HomeTourismRuslara Aeroflot ile Antalya'ya yapılan uçuş ile Türk Hava Yolları arasındaki farklar

Ruslara Aeroflot ile Antalya’ya yapılan uçuş ile Türk Hava Yolları arasındaki farklar

Neden Rus Aeroflot Moskova’dan Antalya Türk Havalimanı’na 5 saat 35 dakikada uçuyor da Türk Hava Yolları bu mesafeyi 4 saat 20 dakikada kat ediyor? Jeopolitik değişimler bağlamında Türkiye’ye uçmanın mantıklı bulmacasının cevabı açıklandı. Ayrıca, iki havayolunun çalışmalarında başka farklılıklar da var.

Sorunun cevabı kapalı göklerde ve Rus havayollarının alternatif rotaları kullanmasında yatıyor: “Aeroflot, dün (12 Mayıs) 19 Mayıs’a kadar tekrar kapatılan ülkenin güney havalimanlarında uçuyor. Kazakistan üzerinden ve Antalya’ya kadar. Avrupa semalarının Aeroflot ve charter seferlerimiz için kapalı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, denize giden yol uzundur.

Aynı zamanda Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı olan Türk Hava Yolları da Rusya’nın güneyindeki kapalı havalimanlarında uçuyor. Ama bu bir Türk firması, Avrupa yolu ona kapalı değil. Uçaklar Moskova’dan Belarus’a doğru yola çıkıyor, ardından rota Polonya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan’dan geçiyor.

Ayrıca farkın sadece güzergâhlarda değil, Aeroflot turistleri sıcak kahvaltı veya öğle yemeği veriyor, Türk Hava Yolları tüm uçuşlarda sıcak yemek sunmuyor.  Ancak Türk Hava Yolları’nda yolcular aç oturmuyor, sandviçle birlikte çay ikram ediliyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »