HomeTourismBu uçağın içini mutlaka görmelisiniz

Bu uçağın içini mutlaka görmelisiniz

Bu Adam, Uçağı Evine Dönüştürdü Ve İçi De Çok Özel Görünüyor.

64 yaşındaki emekli elektrik mühendisi Bruce Campell, hayatı boyunca her zaman çok yaratıcı bir vizyona sahip olmuştu. Yirmili yaşlarının başındayken, Oregon’daki Hillsboro ormanlarında 23.000 dolara 10 dönümlük bir arazi satın aldı ve bu arazide ne yapacağı kafasında açıkça belliydi. Eski bir uçak ve geniş bir arazi satın aldı ve dünyadaki en eşsiz eve dönüştürdü.

Yenilikçi bir plan

Gençlik çağlarından beri Campbell, eski nesnelerle uğraşma ve yeni şeyler yaratma eğilimi içerisineydi. Bu toprak parçası için yaptığı plan, eski bir şilep alıp, kendisi için bir ev inşa etmek için kullanmaktı. Çok yenilikçi bir plan gibi görünüyordu ama Campbell başka birinin yaptığı bir evi duydu. Planını ilk kez ortaya koymasından yaklaşık yirmi yıl sonra Bruce Campbell, Mississippi’de kuaförlük yapmakta olan Joanne Ussery’yi duydu. Ussery, bir Boeing 727’yi satın almış ve bir eve dönüştürmüştü. Önceki evi yanmış, bu yüzden sessiz bir nehrin yanındaki fonksiyonel bir uçağı yenilemeyi seçmiş. Bu durum Campbell’ı düşündürdü ve planlarını değiştirmeye karar verdi.

Ve planlarını oldukça radikal bir şekilde değiştirdi!

Boeing 727

Campbell, 1999’da Olympic Airways’den bir Boeing 727 uçağını 100.000 dolara satın almaya karar verdi. Uçağı satın aldığında, muazzam aracı Oregon’daki ormana taşıması gerekiyordu. Uçağın Yunanistan’ın Atina şehrinden ithal edilmesi gerektiğinden, bu ulaşımın bir sorun yaratacağı ortaya çıktı. Nakil masrafları sonunda yaklaşık 120.000 dolara yükseldi, bu da temel olarak uçağa 220.000 dolar ödeneceği anlamına geliyordu. Ona göre ise uçak ödenen her kuruşa değdi.

İç tasarım

Uçağın içinde ihtiyacınız olabilecek tüm konfor mevcut. Orijinal koltuklar ve tuvalet gibi uçağın orijinal öğelerinin birçoğu olduğu gibi saklanmış. Campbell, bir çamaşır makinesi ve bir lavabo bile eklemiş.

Mütevazı

Boeing 727 çok fazla yaşam alanı sunuyor, fakat Campbell bu alışılmadık evinde mütevazı bir şekilde yaşıyor. Basit bir şiltenin üzerinde uyuyor, mikrodalga fırın ve ekmek kızartma makinesi kullanıyor, ağırlıklı olarak tahıl ve konserve yiyecekler yiyor ve pek çok doğaçlama ekipman üretiyor.

Başarı

Açıkçası, Campbell’ın yaptığı gibi bu uçakta yaşamak isteyip istemediğimizden emin değiliz, ancak yaptığı şeyden kesinlikle etkilendik! Şu uçağa bir baksanıza; havalı görünmüyor mu? Böyle büyük bir şey başarmak çok iyi hissettiriyor olmalı.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »