HomeTourismDünyanın en büyük yolcu gemisi denizler harikası ilk yolculuğuna çıktı

Dünyanın en büyük yolcu gemisi denizler harikası ilk yolculuğuna çıktı

Dünyanın en büyük yolcu gemisi Wonder of the Seas, Mart 2022’de ilk seferine çıktı. Gemi, Karayipler’e yedi günlük bir gezi için Fort Lauderdale’den ayrıldı. 10 katlı bir çelik halattan gemideki Japon mutfağına kadar her şeyle, bu gemi su üzerinde yelken açan bir cennettir.

Yolculuk

Yedi günlük Deniz Harikası vogue 4 Mart 2022’de Fort Lauderdale’deki Everglades Limanı’ndan başladı. Royal Caribbean’a ait gemi Labadee, San Juan, Nassau’ya ve Royal Caribbean misafirleri için özel bir destinasyon olan CocoCay’deki Perfect Day’e yanaşacak. Şirket ayrıca yaptığı açıklamada, geminin tamamen yeni maceralar ve Royal Caribbean favorilerinin nihai kombinasyonunu vaat ettiğini söyledi. Gemi, Barselona, ​​Roma ve İspanya’ya yapacağı Akdeniz seferleri için yola çıkacağı Nisan ayı boyunca yedi gecelik yolculuklar yapacak.

Gemi


Wonder of the Seas, gros tonaj olarak dünyanın en büyük yolcu gemisidir. 1.188 fit uzunluğunda, 215 fit genişliğinde ve 236.857 ton ağırlığındadır. Devasa araç yaklaşık 6.988 yolcu alabiliyor. Yolcu gemisi tesislerle donatıldığı için yolcuların sıkılma şansı azdır. Bir çocuk su parkı, bir çocuk oyun alanı, bir tam boy basketbol sahası, bir buz pateni pisti, bir sörf simülatörü, 10 güverte yüksekliğinde bir zipline, 1400 kişilik bir tiyatro, 30 fit yüksekliğinde bir açık su tiyatrosu içerir. platformlar ve iki adet 43 metrelik kaya tırmanma duvarı. Aynı zamanda, bir yolcunun bir bahçede gezintiye çıkması ihtimaline karşı, 10.000’den fazla gerçek bitkinin bulunduğu bir parka sahiptir. Gemide ayrıca çeşitli mutfaklar sunan 20’den fazla restoran ve bar bulunmaktadır.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »