HomeGenelDomuzlar şimdi Amsterdam havaalanında çalışıyor

Domuzlar şimdi Amsterdam havaalanında çalışıyor

Europulse’un bildirdiğine göre , domuzlar şimdi Hollanda’nın başkenti Schiphol’deki havaalanında pistlere çok yakın uçan kuşları korkutmak için çalışıyor.
Schiphol Havaalanı, tarım alanlarının yakınında yer almaktadır. Bu nedenle, birçok kuş pistlerin yakınında toplanır ve mahsulün kalıntılarıyla beslenir. Havaalanı onları savuşturmak için gürültü topları ve lazerler gibi çeşitli yöntemler kullanıyor.
Hollanda’nın en büyük havayolu şirketi KLM’ye göre, havaalanından her on bin kalkışta altı kuş çarpması meydana geliyor. Çoğu zaman, bu tür toplantılar ciddi sorunlara yol açmaz, ancak uçağın onarılması gereken zamanlar vardır.

Şimdiye kadar, domuzlar sadece altı aylığına “işe alındı”. Onların varlığı, havaalanındaki kuşlarla ilgili sorunu çözmeye gerçekten yardımcı oluyorsa, hayvanlar kalıcı bir hizmete alınacaktır.
Domuzlar, Avrupa havaalanlarında hizmet veren ilk hayvanlar değil. 2019’da Brüksel Havalimanı , çimlerinin bakımı için koyun kiraladı .

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »