HomeHygienic800 metrede olimpiyat madalyalı Guliyeva Türkiye için yarışacak

800 metrede olimpiyat madalyalı Guliyeva Türkiye için yarışacak

Yüksek atlamacı Elena Kulichenko Kıbrıs milli takımına katıldı
TASS, 23 Nisan. Eskiden Poistogova ve Zavyalova olarak bilinen Rus atlet Ekaterina Gulieva spor vatandaşlığını değiştirdi. Bu, Tüm Rusya Atletizm Federasyonu’nun (ARAF) basın servisi tarafından bildirildi.

Şimdi Rus kadın Türk milli takımını temsil edecek. Kıbrıs’ta forma giyecek olan yüksek atlamacı Elena Kulichenko da spor vatandaşlığını değiştirdi. ARAF Başkanlığı, spor vatandaşlıklarını değiştirmelerine izin verdi.

30 yaşındaki Guliyeva, 800 metre yarışında Londra Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya ve 2014 Avrupa Takım Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. Kulichenko, Şubat ayı başında Rusya Kış Şampiyonası’nda 20 yaşında ( 20 yaş altı) Smolensk’te 1, 82 metre skorla ikinci oldu. Orada, iki yıl önce 1.84 m atladı ve salonlarda zıplama konusunda kişisel bir başarı elde etti. Stadyumda en yüksek atlama Kulichenko tarafından Temmuz 2017’de Macaristan’daki Olimpiyat Festivali’nde 1.87 m atladığı yerde gerçekleşti.

Ağustos 2020’de, dünyanın en umut verici sırıkla atlamacılarından biri olan Matvey Volkov, Rusya’dan Beyaz Rusya’ya taşındı. Şubat ayının ilk on yılında, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (Dünya Atletizm), bir sporcunun Belarus Atletizm Federasyonu’na geçişin resmi onayını beklemeden uluslararası yarışmalara katılmasına izin verdi. Sporcu, Lodz ve Toruń’da düzenlenen iki turnuvaya katıldı. Lodz’daki yarışmalarda Volkov, 5,60 m yükseklikte çıtayı kırarak 18 yaşın altındaki sporcular için en yüksek dünya başarısını belirledi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »