HomeCelebrities VillasDubai polisi 11 Ukraynalı kadını 'ahlaksız' fotoğraf çekimi nedeniyle tutukladı

Dubai polisi 11 Ukraynalı kadını ‘ahlaksız’ fotoğraf çekimi nedeniyle tutukladı

Dubai polisi 4 Nisan’da 11 Ukraynalı kadın da dahil olmak üzere 40 kişiyi halka açık sefahat suçlamasıyla tutukladı. Eylem, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde yüksek bir balkonda bir düzine çıplak kadını gösteren bir videonun sosyal medyada viral hale gelmesinden sonra geldi.

Ancak Dubai hükümetinin Twitter hesabı, Dubai Başsavcısı Essam Issa al-Humaidan’ın savcıların soruşturmalarını bitirdiğini ve olaya karışan herkesi sınır dışı edeceğini duyurdu.

Rus ve Ukraynalı yetkililer, çıplak fotoğraf çekimi skandalı patlak verdikten sonra vatandaşlarının tutuklandığını doğruladı, ancak Rus organizatörün kimliği hemen belli değildi.

AP, Kremlin yanlısı bir gazetenin kendisini Moskova’nın doğusundaki İvanovo bölgesinde bulunan bir bilişim firmasının başkanı olarak tanımladığını, ancak firmasının olayla ilgisi olduğunu reddettiğini söyledi.

İvanovo Valisi Stanislav Voskresensky’nin Rusya Dışişleri Bakanlığı ve onun BAE büyükelçisinden yardım istediği bildirildi.

Voskresensky, sosyal medyada “Biz kendimizi terk etmiyoruz” dedi.

 

Dubai polisi, Cumartesi günü geç saatlerde lüks Marina semtindeki yüksek balkonda poz veren birkaç çıplak kadının video ve fotoğraflarının sosyal medyada dolaşmasının ardından halka açık sefahat suçlamalarıyla ilgili tutuklamalar yaptığını duyurdu.

Rusya’nın BAE’deki başkonsolosluğu daha önce Dubai’nin Müslüman takviminde kutsal bir ay olan Ramazan’ın şerefine katılan herkesi affedebileceğini iddia etmişti.

Orta Doğu’daki komşularından nispeten daha liberal olmasına rağmen, BAE insanları halka açık yerlerde öpüşmek veya ruhsatsız alkol almak gibi daha hafif suçlardan hapse attı.

Haber kaynağı : themoscowtimes.com

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »