdır ve kocaman parlak gözleri onu daha sevimli kılar. Hepimizin bildiği gibi, foklar aslında Kuzey Atlantik ve Arktik Okyanuslarında yüzen deniz buzunun üzerinde doğarlar. Yavrular, yüksek yağlı anne sütü sayesinde hızla kilo alırlar. Annenin yavruları yaklaşık 80 kg ağırlığında olduklarında yavrularını emzirmeyi bıraktılar. Bu foklar dalışa başladılar ve yaklaşık altı hafta yemeksiz ve yemeksiz kaldıktan sonra avlarını avlamaya başladılar.


Yavru Kirpi
Hayvanlar aleminde, küçük kirpilere “küçük domuzlar” denir ve yavruları çok keskin sesler çıkarır. Yuvarlak bedenlerinin küçük elleri ve ayakları, bu tatlı ifade ile birleştiğinde inanılmaz derecede tatlıdır. Bir kirpi dikenliğinden farklı olarak, kirpi kürkü onlardan dışarı çıkmaz ve hiç de tehlikeli değildir – böylece onu istediğiniz gibi rahatça kucaklayabilirsiniz! Tehlike oluştuğunda, kirpi içlerindeki tüyleri top gibi kıvırır, böylece kendilerini yırtıcılardan koruyabilirler.


Yavru Yunus
Yunuslar, herkesi etkileyen büyüleyici yaratıklardır. Ayrıca çok sevimli yavruları var. İlginç bir şekilde, yunuslar doğmadan önce geri çekilirler ve yavrular kayıp uterusun arkasında gelişir, bu da yunusların aslında dört ayaklılardan evrimleştiğini düşündürür. Yunuslar, deniz canlıları arasında oyun oynamak gibi benzersiz özelliklere sahip nadir hayvanlardan biridir. İnsanlar genellikle onları akvaryumdaki gösteriler sırasında sörf yaparken, dalgaların üzerinde gezinirken ve halkalarda kabarcıklar oluştururken, sonra bu halkaları ağızlarıyla döndürdüklerini ve sonra patlatmak için ısırdıklarını görürler.


Yavru Hamster
Tembel hayvanların aksine, hamster çıplak ve kör doğar, ancak 14 ila 17 gün arasında büyüdüklerinde gözleri açılır ve görme gelişmeye başlar. Sadece üç haftalık hamileliğin ardından, bir hamster anne aynı anda altı ila yirmi hamster doğurabilir! O kadar tatlılar ki, onları sevmekten vazgeçemeyeceksin. Ama dikkat et! Bir anne hamsteri doğum sırasında veya sonrasında stres altındaysa, pes edebilir veya kendi bebeğini yiyebilir.
Yavru Kanguru
Bebek kangurulara Joey deniyor, çok tatlılar! Bebek kangurularının inanılmaz tatlılığına ek olarak doğum süreci de oldukça farklıdır. Bir kangurunun boyu sadece 2,5 cm ve bir gramdan az olduğunda, annesinin rahminin kesesinde olgunlaşmamış haliyle doğar. Bebekler hemen anneden emmeye başlarlar ve tamamen gelişene ve yedi ila on ay boyunca ayrılmaya hazır olana kadar kesede kalırlar. Sonra birkaç hafta içinde bebek kanguru çantanın dışında gittikçe daha fazla zaman geçirmeye başladı.


Yavru Vatozlar
Yetişkin vatozlar özellikle sevimli hayvanlar değildir, bu nedenle yavrularının ne kadar inanılmaz ve tuhaf olduğunu görmek şaşırtıcıdır. Bu düz ve tuhaf deniz canlıları okyanusun derinliklerinde yüzer, yüzgeçlerini kuşlar gibi çırpar veya tüm vücutlarını dalgalı bir hareketle hareket ettirir. Gözleri vücudun alt kısmında olduğu için yiyecek bulmak için koku ve elektroreseptörler kullanırlar.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »