HomeHygienicDünyanın en inanılmaz 5 şnorkel noktası

Dünyanın en inanılmaz 5 şnorkel noktası

Filmlerde, belgesellerde veya sosyal medyadaki resimlerde sualtı dünyasının nefes kesici muhteşem manzaralarını görmemiş olmanız pek olası değildir. Su altında tanık olabileceğiniz pek çok güzellik var: çeşitli renk kombinasyonları, şekiller ve formlardaki milyonlarca deniz türünden inanılmaz renkli mercan resiflerine kadar. Bunu mutlaka hayatında en az bir kez yaşamalıdır.

Yakın gelecekte bir tatile çıkmayı planlıyorsanız ancak henüz yere karar vermediyseniz, dünyanın en inanılmaz beş şnorkel noktasının yer aldığı aşağıdaki liste, son bir karar vermenize yardımcı olabilir:

1. Cancun
Meksika birçok nedenden dolayı seyahat listenizin başında olmalıdır: olağanüstü tarihi kalıntılar, güzel beyaz kumlu plajlar, lezzetli yemekler ve canlı bir kültür. Ancak bu henüz kararınızı vermediyse, Cancun dünyadaki şnorkelle dalış için en nefes kesici yerlerden biridir. Başka hiçbir yerde su altı müzesi yoktur. Yüzlerce batık heykel ve muhteşem mercan resifi burayı mutlaka görülmesi gereken bir yer haline getiriyor. Yapmanız gereken tek şey Cancun Snorkeling ile bir tur rezervasyonu yapmak ve bu deneyimden en iyi şekilde yararlanmak.

2. Avustralya
Avustralya’nın Great Barrier Reef, dünyadaki en kapsamlı mercan resifi sistemidir. Bu tek başına onu şnorkelli yüzme için en popüler yerlerden biri yapar. Bu dünya dışı yer, 3.000 bireysel resif, binlerce çeşit balık türü ve inkar edilemez su altı canlılarından oluşur ve nefesinizi kesecek. Ayrıca, altı farklı deniz kaplumbağası türü vardır.

3. Filipinler
Bu destinasyon batı Pasifik Okyanusunda bulunan bir takımada ülkesidir. 7.000’den fazla ada ile bir varış noktasına karar vermek oldukça zor olabilir. Gerçeği söylemek gerekirse, Filipinler ile gerçekten yanlış gidemezsiniz. Şnorkelle dalış için mükemmel olan birçok benzersiz yer var. En iyilerinden ikisi Donsol Körfezi ve Apo Adası’dır. İlki Filipinler’in kuzey tarafında yer alır ve esas olarak balina köpekbalığı ile tanınır, orada şnorkelle yüzerseniz tanık olabilirsiniz. Apo Adası’nda ise dev deniz kaplumbağalarıyla birlikte yüzebilirsiniz. Ve sadece bir ya da iki ile değil, şnorkelle yüzerseniz, tek seferde 20’ye kadar görebileceksiniz.

4. Fransız Polinezyası
100’den fazla adanın yer aldığı Güney Pasifik Okyanusu’ndaki bu ilçe kesinlikle bir rüya destinasyonudur. Özellikle Bora Bora’da bulabileceğiniz en şeffaf suları ve yumuşak beyaz kumsalları bulacaksınız. Ancak bundan daha da nefes kesici, su altı manzarası. Vatozları yakından görmek, kaplumbağalar ve yunuslarla şnorkelle yüzmek buzdağının sadece görünen kısmı. Bu mükemmel Polinezya destinasyonu, limon köpekbalıkları ve siyah uçlu resifi ile ünlüdür. Yani, kesinlikle yaşamaya değer bir deneyim.

5. Maldivler
Gerçeküstü mavi sularla çevrili 1.200 mercan adası arasından hayalinizdeki tropik tatilin adresi olmak için seçim yapabilirsiniz. Kalabalıktan gerçekten sıyrılan bir yer, o da Baa Atolü. Bu, birçok benzersiz sualtı türüne ve Hint Okyanusu’ndaki en büyük mercan kayalığı gruplarından bazılarına ev sahipliği yaptığı göz önüne alındığında, UNESCO Biyosfer Rezervidir . Bu nedenle manta vatozlarına, balina köpekbalıklarına ve renkli balıklara ve mercan resiflerine tanık olmak istiyorsanız Baa Atolü’nde şnorkelle dalış yapmalısınız.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »