HomeTourismTuristler Union Pay kartlarından şikayetçi

Turistler Union Pay kartlarından şikayetçi

Turistler, ayrılan şirketlerin bir analogu için UnionPay’i aldı. Rus kadın, “Kapsamının geniş olması nedeniyle Visa ve Mastercard ödeme sistemlerine bir alternatif olarak değerlendirdim” dedi.

Ukrayna’da özel operasyona başlamasının ardından Rusya’nın her yerinde kullanılan ödeme sistemleri Visa ve Mastercard, ülkemizdeki çalışmaların sona erdiğini duyurdu. Rus bankalarının kartlarına sahip olan turistler, Rus ödeme sistemi MIR kartları her yerde ve her zaman çalışmadığından, yurtdışında mal ve hizmetler için ödeme yapma fırsatı olmadan kaldı. ” Rus kadın MIR kartını Türk mağazalarında test etti ve gerçekte neler olduğunu bildirdi ” materyalindeki testlerinin sonuçlarını okuyun .

Bu nedenle, nakitsiz ödeme imkanıyla seyahat etmeye devam etmek isteyen Rusların seçimi, şirket temsilcilerine göre dünyanın 180 ülkesini kapsayan Çin ödeme sistemine düştü. Ancak bunu belirten şirket, bu rakamın ne anlama geldiğini belirtmedi çünkü belirli bir bölgede ödeme sistemi belirli bir bankayı veya mağazayı destekleyebilir.

Rusya’da 10 banka bu ödeme sistemiyle işbirliği yapıyor, böylece onlardan bir kart sorunu sipariş edebilirsiniz. Bankaların bir başka kısmı, Çin sistemine bağlanmak için çalıştıklarını söyledi.

“Ancak kartı sipariş edenler bu karttaki ödemelerin geçmediğinden şikayet ediyor. İnternette sanal kartla bir şey için ödeme yapmaya çalışırken, tanımlama için “plastiği” tarama talebiyle (belki her zaman değil) bir mesaj gelir. Orada değilse (bir sanal kart verildi), ödeme gerçekleşmez ”dedi blogcu ilk nüans hakkında.

Diğer ülkelerde de bu ödeme sisteminin çok sınırlı sayıda banka tarafından kullanıldığına inanıyorum. Mağazalardaki terminallerin buna bağlı olduğu bir gerçek değil. Ancak bazı incelemelerde, bu kartın Booking’deki otel rezervasyonları için başarıyla ödeme yapabildiğine dair bilgiler var. Ve bu, bence, zaten oldukça büyük bir artı” diye ekledi.

Kişisel bir şey değil sadece iş

Kız, Posta Bankası’ndan bir banka kartı sipariş etti. Yakın zamana kadar sadece 500 rubleye mal olmasına rağmen, kişiselleştirilmiş bir kart çıkarmak için 5.000 ruble ödediğini söyledi.

“Sanal ücretsiz olarak sipariş edilebilir, ancak farklı bankalardaki “plastik” için 5.000 ila 15.000 ruble ödemeniz gerekir. Bu sadece kartın verilmesi içindir. Hizmet için ayrıca ödeme yapmanız gerekecek, ”diye açıkladı turist.

Çeşitli seyahat forumlarına göre, UnionPay kartlarına yönelik çılgın talebin ilk günlerinde, bankalar kart düzenlemelerini ve yıllık ücretlerini günde birkaç kez değiştirebilirdi. Deneyimli turistlere göre, bu harita “Çinli turistlerin toplandığı yerlerde” kullanışlıdır. Bu, Çinli gezgin gruplarına alışkın olan destinasyonların, UnionPay terminallerini önemsediği ve tedarik ettiği anlamına gelir. Bu esas olarak Asya ve bazı Avrupa ülkeleridir.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »