HomeIdeasDövme sonrası kaşlar neden mavi, yeşil ve kırmızı olur,

Dövme sonrası kaşlar neden mavi, yeşil ve kırmızı olur,

Çoğu zaman kalıcı bir makyaj işleminden sonra kaşların renk değiştirdiği gerçeğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kalıcı bir makyaj ustası ile bunun neden olduğunu anlayalım.
Parlaklık kaybı söz konusu olduğunda bu bir şeydir – bu norm olarak kabul edilir ve kaşlar bir süre sonra maviye, yeşile döndüğünde veya kırmızımsı bir görünüm verdiğinde oldukça farklıdır. Neden oluyor? Bir uzman  öğretmen ve kalıcı makyaj ustası Zara Yuldasheva bu soruyu cevapladı.
Kalıcı makyaj sonrası mavi kaşların ortaya çıkması, karşılaşılabilecek en yaygın problemdir. En az iki nedenden dolayı ortaya çıkar. Birincisi, dövme için saf pigment kullanılmasıdır. Pigmentin bileşiminde düzelticilerin olmaması, iyileşmeden sonra kaşların renginin maviye dönmeye başlamasına neden olur. Aynı şey, kalıcı makyaj için dövme pigmenti kullanılmışsa da olabilir. İkinci neden, pigmentin cilt altına çok derin nüfuz etmesidir.

Bu tür hatalar, kural olarak, deneyimi az olan yeni başlayanlar ve kalıcı makyaj yapanlar için tipiktir, çünkü her pigmentin genellikle görünüme yol açan bir gölgesi ve tabanı vardır. ve kırmızı tonları kaş kümesi.
Kaşların renginin kırmızımsı ve pembe tonlarda kalması, boyada kırmızı parçacıklara dayanan kahverengi pigmentin varlığından kaynaklanmaktadır. Deneyimli uzmanlar, zeytin renginin bu parçacıkları nötralize etmeye yardımcı olduğunu bilir. Tecrübe eksikliğine ek olarak, kalitesiz bir pigment veya yanlış seçilmiş bir boya, kırmızımsı kaşların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bu durumdaki en üzücü şey, mavi ve kırmızı renkleri bloke etmenin her zaman mümkün olmamasıdır, bu nedenle, yeni bir prosedüre başvurmadan önce, bir neodimiyum lazer veya özel bir sökücü kullanarak öncekini çıkarmanız gerekecektir – bir ilaç üzerine uygulanan dövmenin cildini temizlemenizi sağlar.
Kırmızımsı bir gölgenin görünümü vücudun bireysel özelliklerinden kaynaklanabilir – nihai renk her zaman epidermisin durumundan, cildin kalınlığından, metabolik süreçlerden etkilenir, genç kızlarda olgun kadınlardan daha hızlı ortaya çıkarlar. yaş, bu nedenle, renk değişikliği daha sık meydana gelebilir. Aynı zamanda, kırmızı gölge, başka bir renkle geçersiz kılınabileceğinden en az sorunlu olarak adlandırılabilir.

Yeşilimsi tonlar en zor olanlardandır. Eski kalıcı makyajın lazerle başarısız bir şekilde çıkarılmasından sonra ortaya çıkarlar ( renk inversiyonu ). Bu tür bir tedavinin bir uzman – bu tür ekipmanlarla nasıl çalışacağını bilen bir güzellik uzmanı tarafından da yapılması gerektiğini unutmayın . Ayrıca, neden, prosedür için seçilen düşük kaliteli pigmentte olabilir. Usta, örneğin deneyim veya yeterli bilgi eksikliği nedeniyle uygulama teknolojisine aykırı olarak kalıcı makyaj yapabilir.
İşlemden bir süre sonra yeşil bir renk tonu alırsanız , hiçbir durumda lazerle çıkarmayın, çünkü çoğu durumda kesinlikle işe yaramaz. Bir sökücü ile çıkarmaya başvurmak en iyisidir. Ancak burada da soruya bilinçli olarak yaklaşılmalıdır, çünkü her ilaç böyle bir problemle baş edemez. Şu anda, Revivink gibi bir araç en iyi seçenek olarak kabul edilebilir – başarısız bir dövmeden sonra elde edilen olumsuz gölgeleri kaldırabilir.

Başarılı bir kalıcı makyajda en az iki önemli faktör vardır. Birincisi bir uzman seçimidir . İkincisi, işlemden sonra ustanın tüm tavsiyelerinin doğru uygulanmasıdır, çünkü rehabilitasyon teknolojisinin herhangi bir ihlali de kaşların renginde bir değişikliğe yol açabilir.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »