HomeTourismBu bayram tatilinde Karadeniz’in sizi mest edecek güzelliklerini keşfetmenin tam zamanı!

Bu bayram tatilinde Karadeniz’in sizi mest edecek güzelliklerini keşfetmenin tam zamanı!

Jolly Karadeniz turlarında birçok ilden katılım imkanı ile 3 gece ve üzeri konaklama seçenekleri mevcut. Kurban Bayramı’nda Karadeniz turu başlangıç fiyatı ise 1.399 TL olarak belirlendi.
Peki, Karadeniz’in tüm güzelliklerini bir arada görebileceğiniz alternatifli gezi programlarında siz gezginleri neler bekliyor? Gelin bunlardan birkaç tanesine birlikte göz atalım;
Karadeniz’deki ilk rota Trabzon olacak. Trabzon’da sizleri ilk olarak Trabzon Ayasofyası bekliyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesini görecek ve sonrasında rotanız coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini keşfedeceğiniz Altındere Milli Parkı ve Sümela Manastırı olacak.
Bir sonraki rotanız ise Sürmene. Sürmene bıçaklarının yapılışına tanıklık edecek; ardından ise Karadeniz’in bir başka markalaşmış ürünü çay bitkisini görmek için çay fabrikasını ziyaret edeceksiniz.
Karadeniz’in tüm güzelliklerini bir arada yaşayacağınız bu gezide bir sonraki rotanız ise yaylaların sultanı olarak bilinen Ayder Yaylası… Burada bol oksijenle birlikte anılarınız arasına yeni anılar ekleyecek ve dilerseniz de Fırtına Deresi’nde rafting yapabileceksiniz.
Karadeniz turunda iken Zilkale ve Palovit Şelalesi’ni de görmemek olmaz. Burada Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesi’ni de görebilirsiniz.
Turun devamında ise sizleri dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan Uzungöl sizleri bekliyor olacak. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl çevresinde bir gezintiye çıkabilirsiniz.


Rotanızı Giresun’a çevirdiğinizde burada dağ yamaçlarından saçaklar halinde dökülen Kuzalan Şelalesi’ni gördükten sonra Türkiye’nin en özel doğal oluşumlarından bir tanesi olan Mavi Göl’e hayran kalacaksınız.

kuzalan şelalesi

Akabinde deniz seviyesinden 530 mt yükseklikteki Boztepe’nin büyüleyici manzarasını fotoğraflayıp dilerseniz Boztepe Teleferiğinde bu eşsiz manzaranın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »