HomeTourismEn İyi 10 Kültürel Tatil Destinasyonu

En İyi 10 Kültürel Tatil Destinasyonu

Birçoğu Paris, Londra ve Roma’nın popüler turistik yerlerine akın ederken, Avrupa’daki diğer, daha az bilinen şehirlerde keşfedilecek güzellikler var . Daha samimi bir seyahat deneyimi mi arıyorsunuz? Danimarka’daki Odense’den Romanya’daki Sibiu’ya, Avrupa’da bilmediğiniz bu kültürel açıdan zengin 10 yere göz atın.
Odense, Danimarka
Sevgili yazar Hans Christian Andersen’in doğum yeri olan Odense, peri masallarının hayranlarına hayatına bir göz atma fırsatı sunuyor. Şehir, yazara adanmış cazibe merkezleriyle doludur. Hayatını anan birçok müzeden birini ziyaret edin, en ünlü hikayelerinden olayları tasvir eden çeşitli heykel ve heykelleri görün ve hatta masal karakterlerinden birine benzemesi amaçlanan garip bir şekilde dekore edilmiş halka açık bankta oturun. Odense , Danimarka’nın üçüncü büyük şehridir ve 1.000 yılı aşkın süredir Funen’in başkentidir. Ülkenin çoğu için geçerli olduğu gibi, pitoresk şehir sokakları bisikletliler ve yayalar için tasarlanmıştır ve bu şehri bisiklet sürerken veya sokaklarda yürürken ideal bir durak haline getirir.
Kendinizi şehre gerçekten kaptırmak için Odense’nin Airbnb’lerinden birinde , rahat, romantik apartmanlardan aile tatiline uygun tüm evlere kadar konaklama rezervasyonu yapın.

Coimbra, Portekiz
Bir zamanlar Portekiz’in başkenti olarak bilinen Coimbra, ortaçağ tarihi ve canlı kültürle doludur. Üniversite Mahallesi’ne gidin, şehrin en büyük kiliselerinden birini ziyaret edin, Roma döneminden kalma güzel eski mimariyi inceleyin veya birçok sanat galerisinden birine göz atın. Rio Mondeg’in doğu kıyısında bulunan Coimbra, şehrin kendisi kadar çarpıcı bir çevreye sahiptir. Kasabadan sadece kısa bir sürüş mesafesindeki Conímbriga’daki Roma kalıntılarını veya Montemor-o-Velho’nun çarpıcı ortaçağ tepe kalesini kaçırmayın.

Portekiz’in en çok ziyaret edilen şehirleri olan Porto veya Lizbon’dan günübirlik kolay bir gezi için bu gizli gemiye gidin . Veya kendinizi daha fazla zaman bulursanız, Coimbra’yı bir sonraki tatil yeriniz yapın ve sunulan birçok Airbnb’den birinde konaklama rezervasyonu yapın .
Freiburg im Breisgau, Almanya
Dreisam Nehri’nin üzerinde ve güneybatı Almanya’daki Kara Orman’ın hemen kenarında oturan, büyülü ağaçlarla kaplı Schlossberg tepesinin dibinde yer alan büyüleyici bir şehir olan Freiburg im Breisgau yatıyor. Pitoresk ortam, dinlendirici bir hafta sonu gezisi veya Basel veya Zürih’ten keyifli bir günlük gezi için mükemmeldir. Bisiklete binme meraklıları (özellikle dağ bisikletçileri), şehrin içinden ve Kara Orman’a giden patikalar dizisinden keyif alacaklar, ancak Ren Vadisi’ni çevreleyen süper düz yollar nedeniyle, yol yarışçıları bile heyecanlarını düzeltebilirler. Rahatlatıcı bir öğleden sonra mı arıyorsunuz? Bu küçük mücevher aynı zamanda muhteşem şarapları, küçük küçük kanalları, Augustiner Müzesi ve tüm Avrupa’nın en eski kiliselerinden biri olan Münster Katedrali ile de tanınır.
Freiburg im Breisgau, Fransa ve İsviçre sınırlarına çok yakın olduğundan, bu şehir herhangi bir Avrupa turuna mükemmel bir katkı sağlayacaktır. Şehri içinize çekecek kadar uzun süre kaldığınızdan ve hatta şehrin Airbnb mülklerinden birinde bir veya iki gece geçirdiğinizden emin olun .
Maastricht, Hollanda
Maastricht, Amsterdam’la aynı dünya çapında üne sahip olmayabilir, ancak tartışmasız bir o kadar güzel. Meuse Nehri’nin her iki tarafında yer alan şehir, çarpıcı kırsal alan ve tarihi kalelerle çevrilidir. Tüm şehir içi yürüyerek kolayca keşfedilebilir ve Hollanda’nın en eski şehirlerinden biri olarak, ziyaretçilerin keşfedebileceği birçok tarihi harikaya sahiptir. Bir yeraltı tur casemates için meraklı tarihçiler için mutlak bir zorunluluktur; katılımcılar, Maastricht’in altında yatan geçit ağını keşfetme fırsatına sahipler.
Heyecan verici tarihinin yanı sıra, Maastricht bazı muhteşem üzüm bağlarına, muhteşem sanat galerilerine ve seçkin restoranlara da ev sahipliği yapmaktadır. Hepsini aldıktan sonra , şehirdeki bu Airbnb kiralamalarından birinde başınızı dinlendirin .
Matera, İtalya
Zengin bir kültüre sahip tarihi bir şehir olan Matera, çarpıcı Amalfi Sahili’ne sadece birkaç saat uzaklıktadır ve ideal bir günübirlik gezi yapar. Sassi olarak bilinen mağara yerleşim bölgelerinden oluşan Matera, ziyaretçilere bu mağaralardan birinde yemek yeme ve hatta geceyi geçirme seçeneği sunuyor. Yerde kalmayı tercih ediyorsanız, Matera’nın sunduğu çok sayıda harika otel var ya da daha iyi bir deneyim için bir Airbnb mülkü kiralamayı tercih edebilirsiniz .
Rehberli şehir turuna çıkın – bu eski şehrin tarihini tam olarak anlamak istiyorsanız bir zorunluluktur.
Mons, Belçika
2015’te Avrupa Kültür Başkenti’ni taçlandıran Mons, Unesco Dünya Mirası üç şaheserine ev sahipliği yapıyor: Çan Kulesi, Spiennes’teki Neolitik Madenler ve Dou Dou. Brüksel, Bruges ve Gent’ten daha az ünlü olmasına rağmen, bu Belçika şehri çarpıcı sivil, dini ve askeri binaların bir karışımına sahiptir.

Van Gogh ayrıca hayatının büyük bir bölümünü Mons şehrinde ikamet ederek geçirdi ve eski evi ziyaretçilere keşfedilmeye açık. Geceyi orada geçiremeyecek olsanız da , Airbnb’de Mons çevresinde birçok başka ev kiralanabilir . Kim bilir – belki kaldığınız süre boyunca kendi sanatınızı yaratmak için ilham alırsınız.
Pilsen, Çek Cumhuriyeti
Pilsen, Batı Bohemya’da, Prag’dan yaklaşık 90 km (56 mil) uzaklıktadır ve diğer birçok Çek şehri kadar iyi bilinmese de, hala sunabileceği çok şey vardır. Şehir merkezinde güzel ağaçlar ve bakımlı bahçelerle kaplı eski, pitoresk bir meydan yer alır. Şehrin geri kalanı çok daha endüstriyel – ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Pilsner birasının doğduğu ve Skoda Engineering Works’e ev sahipliği yaptığı için – ancak bunun sizi caydırmasına izin vermeyin. Ziyaretçiler, şehrin etrafına dağılmış çeşitli müzeleri ve sanat galerilerini keşfedebilir veya burada düzenlenen birçok konserden birinde canlı müzik gecesinin tadını çıkarabilir.

Pilsen, 2015’te (Belçika’daki Mons’tan sonra) ikinci Avrupa Kültür Başkenti seçildi, bu nedenle yıl boyunca bir dizi kültürel etkinliğe tanık olmayı bekleyin. Önceden bir otel veya Airbnb kiralama rezervasyonu yaparak bu etkinlikler için önceden plan yapın .
Sibiu, Romanya
Romanya, Alman ve Macar kültürlerinin bir birleşimi olan Sibiu şehri – Romanya’daki Cibin Nehri’nin hemen karşısında – Orta Çağ’a kadar uzanan güzel bir mimari tasvirdir. Bisikletçi dostu bir şehir olan Sibiu, yürüyerek olduğu kadar bisikletle de kolayca keşfedilebilir. Eski şehir etrafında dolambaçlı birkaç saat geçirin ve antik mimarinin güzelliğinin tadını çıkarın (Orta Çağ’ın sonlarında Alman yerleşimciler tarafından inşa edildiği söylenir). Avrupa’nın en iyi korunmuş kalelerinden biri olan ve çok iyi korunmuş olan Sibiu Kalesi’ni kaçırmayın.
Keşfetmeyi bitirdikten sonra, Sibiu’nun harika restoranlarından birinde akşam yemeği yiyin ve ardından şehrin Airbnb tekliflerinden birinde gevşeyin .
Toruń, Polonya
Krakow ve Varşova’dan çarpıcı biçimde farklı olan Toruń, Polonya’nın en iyi korunan sırlarından biridir. Ünlü gökbilimci Nicolaus Copernicus’un doğum yeri olan şehir, onuruna inşa edilen bir heykel ve eskiden evi olan bir müze de dahil olmak üzere onunla ilgili simge yapılarla doludur. Toruń, özellikle zencefilli ekmeği veya Polonya’daki pierniki ile tanınır ve şehirdeki hemen hemen her dükkanda bulunabilir. Bu yerel inceliğe adanmış bir müze bile var .
Bu Polonya destinasyonunda oyalanmak ve eğlenmek isteyenler için Toruń, oteller ve pansiyonlardan nehir kenarındaki Airbnb kiralamalarına kadar pek çok harika konaklama seçeneğine sahiptir .
Vézelay, Fransa
Fransa’nın Burgundy şehrinde bulunan Vézelay, çarpıcı bir tepe kasabası ve Unesco Dünya Mirası listesidir. En ünlüsü Sainte-Marie-Madeleine Bazilikası veya 11. yüzyıldan kalma dikkat çekici bir kilise olan Vézelay Manastırı ile ünlüdür. Yaz aylarında sardunyalar şehre canlı bir renk patlaması getirir ve gün batımının altın ışıltısı, güzel mimari ve Cure Vadisi manzarası eşliğinde sokaklarda romantik bir gezinti yapmanızı sağlar.
Pitoresk panoramaları ve mimarisinin yanı sıra Vézelay, yerel beyaz şarapları, ilginç butikleri, güzel sanatlar galerileri ve bağımsız kafeleriyle de tanınır. Yakınlarda rahat stüdyo dairelerden büyüleyici tatil evlerine kadar bazı mükemmel Airbnb kiralamaları da var.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »