HomeTourismKaradeniz'li iş insanı Cemal Işıldak'ın 380 yolcu kapasiteli hurda Airbus A300 uçağı.

Karadeniz’li iş insanı Cemal Işıldak’ın 380 yolcu kapasiteli hurda Airbus A300 uçağı.

Bu uçak uçmuyor, doyuruyor

Karadeniz’li iş insanı Cemal Işıldak’ın 380 yolcu kapasiteli hurda Airbus A300 uçağı…

BU UÇAK UÇMUYOR, DOYURUYOR MUĞLA’DA GÖKOVA-KÖYCEĞİZ KARAYOLU ÜZERİNDE AİRBUS A300 HURDA UÇAĞI LÜKS BİR LOKANTAYA ÇEVİREN KAREDENİZLİ İŞ İNSANI CEMAL IŞILDAK, HURDA UÇAĞI ALTERNATİF TURİZMİN HİZMETİNE SUNDU

Karadeniz’li iş insanı Cemal Işıldak’ın geçen yıl Eylül ayında tırlarla İstanbul’dan Muğla’ya taşıdığı 380 yolcu kapasiteli hurda Airbus A300 uçağı 25 dönümlük alanda montajı tamamlanarak lüks bir restorana dönüştürüldü.

100 ton ağırlığındaki dev uçağın içi ve kanatları masa ve sandalyeler ile donatılırken, uçağın altında kalan arazi de yaz aylarında restoran olarak hizmet veriyor. İki ay önce hizmet vermeye başlayan uçak lokanta karayolu üzerinde bulunması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Meraklı vatandaşlar önce maket olarak gördükleri uçağın içine girince gerçek uçak olduğunu anlıyor.

“Diğer uçaklar uçuyor, bu doyuruyor”

Muğla’ya tatil için gelen yerli ve yabancı turistler, karayolu kenarında dev bir uçak görünce ziyaret etmeden ayrılmıyor. Vatandaşlar, “Yol üzerinde olması nedeniyle ilgimizi çekti ve geldik. Uçak tasarımı mükemmel. Çok değişik bir konsept. Bu büyüklükte böyle bir uçak restorana rastlamadık. Turistik bir alanda hizmet vermesi de çok güzel. Bu uçağı diğer uçaklardan ayıran tek fark, onlar, uçuruyor bu doyuruyor” dediler.

 

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »