HomeTourismAlman tatil yapanlar için en iyi seyahat hedefleri

Alman tatil yapanlar için en iyi seyahat hedefleri

Bu yıl hakkında söylenmesi gereken, geçen yazdan farklı olarak uluslararası seyahate daha fazla ağırlık verilirken, iç turizmin biraz geri planda kalacağı gerçeğidir.

Bu, önümüzdeki birkaç hafta içinde özellikle dünyanın dört bir yanındaki deniz kıyısı destinasyonlarına çok daha fazla seyahat etmeye hazırlanan Alman gezginler için de geçerli. Ama özellikle nereye seyahat edecekler?

Antalya En İyi Seyahat Noktalarına Öncülük Ediyor

İnternet Seyahat Satışları Derneği (VIR) ve Amadeus, Amadeus sistemi üzerinden 15 Haziran’a kadar online olarak yapılan, 19 Haziran-13 Eylül tarihleri ​​arasındaki her şey dahil ve son dakika seyahat rezervasyonlarını değerlendirdi.

Çalışma, Almanların en iyi seyahat destinasyonları ile ilgili bazı ilginç gelişmeler gösterdi. Antalya (Türkiye) hala Almanlar arasında en popüler destinasyonlar listesinin başında yer alırken, Punta Cana (Dominik Cumhuriyeti), orta ve uzun mesafeli bir yaz destinasyonu için en popüler destinasyon haline geldi.

İlk 10’da Dört Yunan Adası

İki yıl önce olduğu gibi sıralamada da birinci olan Antalya Mallorca’nın önünde yer alıyor. Girit’teki Kandiye bu yıl bir sıra yükselerek üçüncü sıraya yerleşirken, hemen arkasından diğer iki Yunan adası Rodos ve Kos geliyor.

Mısır’daki Hurghada, federal hükümetin uzun süredir devam eden seyahat uyarısına rağmen altıncı sırada yer aldı. Hedefi, büyük bir popülerlik kazanmaya devam eden Kanarya Adaları Fuerteventura, Gran Canaria ve Tenerife takip ediyor.

En iyi seyahat destinasyonlarının listesi başka bir Yunan adası Korfu ile kapanıyor. Sezonun galibi, (2019’a kıyasla) %9 ile 15 arasında bir büyüme ile Kandiye oldu.

Popülerlik Artan Dominik Cumhuriyeti

Uzun mesafeli ve orta mesafeli destinasyonlar açısından, Punta Cana popülerliğin zirvesinde. Bu, 2019’a kıyasla iki basamaklı bir sıçramayı temsil ediyor. Dominik Cumhuriyeti’ndeki destinasyonun payı, iki yıl öncesine göre neredeyse üç kat daha yüksek.

Maldivler o kadar büyük bir artış kaydetmedi. Burada pay ikiye katlandı, ancak Hint Okyanusu’ndaki takımadalar hala sıralamada ikinci sırada.

Dubai, iki yıl önce listenin başında olmasına rağmen üçüncü sırada yer alıyor. Emirliği, Cancun (Meksika), Abu Dabi (BAE), Mauritius, Havana, Seyşeller ile Dominik Cumhuriyeti’ndeki Santo Domingo ve Puerto Plata takip ediyor.

Çoğu Alman Çiftlerle Seyahat Ediyor

Alman tatilcilerin büyük çoğunluğu (%60) çiftler halinde seyahat ederken, %19’u aile tatillerine gidiyor. Ortalama yolculuk süresi 8,7 günden 9,2 güne yükseldi.

Öte yandan, paket ve son dakika seyahatlerinde bir yıllık tatil molasının ardından Almanlar bu yıl eğlenceye biraz daha az para harcıyor. 2019’da ortalama fiyat 1995 Euro iken, 2021 yazında 1930 Euro’ya hafifçe düştü.

Rezervasyon davranışında başka bir eğilim görülebilir – Alman rezervasyonları kısa sürede yapılır. Rezervasyon ile ayrılış arasında ortalama 71 gün varken, iki yıl önce bu süre 77 gündü.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »