HomeTourismBir havayolu Türkiye'ye bilet satmaya başladı tarifeler ve fiyatlar yayınlandı

Bir havayolu Türkiye’ye bilet satmaya başladı tarifeler ve fiyatlar yayınlandı

Ancak, hava yaptırımlarıyla “yerleştirilen” ilk yabancı havayolları arasında Rusya’ya uçuşlar yeniden başlatılacak. Uçuşların yeniden başladığını duyuran ve Moskova ve St. Petersburg’dan Türkiye’ye bilet satışını başlatan Türk havayolu Pegasus’tan bahsediyoruz. Bölgesel uçuşlar da gelecekte vaat ediliyor.

Havayolunun internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Moskova’dan İstanbul ve Antalya’ya ve ayrıca St. Petersburg’dan İstanbul’a uçuşların 11-12 Nisan tarihlerinde yeniden başlaması planlanıyor. Ve sadece Moskova’dan, Domodedovo Havalimanı’ndan günlük uçuşlar yapılacak, pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri iki direkt uçuş ilan edildi. St. Petersburg’dan salı, perşembe, cuma ve pazar günleri haftada dört sefer yapılacağına söz verildi.

Aynı zamanda, uçaklar “ithal” olarak da adlandırılıyor – Airbus A320 ve Boeing 737-800. Muhtemelen, taşıyıcı “yaptırım risklerine” girmeyen uçakları bulabildi. Pegasus Hava Yolları’nın Rusya’ya tüm uçuşlarını askıya alan ilk havayollarından biri olduğunu hatırlayın .13 Mart – 27 Mart 2022. Uçuşların durdurulması, Türk tarafının kendisine yaptırım uygulama korkusundan kaynaklandı: “Avrupa Birliği 2022/328 düzenlemesi uyarınca, Rusya Federasyonu’na gelen ve Rusya Federasyonu’ndan kalkan uçaklar için, sigorta/reasürans, leasing, leasing, operasyon ve teknik servis. Mevcut durumdan kaynaklanan mevcut riskler nedeniyle Rusya Federasyonu’na gelen ve giden tüm uçuşlarımız 13 Mart 2022 (dahil) tarihinden 27 Mart 2022 tarihine kadar geçici olarak durdurulmuştur” dedi.

Bu arada, Türk havayolu şirketi Mayıs ayında daha önce var olan bölgesel uçuşları da iade etmeyi planlıyor. Yani Krasnodar, Mahaçkale ve Grozni’den Türkiye’ye uçuşlar.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »