HomeFashionDünyanın en pahalı parfümleri

Dünyanın en pahalı parfümleri

Paranız satın almak için yeterli olmasa bile, en azından bir ipotek üzerindeki peşinatın neyle karşılaştırılabileceğini anlamak için kokularını dinleyin.
Kokular yiyecek, su veya giysi gibi temel öğeler değildir. Ruhumuz için bir zevktir. Bununla birlikte, bazı şişelerin fiyatı o kadar büyük miktarlara ulaşır ki, vücuttan tasarruf edilmesi gerekir. Bu tür şişeleri satın almak ister misiniz?

Amouage’dan altın, parfüm 50 ml,

Bu, pahalı tütsülere dayalı aldehit-çiçek notalarının bir kombinasyonunun yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerinde toplanan çok sayıda zarif ve nadir bileşenden oluşan Amouage evinin en ünlü kokusudur. Parfüm, 1930’ların büyük haute couture kokularına benziyor. Vadideki zambak, tütsü ve gülün üst çiçek notaları yerini mür, yasemin ve süsen köküne bırakır, ardından odunsu misk sedir, sandal ağacı ve kehribar tabanı izler.

Ex Nihilo’dan Amber Sky, eau de parfum, 100 ml


Parfüm , lüks Babylon koleksiyonunun bir parçasıdır ve doğu ile batı arasında, Boğaz’ın kıyılarından güzel bir gün batımının anısına adanmıştır. “Ambergris Sky”, ateşli bir gün batımı için bir metafor ve kehribar içeren bir kompozisyonun parçasıdır. Aroma pürüzsüz ve şehvetli bir şekilde ortaya çıkar – ilk notalarda bergamot, odunsu sedir, sandal ağacı ve vanilya notaları ile değiştirilir ve yavaş yavaş amber-baharatlı bir öze dönüşür.

Alexandre. J St Honore, eau de parfum, 50 ml


Parfüm, pahalı butiklerin, restoranların ve kafelerin bulunduğu Paris’in ünlü rue Saint-Honoré’sine adanmıştır. Vanilya anasonunun sıcaklığını pembe biber ve yasemin yankılarıyla bir zevk bulutu gibi sarıyor. Özel bir fetiş – emaye madalyonla süslenmiş kapaklı, parlak kırmızı ve mavi renkte çok yönlü bir şişe. Şişe cilalı bir mücevher kutusunda saklanır.

Musk Oriental Goldskin Swarovski, Ramon Molvizar, eau de parfum, 100 ml


Ramon Molvizar, parfümün içinde yeterince altın ve gümüş parçacığı olmayanlar için Swarovski koleksiyonunu piyasaya sürdü. Sonuç, mücevher ve parfümeri bir simbiyozudur. Ancak bu, şişenin maliyetini neredeyse ikiye katladı. Kokunun kendisi parlak bir yazın hatırasıdır: sulu meyveler, limonata sıçramaları, narin çiçekler ve mega doz kakule. Koku, ön ödemeli olarak Rusya’ya teslim edilir.

Roja Dove tarafından Roja, eau de parfum

İngiliz niş kokular evi Roja Parfums, Haute Luxe serisini yarattı ve sınırlı sayıda bir koku içeriyordu. Benzer bir koku, 10 yıl önce parfümcü Roja Dove tarafından kişisel kullanım için yaratılmıştı. Bir parfüm yaratırken, Roja Dove iki ilke tarafından yönlendirildi: En çok hangi malzemeleri sevdiğini ve bunları satın almaya gücünün yetip yetmediğini kendi kendine sordu. Sonuç, parfümcünün kendi giydiği ve her yıl kişisel kullanım için küçük miktarlarda yarattığı Roja Haute Luxe’nin ilk versiyonuydu. Roja Dove parfümden bıktıktan sonra, kompozisyonun kompozisyonunu biraz değiştirerek kişisel kokusunu halka açık hale getirdi. Koku, bu türün en iyi geleneklerinde – meşe yosunu, tarçın, reçineler ve pahalı ahşap çeşitleri ile – zengin bir şipre olduğu ortaya çıktı. Şişenin içine altın varak taneleri eklenir.

Yu Perfect Sense Yele, parfüm, 50 ml

Fransız markası Perfect Sense Mane, dünyanın en pahalı kokularından biri olan gerçek bir parfüm başyapıtı Yu yarattı. Bu kokunun şişesi, Amerikan şirketi Brosse tarafından yapılan 500 gramlık damla şekilli kristal bir kaptır. Parfüm bileşimi, ünlü parfümcü Cecile Krakower tarafından oluşturuldu. Kokunun adı Çince’den “yağmur” olarak çevrilmiştir. Koku, tropik ormanların havasından muhteşem bitkilerin kokularının çıkarılması sayesinde özel bir teknik kullanılarak oluşturuldu. Yağmur ormanlarında yağmur nasıl kokar? Portakal çiçeği ve bergamot, ptitgrain ve frezya ile ylang-ylang akortları. Kokunun tabanı vanilya, Mısır güvesi ve sandal ağacından oluşuyor.

Iriss by Xerjoff, parfüm, 15 ml

Xerjoff her yıl kuvars veya Murano cam şişeleri üretir ve şişenin içeriği saf parfüm yağıdır. Dumanlı, sitrin, akuamarin, ametist, rutil, lapis lazuli ve gül kuvars gibi birçok kuvars çeşidinin şişeleri vardır. Şişe her zaman dünyanın herhangi bir yerinden gönderilebilecek en kaliteli kayadan tek bir parçadan yapılır (örneğin, Özbekistan’dan lapis lazuli, Avustralya veya Madagaskar’dan rutil kuvars). İşleme Piedmont’ta elle yapılır. Böyle bir projenin maliyeti her zaman bireysel olarak hesaplanır – taşlara olan talep, fiyat ve kalite ile aynı şekilde değişir. Mart ayında bir Moskova butiğinde bir şişe ametist sergilenecek.

Murano koleksiyonunda karşımıza çıkan Iriss, Murano cam şişelere yerleştirilmiş kokulardır. Cam, Venedik yakınlarındaki Murano adasında eski teknolojilere göre yapılır. Venedik’in en iyi sanatçıları ve cam üfleyicileri, 2011’de Sergio Momo’nun eskizlerine dayanan Xerjoff el yapımı şişeler için özel olarak sınırlı bir baskı yayınladı. Floransalı iris yağı bir kuyumcu için elmas gibidir, güzel bir kesim gerektiren pahalı bir malzemedir. Aromada, iris, gül ve ylang-ylang mutlakları ve havuç tohumlarının ışıltılı notası ile renklendirilir. Koku yumuşak, pudramsı, ikinci bir cilt hissi veriyor.

Tiziana Terenzi’den Velorum, eau de parfum 100 ml

Parfüm, Luna Koleksiyonunun bir parçasıdır ve parfümcünün çocukken Brezilya’ya yaptığı gezi izlenimlerine adanmıştır. Güney Yarımküre’de yıldızlar tamamen farklıdır, daha büyük ve daha parlaktırlar. Bu kokunun benzersizliği, 50 yılı aşkın bir süredir Terenzi ailesinin özel kütüphanesinde özenle saklanan en nadir maddeler olan özel sihrin (bir damla yıldız ışığının eklenmesi) kullanımında yatmaktadır.
Onlardan baş döndürücü aromatik kombinasyonlar oluşur ve yazarın parfümeri tarzını oluşturan sözde harmonik uyumsuzluk doğar. Parfüm , uzak yıldızların ışığı gibi yumuşak, narin ve incedir: üst notalarda safran, zencefil, mandalina, karabiber, alt notalarda hindistan cevizi, guaiac ağacı, beyaz çikolata ve sandal ağacı ile değiştirilir.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »