HomeHygienicDünyaca ünlü Rus atlet, otel işine yatırım yapmak için bir Türkiye'ye geldi.

Dünyaca ünlü Rus atlet, otel işine yatırım yapmak için bir Türkiye’ye geldi.

Dünyaca ünlü Rus karma dövüş sanatları sporcusu Khabib Nurmagomedov, ana tatil beldesi Antalya’ya geldi ve otelcilik yatırımları için görüşmelerde bulundu.

Geçen yıl emekli olduğunu açıklayan ilk Müslüman dövüş sanatları şampiyonu Nurmagomedov, bir inşaat firması tarafından davet edildiği Alanya’da basının sorularını yanıtladı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre yatırımcı-sporcu, Kargıcak bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan konut İslami otel konsepti projesinin şantiyesini inceledi.

Ona göre, yatırım niyetlerinin yanı sıra Türkiye onun için “ikinci” bir ev olarak ilginç. Sık sık tatile geldiği Alanya’da boksör kendine bir ev inşa etmeye karar verdi. “İnşaat şirketi bizi Alanya’ya davet etti. Önce İstanbul’a, oradan da Alanya’ya geldik. Sonra Kargıcak’ta Belek’teki projelere baktık. Geleceğin oteli gerçekten çok güzel. Ondan gerçekten hoşlanıyorum. Birçok yere seyahat ettim ve farklı fikirler gördüm ama bu çok özel. Bu, Müslümanlar için iyi bir proje, ”diye açıkladı Nurmagomedov yayına.

Alanya’ya yatırım yapacağını da söyleyen popüler sporcu, “Burada yatırım yapacağım ve kendi dairem olacak. Türkiye’ye geldiğimde Alanya’da kalmak istiyorum.” Profesyonel sporları bıraktıktan sonra ne yapmak istediği sorulduğunda Nurmagomedov, “Boks konusunda Abu Dabi’de antrenman yapacağım. Henüz nihai kararımı vermedim. Spordaki çalışmalarım gelecekte netlik kazanacak.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »