HomeTourismDedeman Palandöken’de unutulmaz bir kayak tatili

Dedeman Palandöken’de unutulmaz bir kayak tatili

Palandöken Kayak Merkezi’nin ilk turizm yatırımcısı olan Dedeman Hotels & Resorts International, Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge otelleri ile kış tatili yapmak isteyenlere ve kayak severlere unutulmaz bir tatil vaat ediyor. Dağın eteğindeki konumu ve Teleski Cafe, disko, kayak odakları ve mini club gibi birçok kullanım alanı ile büyüleyici bir atmosferde keyifli bir tatil sunan Dedeman otelleri, 1 Aralık’ta başlayan 28. kış sezonunda özel kampanyaları ile misafirlerini ağırlayacak.
Dedeman Palandöken’de unutulmaz bir kayak tatili
Dedeman Palandöken Ski Lodge, misafirlerine Erzurum’un güneyinde bulunan, 3 bin 176 metre yüksekliğindeki Palandöken’de eşsiz bir tatil imkânı sunuyor. Kış sezonunda beş ay boyunca kayak yapmaya elverişli yapısı, kar kalitesi ve uzun pistleri ile dünyanın en önemli kayak merkezlerinden biri konumunda yer alan, dünyanın en uzun ve dik pistlerinin bulunduğu Palandöken, aynı anda 12 bin kişiye kayak yapma imkânı sunarken, her seviyedeki kayak severi misafir ediyor.

Dedeman Palandöken, dağın görkemli ve etkileyici görüntüsünü seyretme imkanı sağlayan ve geçtiğimiz sezon yenilenen Teleski Cafe’sinin yanı sıra disko, kayak odaları, mini club ve oyun alanları gibi farklı mekanları ile yetişkinlerden çocuklara kadar tüm misafirlerine benzersiz bir tatil sunuyor. Palandöken’in karlı yamaçlarında yer alan ve Palandöken Dağı’nın ilk butik oteli olan Dedeman Palandöken Ski Lodge ise kayak pistlerine 30 metre, Palandöken zirvesine 1000 metre mesafe uzaklıkta misafirlerini ağırlıyor.

Dedeman Palandöken Ski Lodge, yerli ve yabancı misafirlerinin ihtiyaçları doğrultusunda oda kahvaltısı ve yarım pansiyon konseptiyle yılın her ayı hizmet vererek kültür turu, yüksek irtifa kampı ve şirket etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.
Doğu’nun incisi Erzurum’da güvenli konaklama deneyimi

Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge, misafirlerine Palandöken Kayak Merkezi’nde alp disiplini ve snowboard için son derece uygun pistler, sekiz kilometrelik aydınlatmalı pistlerde gece kayağı, yamaç paraşütü, dağcılık, yapay buz tırmanış kulesi, zeplin gibi çeşitli alternatifleri sunmanın yanında bölgede gerçekleşen konaklamalı ve konaklamasız toplantı organizasyonlarına ve düğünlere de ev sahipliği yapıyor. Dedeman Palandöken ve Dedeman Ski Lodge Palandöken, pandemi özelinde hayata geçirdiği “Güvende Kal” önlemleri ve “Güvenli Turizm Sertifikası” ile de misafirlerine güvenli bir konaklama deneyimi vaat ediyor.

Kış tatilinin gözdesi Palandöken Kayak Merkezi

Bundan 28 yıl önce “Kış Turizm Merkezi” ilan edilen ve 70 kilometre uzunluğunda, 25 kilometre genişliğinde bir alanı kapsayan Palandöken Dağları, uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. New York Times gazetesi tarafından da dünyanın en iyi 18’inci kayak merkezi olarak gösterilen Palandöken Kayak Merkezi’nde slalom ve büyük slalom yarışmaları için Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından tescilli iki pist bulunuyor. Bu pistlerden biri ise 2019 yılının Aralık ayında bölgenin ilk turizm yatırımcısı olan Dedeman markasının lideri merhum Murat Dedeman’ın ismini taşıyor.

Palandöken Kayak Merkezi’nde; 10 telesiyej, bir teleski, iki baby lift, bir gondol liftin hizmet verdiği ve yedi kolay, sekiz orta, profesyonel ve dört doğal pistin yer aldığı Palandöken’de, 125 metre uzunluğunda atlama kuleleri, curling ve buz hokeyi sporları için tesis ve salonlar da bulunuyor. Ayrıca sekiz kilometrelik aydınlatmalı pistleriyle misafirlerine gece kayağı olanağı da sunuyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »