HomeTourismAnex Tour Genel Müdürü Vural Karasu, Türkiye'deki otellerin personelsiz kalabileceğini söyledi

Anex Tour Genel Müdürü Vural Karasu, Türkiye’deki otellerin personelsiz kalabileceğini söyledi

Türkiye’deki oteller, bu ülkenin 2015-16’da Rus makamları tarafından kapatılmasından çok daha önemli bir krizle karşı karşıya. Gerçek şu ki, pandemi zaten personel piyasasında otel operasyonlarının çökmesine neden olabilecek ciddi bir krize yol açtı. Bu değerlendirme, Anex Tour Genel Müdürü Vural Karasu’nun Antalya’da Belek’te düzenlediği “Salgın ve geleceğe yönelik beklentilerine rağmen turizm sektörünün bu yılki göstergeleri” konulu toplantıda yaptığı toplantıda dile getirildi.

“Birçok otel personel eksikliği nedeniyle yeniden başlayamıyor. Orta ve uzun vadede personel ihtiyacı özellikle ciddi olacak, ”diyor Anex temsilcisi Turizmajansi.

Aynı zamanda, Rusya’daki oteller için acil olan sezon ve mevsimlik kazanç sorunu Türkiye için daha az akut değil. “Otellerin sekiz ay açık kalması mümkün değil ama yine de on iki ay maaş ödüyor. Bir meslek olarak görülmelidir ve bu sorunun çözümü ancak devletle yapılabilir. Biz ancak birlik içinde başaracağız” dedi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »