HomeTourismAvrupa komisyonu, güvenli seyahati kolaylaştırmak için dijital yeşil sertifika önerdi.

Avrupa komisyonu, güvenli seyahati kolaylaştırmak için dijital yeşil sertifika önerdi.

Avrupa Komisyonu, COVID-19 salgını sırasında Avrupa Birliği üye ülkeleri içinde ve arasında güvenli seyahati teşvik etmek amacıyla bir Dijital Yeşil Sertifika önerdi .

Dijital veya kağıt formda ücretsiz olarak temin edilebilecek sertifika, bir bireyin aşılanmış, negatif PCR veya hızlı antijen testi sonucu almış veya korona virüsten iyileşmiş olduğunun kanıtı olarak hizmet edecek ve herhangi bir potansiyeli atlamalarına izin verecektir. karantina veya test gereksinimleri. Dijital Yeşil Sertifika ayrıca güvenliğini ve orijinalliğini sağlamak için bir QR kodu içerecek ve tüm AB üye devletlerinde geçerli olacak ve İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre için açık olacaktır.

Komisyon, bir ağ geçidi oluşturmayı ve üye devletleri, yetkililerin kıtadaki tüm sertifika imzalarını doğrulamak için kullanabilecekleri yazılım geliştirmede desteklemeyi vaat ediyor.

Komisyon, önerilen sistemin yalnızca geçici bir önlem olarak tasarlandığını belirtiyor ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) COVID-19 krizinin sona erdiğini açıkladığında askıya alınacağını belirtiyor.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı, “Dijital Yeşil Sertifika, AB vatandaşlarının AB’de serbest dolaşımı desteklemek için uyumlu bir dijital araçtan yararlanmasını sağlamak için AB çapında bir çözüm sunuyor. Bu, iyileşmeyi desteklemek için iyi bir mesajdır” dedi. Değerler ve Şeffaflık, Vera Jourova. “Temel hedeflerimiz, veri korumasına tamamen saygı duyan, kullanımı kolay, ayrımcı olmayan ve güvenli bir araç sunmaktır.”

Başarılı olursa, sistem potansiyel olarak dünyanın diğer bölgelerinden gelen yolcuları da kapsayacak şekilde genişletilebilir. Jourova, “Ve diğer ortaklarla uluslararası yakınlaşma için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Teklif, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) tarafından övgü ve destekle karşılandı.

WTTC Başkanı ve “Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi ve Üyeleri, tüm AB üye devletlerinin Dijital Yeşil Sertifikayı benimsediğini görecek olan Avrupa Komisyonu’nun önerisinin, bölgedeki Seyahat ve Turizmin geri kazanılmasına yönelik önemli bir adım olduğunu söylüyor.” CEO Gloria Guevara Çarşamba günü yaptığı açıklamada. “Seyahat için yeni sertifikanın sunulması, üye devletlerin yoğun yaz dönemi için zamanında aşı kanıtı, negatif test veya pozitif antikor testi ile yolcuları karşılamasına neden olabilir. Bu, ekonomiler için önemli ve çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlayacaktır. milyonlarca iş ve geçim kaynağı kurtarın. ”

“Bu kadar kısa sürede bunu hayata geçirmek için gösterdiği inanılmaz çabalardan dolayı Avrupa Komisyonu’nu tebrik etmek istiyoruz. Şu anda bu yeni girişimi kabul etme sorumluluğu üye devletlere ve Avrupa Parlamentosuna aittir ve onları, bunu aciliyet meselesi olarak uygulamak için gerekli adımlar, “diye ekledi. “Önerilen Dijital Yeşil Sertifika, gelişmiş sağlık ve hijyen önlemleri ve zorunlu maske takmanın yanı sıra, tüketicilerin seyahatlerini rezerve etmeleri için ihtiyaç duydukları güvenceyi sağlayacak ve güvenli uluslararası seyahatlerin geri dönmesini sağlayacak.”

Bir sonraki adım, teklifin Avrupa Parlamentosu ve Konsey tarafından kabul edilmesi ve nihayetinde üye devletler tarafından eyleme dönüştürülmesidir. Komisyon, “Amaç, teknik çalışmanın ve önerinin önümüzdeki aylarda tamamlanmasını sağlamaktır.” Dedi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »