HomeTourismAmsterdam's Red Light tanıyalım

Amsterdam’s Red Light tanıyalım

Red Light Bölgesi

Amsterdam Red Light District, dünyanın en eski mesleğini barındırması nedeniyle şehrin en çok konuşulan semtlerinden biridir. Fuhuş dünyanın her yerinde bulunsa da, genellikle kapalı kapılar ardında gerçekleşir. Ama Amsterdam’da değil! Hollandalılar için “De Wallen” (Day Vaw-len olarak telaffuz edilir) olarak bilinen Kırmızı Işık bölgesinde, bir pencerenin arkasından “hizmetlerini” sunan fahişeler bulacaksınız. Bununla birlikte, bölge birçok canlı seks şovu, seks dükkanı, genelev ve striptiz kulüpleriyle tanınır. Bölge eskiden oldukça kötü şöhretli ve güvensiz bir alan olmasına rağmen, son yıllarda işler çok değişti. Yankesicilerin yanı sıra, bölge özellikle gündüzleri ziyaret etmek için oldukça güvenlidir. Bölgedeki en eski erotik tiyatro Casa Rosso’dur., bugüne kadar 18+ eylem için ziyaret edilebilecek. Bölgede dolaşmak için yaş sınırlaması diye bir şey yoktur, ancak yetişkinlere yönelik dükkanlar ve yetişkin eğlenceleri reşit olmayanlara izin vermez.

Red Light Bölgesi AmsterdamTarih Red Light District

Katolik hükümeti Protestanlar tarafından devrilirken, bölgenin tarihi 16. yüzyıla kadar uzanıyor. Bölge, Amsterdam’dan geçen birçok denizci ve gezgin için gece hayatı ve eğlencenin yolunu açacak şekilde dönüştürüldü. O zamanlar Amsterdam limanı Avrupa’nın en önemli ticaret merkezlerinden biriydi. Bugün hayal etmek zor olabilir, ancak Amsterdam her zaman denizde konumlanmıştır. Bu, 1932’de eski “Zuiderzee” yi Kuzey Denizi’nden ayıran ” Afsluitdijk ” adlı dev bir barajın tamamlanmasına kadardı .

 

Kırmızı ışık bölgesinde seks işçiliği üzerine Fuhuş Bilgi Merkezi’nden Mariska Majoor

red Light Bölgesi – Casa RossoCasa Rosso erotik tiyatro

18+ eğlencenin tadına varmak ister misiniz? Casa Rosso’yu mutlaka ziyaret edin! Burası, Red Light District’i deneyimlemek için en eski, en ikonik yerdir. Tiyatro küçük bir sinemayı hatırlatıyor, ancak bir film izlemek yerine çeşitli 18+ şov gösterilecek. Striptiz, S&M ve canlı seks şovlarını düşünün!

Red Light Secrets , Fuhuş Müzesi

Kırmızı Işık alanı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve perde arkasına gizlice göz atmak istiyor musunuz, Red Light Secrets gideceğiniz yer! Bu eski genelev, fuhuşa adanmış bir müzeye dönüştürüldü. Bu mahallede bir pencereden çalışmanın nasıl bir şey olacağını hissetmek için bir pencerede oturmayı deneyimleyebilirsiniz. Bir sesli rehber size Red Light District ve fuhuş dünyasının arka planı hakkında çok şey öğretecek. Müze, Amsterdam’ın bu kötü şöhretli bölgesinde size kısa ama kapsamlı bir fikir verecektir.

Red Light District – giriş Trompetsteeg

Coffeeshop The Bull Dog’un yanındaki Trompettersteeg, sokağın her iki tarafında genelevler bulunan Red Light Bölgesi’nin en dar sokaklarından biridir.

Red Light Bölgesi – Eski Kilise

Red Light District’in kalbinde, muhteşem “Oude Kerk” veya Eski Kilise bulacaksınız.

Fuhuş sahnesinin arkasında; Bonton seks kulübü turu

Fahişelik, Amsterdam’daki en tartışmalı konulardan biridir. Herkesin söyleyecek bir şeyi vardır, ancak küçük insanlar aslında ne hakkında konuştuklarını bilecek bilgiye sahiptir. Sahne arkasından nadir bir manzara görmek istiyorsanız, Bonton seks kulübü turunun tadını çıkarabilirsiniz . Hala geceleri hizmet veren gerçek hayattaki bir genelevde, sahne arkasına özel bir göz atacaksınız. Bir seks kulübünde çalışan eski bir prositute size iş, para ve ilgili duygular hakkında her şeyi anlatacaktır. Ona her soruyu sorabilir ve dürüst bir cevap alabilirsiniz!

Amsterdam Red Light bölgesi nedir ve nasıl çalışır?

Amsterdam’ın bu özel bölümünde epeyce gizem olduğunun farkındayız, bu yüzden size biraz daha açıklayalım ve en sık sorulan sorulardan bazılarını yanıtlayalım. Amsterdam Red Light District bir cazibe merkezi değil. Bir girişi veya çıkışı yok, ama sadece küçük bir mahalle. Temelde iki kanal ve bazı bağlantı yollarından oluşur. Bölgede 18’den fazla eğlence, seks şovu, seks dükkanı ve pencere şeklinde genelevler bulacaksınız. Bunun dışında çok sayıda restoran, bar ve otel bulacaksınız. Bölge, mahalleyi ilk elden deneyimlemek isteyen pek çok ziyaretçiyi kendine çekiyor. Şimdi, bölgeyle ilgili en sık sorulan bazı soruların üzerinden geçelim.

Red Light Bölgesi’nin çalışma saatleri var mı?

Hayır, bölge sadece halka açık yollarda bir mahalle olduğu için her zaman ücretsiz olarak erişilebilir. Belli bir zamanda kapanmıyor. Bununla birlikte, bir seks işçisinin hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız , camlar kapanmaya başladığında sabah 4: 00’ten önce orada olmanız en iyisidir . Orada çalışan kadınlar bağımsız çalışırlar, böylece istedikleri zaman durabilirler.

 

Bir seks işçileri hizmetinden nasıl yararlanılır / sipariş verilir?

Bir seks işçileri hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, ilgilendiğinizi belirtmek için pencereye doğru yürüyün. İsteklerinizi tartışabilmeniz için kapıyı sizin için açacaklar. Pencerenin arkasındaki kişiye, size davranılmasını istediğiniz gibi saygılı davranın. Hatırlamak; işçiler müşterileri reddetme hakkına sahiptir, bunu kişisel algılama, belki de sadece bir akraba gibi görünüyorsunuz. Hizmetin türü ve fiyatı konusunda anlaşırsanız, içeri alınacaksınız. Peşin nakit ödemelisiniz, bu yüzden üzerinizde doğru miktarın olduğundan emin olun.

 

Red Light District’te fiyatlar nedir?

Bölge halka açık olduğu için giriş ücreti diye bir şey yoktur. Seks işçileri, müşterilerin isteklerine göre kendi fiyatlarını belirlemekte özgürdür. Ancak size bir gösterge vermek için; çoğu genelevde tarifeler 50 € ‘dan başlar – kısa bir süre (10-15 dakika), temel hizmet. Belirli istekleriniz varsa veya daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, çoğu zaman ekstra ücretlendirilirsiniz. Bu bilgilerin tamamen gösterge niteliğinde olduğunu ve seks işçilerinin kendi kurallarını ve tarifelerini belirleyebileceklerini unutmayın.

 

Red Light District hangi caddede?

Bölgenin kalbi iki cadde veya kanaldan oluşur: Oude Zijdsvoorburgwal ve Oude Zijdsachterburgwal. Bağlantılı sokaklar ve çevresindeki sokaklar da resmi olarak Red Light District’in bir parçasıdır.

 

Red Light District’i ziyaret etmek güvenli mi (gece)?

Evet, bölge hem gündüz hem de gece güvenlidir. Bölgedeki tek gerçek tehdit yankesicilik. Bölgenin turistlerle dolu olması ve dikkat dağınıklığı nedeniyle bölge yankesiciler arasında oldukça popülerdir.

 

Red Light District’in kuralları nelerdir? Yaş sınırlaması var mı?

Öncelikle mahalleye ve orada yaşayan ve çalışan insanlara saygılı olun. Aşağıda, yapılması ve yapılmaması gerekenlerin tam bir listesini bulacaksınız. Yaş sınırlaması hakkında; Halka açık olduğu için bölgenin kendisi için yaş sınırlaması yoktur. Ancak, küçükleri pencere alanına götürmenin gerçekten gerekli olup olmadığını kendinize sorgulamanız gerektiğini düşünüyoruz; Red Light District ve seks işçileri zaten büyüyen turizmin büyük baskısı altındadır. İşçiler para kazanmak için oradalar ve ailelerin müşterilerine bakmasına gerçekten yardımcı olmuyor, eğer eğitim amaçlı giderseniz, Fuhuş Bilgi Merkezi’ni veya Red Light Secrets fuhuş müzesini ziyaret edin . Şovlar, dükkanlar ve genelevler için elbette 18 yaş ve üstü yaş sınırlaması geçerlidir.

 

Yapılacaklar

Seks işçilerine saygılı olun.

İhtiyaç duymadığınız değerli eşyalarınızı otelinizde bırakın.

Davranın, Bağırmayın, şarkı söylemeyin veya başka herhangi bir şekilde halkı rahatsız etmeyin. Bölgede yaşayan insanlar var.

Bölgedeki en az bir kahvehaneyi ziyaret edin .

Sokak satıcılarını görmezden gelin. Ne satın aldığını asla bilemezsin. En iyi senaryo, ağrı kesici veya tuzdur, ancak daha zararlı bir şey de olabilir!

 

Yapılmayacaklar

Seks işçilerinin fotoğraflarını çekmeyin

Sokaklarda içki içmeyin, yasak.

Sokakları ve kanalları çöp atmayın.

Pencerelere dokunmayın. Hayvanat bahçesinde değilsin ve orada bile yapmaman gerekiyor.

İçeri girme niyetiniz olmadıkça, pencerelerin önünde çok uzun süre durmayın. Siz de işinizi yaparken insanların size bakmasını istemezsiniz.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »