HomeGenel2021 Yılında turizm pazarlama stratejileri

2021 Yılında turizm pazarlama stratejileri

Turizm pazarlamasının üç ana işlevi şunlardır:

-Bir şirketin ürün ve hizmetlerinin farklı kanallardan tanıtılması; örneğin görünürlük elde etmek amacıyla.

-Satışları artırmak.

-Her müşteriye gerçekten ihtiyaç duyduğu kişiselleştirilmiş bir ürün sunma fırsatı sağlamak.

Turizm Pazarlama Stratejisinden Eyleme

“Eylemsiz vizyon bir rüyadır. Vizyonsuz hareket bir kabustur” diyor ünlü bir Japon atasözü; ve belki de istenen sonuçlara ulaşmak için pazarlama stratejinizde eksik olan şey eylemdir.

Turizm işletmesi için önemli turizm pazarlama stratejileri aşağıda kısaca ele alınmıştır:

Bir video bin kelimeye bedeldir…

Bir çevrimiçi video oluşturma aracı olan Wideo’ya göre, bir siteyi ziyaret eden kullanıcıların %80’i video izlerken, yalnızca %20’si yazılı içeriği okuyor. Bu, videoların sitenizi bir sorgu veya arama için ziyaret eden müşteriler için her zaman daha çekici olacağı anlamına gelir. Bu rakamlar, tüketicilerin nihai kararlarını vermeden önce deneyimi ‘denemelerine’ veya ‘yaşamalarına’ izin verdiği için turizmdeki videoların patlamasını da açıklıyor.

Telefona bir dokunuş

Cep telefonunuzu kullanarak tatil rezervasyonu yapma fikri giderek daha çekici hale geliyor. Çoğu havayolunun artık bilet rezervasyonu yapabileceğiniz bir uygulaması var ve hatta bazıları eksiksiz otel paketleri, transferler, turlar, restoran rezervasyonları ve pandemi nedeniyle COVID-19 testlerinin yapılabileceği tıp merkezleri için öneriler satıyor… bir yer.

Daha sosyal ol

Sosyal olmak artık en ‘gerçek’ arkadaşlara sahip olmak değil, her şirket için bir norm haline gelen sosyal medyada en çok takipçisi olan arkadaş olmak meselesidir.

İlk adım, işletmeye en uygun sosyal ağı seçmektir. Turizm şirketleri için Instagram doğru yer, çünkü sunduğu görsel avantajlar, ürün ve hizmetleri yalnızca fotoğraflarda değil, aynı zamanda Hikayelerde, IGTV’lerde ve hatta Makaralarda sergilemenin olağanüstü bir yolu. Diğer öneri, fikirlerinizi içeriğe ve satış dönüşümlerine nasıl çevireceğini bilen iyi bir turizm topluluğu yöneticisinden hizmet almaktır.

Yakalayana kadar takip et

Hiç ‘yeniden pazarlama’yı duydunuz mu? Belki bir keresinde Venedik bilet fiyatlarını kontrol etmek için bir internet sitesini ziyaret ettiniz ve “Daha sonra alırım” diye düşündünüz, ancak farklı bir siteye geçip Venedik’e uçuş ilanları buldunuz. Yeniden pazarlamanın amacı bu, müşterileri satın almaya karar verene kadar çevrimiçi olarak takip etmek. Bu, sosyal medyadaki reklamlar aracılığıyla uygulanabilir.

Bir taahhüt fabrikası

Sosyal medya, turizm pazarlama stratejilerinin en büyük müttefiki olmaya devam ediyor. Sosyal medyanın canlı oturumlar veya videolar yapma imkanı, beğeni, paylaşım ve yorum miktarını iki katına çıkarmak için bir ‘fabrika’ haline geldi ve bu da Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlarda daha fazla etkileşim anlamına geliyor. Bir otel topluluğu yöneticisi hedef kitleye doğru, açık ve doğrudan bir mesaj gönderdiğinde, yeni takipçiler ve hatta yeni potansiyel müşteriler kazanırsınız.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »