HomeTourismAntalya'da lastik patlaması sonucu turist bulunan bir otobüs devrildi.

Antalya’da lastik patlaması sonucu turist bulunan bir otobüs devrildi.

Antalya tatil beldesinde bir başka yabancı turist kazası daha meydana geldi: havaalanından otellere giderken bir turist minibüsü yakınında lastik patladı, bunun sonucunda otobüs bariyerlere çarptı ve hendeğe düştü. Alman turistler, çoğunlukla kadın ve çocuklar mağdur oldu. Ruslar rapor edilmedi.

Kaza, saat 16:30 sıralarında Manavgat ilçesi Kızılot mevkiinde D-400 karayolu üzerinde meydana geldi. Antalya havalimanından popüler tatil beldesi Alanya’ya gitmekte olan bir turist otobüsü tüm hızıyla patladı. Bu, yön dengesinin ihlaline ve arabanın çelik bariyerlere doğru kaymasına neden oldu. Kaza anını turist otobüsünü takip eden sürücü fark etti ve direksiyonda sorun olduğu gerçeğini doğruladı.

Olay yerine itfaiye, çok sayıda ambulans, jandarma ve yol ekipleri sevk edildi. Kaza sonucunda 12 Alman turist ve sürücü yaralandı. Otomobilde sıkışan bir Alman itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. Yaralılar Manavgat’taki hastanelere kaldırıldı. Patlayan lastiğin nedenlerini uzmanlar belirleyecek. Bir soruşturma yürütülüyor.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »