HomeTourismTatilleri için Türkiye'ye para ödeyen 600 bin Rus turist ne yapacak?

Tatilleri için Türkiye’ye para ödeyen 600 bin Rus turist ne yapacak?

Rus Hükümeti, 15 Nisan – 1 Haziran tarihleri ​​arasında Türkiye’ye charter uçuşlarının iptal edildiğini bir gün önce duyurmuştu. Bu ülkede dinlenecek yarım milyon Rus ne yapmalı?

Uçak biletiniz varsa
Ayrı bilet satın alan turistler (yani, kendi başlarına seyahat ederler veya Türkiye’de popüler bir turu uçaksız satın alırlar) daha kolay bulacaklar – bazı havayolları iptal edilen uçuşlar için para iadesi yapmaya hazır olduklarını duyurdular .

Ural Havayolları, Türkiye’ye iptal edilen uçuşların biletlerinin tamamı için iade sözü verdi.
Aeroflot ayrıca, 15 Nisan – 1 Haziran tarihleri ​​arasında satın alınan Moskova’dan İstanbul, Antalya, Bodrum ve Dalaman’a ve St.Petersburg’dan Antalya’ya uçuşlarda cezasız yolculara tazminat ödemeye söz verdi.
Pobeda, Rusya, Nordwind, UTair, Azur Air, S7 ve Azimut’un da Türkiye’ye düzenli uçuşları var. Son iki taşıyıcı, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar olan uçuşların iptal edilip edilmeyeceğini açıkladıktan sonra parayı yolculara iade edip etmeyeceklerine ve hangi miktarda karar vereceklerini söyledi.

Bir tur satın aldıysanız
Para kaybetmemek için, Türkiye’ye tam bilet alan Ruslar, muhtemelen ek bir ödeme ile yedek bir bilet aramak zorunda kalacaklar. Turu iptal etmek karlı değil – burada nedenini açıkladık .

Rostourism zaten önerilen diğer tarihlerle turlar ertelemek ya da aynı tarihlerde seyahat yönünü değiştirmek için seyahat acentelerine. Seçilen zamanda dinlenmek için fazladan ödeme yapmanız gerekecek: Tez Tour’un Kommersant’a söylediği gibi , Maldivler ve Küba’ya yapılacak bir gezi için önemli bir miktar ödemeniz gerekecek ve diğer yönlerde kitle iletişimi henüz kurulmadı. Pink Elephant seyahat acentesi ağı , Türkiye turunun yerini Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri turu ile değiştirmeyi bekliyor – bunlar genellikle daha pahalı destinasyonlar, ancak bunlar için fiyatlar Ramazan ayında% 20-30 düşüyor. Son olarak, her zaman Rusya’yı gezme seçeneği vardır.

Tur Operatörleri Derneği de turun ertelenmesini veya yön değiştirilmesini tavsiye ediyor . Doğru, çok az alternatif destinasyon olduğundan şikayet ediyorlar ve Rus tatil köyleri akına dayanmayacak. Yetkililere Akdeniz ülkeleri ve Mısır’ı tüzük için açmalarını tavsiye ediyorlar.

Alternatifler turistler için uygun değilse, Rosturizm paralarını iade etmeyi önerdi. Sektör, bunun yaklaşık% 10’unun olacağını varsayıyor. Onlar için en zor olanı olacak – ATOR Dmitry Gorin’in başkan yardımcısının açıkladığı gibi , turistin satın alma yeriyle görüşmesi 90 güne kadar sürecek yazılı bir geri ödeme başvurusu ile iletişime geçmesi gerekecek. Tur operatörü, fiilen yapılan masraflar için% 25’ten% 100’e ulaşabilen cezaları durdurma hakkına sahiptir.

Ön ödemeli bir otel rezervasyonu yaptıranların kendisiyle doğrudan iletişim kurması ve sorunu tarafların anlaşmasıyla çözmesi gerekecektir.

Oleg Melnik  “Sıcak Turlar” zincirinin Genel Müdürü

“Şimdi tüm turistlere bir tavsiye vereceğim – hem 1 Haziran’dan sonra Türkiye’ye bir tur satın alanlara hem de 15 Nisan – 1 Haziran’da getirilen kısıtlamalara girenlere. Panik yapma. Bugün turlara dönmek için koşmak ve onlar için para talep etmek mantıksızdır – turların iptali ve sigorta koşulları henüz net değildir. Turistlerin parası kaybolmayacak ve önümüzdeki günlerde (bugün veya yarın) onlarla en iyi nasıl başa çıkacağımızı zaten anlayacağız. Çoğu turistin bu parayı dondurması ve önceden seçilmiş turu daha sonraki bir zamana ertelemesi muhtemeldir. Kıbrıs ve Yunanistan gibi muadil ülkelerden gelen turistlerin bir kısmı destinasyonun yerini alacak. Türkiye’de tatilleri iptal edilecek turistlerin Soçi ve Kırım’da patlamaya başlayacağını sanmıyorum – fiyat toplayıcılarının gösterdiği gibi, Rus tatil beldelerinde bir tatil, Türkiye’deki bir tatilden çok daha pahalı hale geldi. ”

Türkiye’de iseniz
Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği’ne göre, şu anda yaklaşık 30 bin bu tür Rus var. Çok fazla endişelenmemeleri gerekiyor, yetkililer planlanan tarihlerde uçuşlara çıkarılacağına dair güvence verdi. Bakanlık , “Tur operatörleri aracılığıyla Türkiye ve Tanzanya’da bulunan organize turistler, turun bitiş tarihlerine uygun olarak planlandığı gibi Rusya’ya dönebilecek.” Dedi . Rostourism’in basın servisindeki Bell, bunun bir tahliye olmadığını doğruladı; istenen tarihte turistler için bir yolcu gemisi gelecek.

Rostourism ,Basın servisi

“Mesele şu ki, uçak planlandığı gibi Türkiye’ye uçacak, ancak boş ve olması gerektiği gibi, ancak turistlerle geri dönecek. Tur operatörü, örneğin turistlerin daha erken dönmesini önerebilir. Turist önceden uçabilir ve turistin dinlenmediği günler için operatör parayı kendisine iade eder veya tatili planlandığı gibi sona erdirebilir. Bu şemaya göre, Türk kıyılarına bir kuponla gelen turistler olan “paketler” olduğu için Rus turistlerin çoğu geri dönecek.

Bağımsız turistlerden – ayrı olarak uçak bileti satın alanlardan bahsediyorsak, havayolu müşterisine hangi uçuşu geri dönebileceğini bildirmelidir. Veya turistin kendisi havayolunu aramalı ve Rusya’ya ne zaman döneceğini öğrenmelidir. Yine plana göre 25 Nisan bileti varsa turist ya 25 Nisan’da ya da o tarihten sonraki günlerde geri dönecek. “

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »