HomeGenel28 Metre uzunluğundaki yat bilinmeyen bir nedenle battı.

28 Metre uzunluğundaki yat bilinmeyen bir nedenle battı.

Ege Denizi’nde yat faciası!
Ege Denizi’ndeki turistik adalarından Milos’a 16 mil uzaklıkta seyir halinde olan Britanya bayraklı 28 metre uzunluğundaki yat bilinmeyen bir nedenle battı.
Batan yattan yapılan acil yardım çağrısı üzerine Milos’tan hareket eden sahil güvenlik ekipleri, jet skiler ve tekneler bölgeye gitti.

Bölgede bulunan Sea Jet 2 isimli yolcu feribotu ile bir helikopter de olay yerine yönlendirilirken bölgede esen şiddetli rüzgar nedeniyle arama kurtarma çalışmalarının güçlükle yapılabildiği belirtildi.

Şiddetli rüzgar ve dev dalgaların arasında can yelekleri ile denizde yaşam mücadelesi veren 17 kişi 4 saatlik operasyon ile kurtarıldığı açıklanırken olayla ilgili açıklama yapan Yunanistan Denizcilik Bakanlığı Sözcüsü Nikos Kokkalas’ın yatta bulunan herkesin kurtarıldığını ve sağlık durumlarının iyi olduğunu, yatın batış nedeni ile ilgili henüz bir bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »