HomeTourismAeroflot Türkiye uçuşlarına yeniden başlıyor

Aeroflot Türkiye uçuşlarına yeniden başlıyor

Rusya’ya uygulanan yaptırımlardan dolayı yurt dışı uçuşlarını sınırlandıran Rus havayolu şirketi Aeroflot, İstanbul ve Antalya’ya tarifeli uçuşlarına yeniden başlıyor.
Rusya’ya uygulanan yaptırımlardan dolayı yurt dışı uçuşlarını sınırlandıran Rus havayolu şirketi Aeroflot, bugünden itibaren Moskova’dan direkt İstanbul ve Antalya’ya tarifeli uçuşlarına yeniden başlıyor.

Rusya’nın en büyük havayolu şirketi olan Aeroflot, başkent Moskova’dan İstanbul ve Antalya uçuşlarına yaklaşık 2 ay aradan sonra yeniden başlıyor. Şirket ilk etapta günlük, İstanbul Havalimanı’na iki, Antalya Havalimanı’na ise bir kez karşılıklı sefer düzenleyecek. Sefer sayılarının yakın zaman içinde İstanbul için 3’e, Antalya’ya ise 2’ye çıkacağı belirtildi.

Seferler A330 tipi uçaklarla yapılacak

Rus havayolu şirketinden geçtğimiz günlerde yapılan açıklamada, İstanbul ve Antalya’da gerçekleştirilecek tarifeli seferlerin, Moskova’daki Sheremetyevo Havalimanı’ndan düzenleneceği ve uçuşların Airbus A330 tipi geniş gövdeli yolcu uçaklarıyla yapılacağı duyurulmuştu.

Ukrayna’ya yönelik başlattığı saldırıların ardından Rusya’ya hava sahasını kapatan ülkeler nedeniyle hareket alanı daralan Aeroflot, 8 Mart’ta bazı hatlar hariç yurt dışı uçuşlarının çoğunu durdurma kararı almıştı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »