HomeTourismRus turistler araştırdı, iyi otel odasını ve kusursuz hizmeti nasıl alırım.

Rus turistler araştırdı, iyi otel odasını ve kusursuz hizmeti nasıl alırım.

Türkiye’deki herhangi bir otelde genellikle en iyi oda, erken check-in ve kusursuz hizmeti alıyorum. Sırrım ne? Hayır, korkuyla etrafa bakarak yöneticiye 20 dolar vermem. Ve resepsiyondaki hakları bile indirmiyorum. Size her şey dahil Türk tatilinizi mükemmel kılmak için herkesin neler yapabileceğini anlatacağım.

türkçe selam söyle
Bu çok küçük bir şey, ama yerliler bunu takdir ediyor. Her zamanki “merhaba” veya “merhaba” yerine “merabah” deyin. Bunu yapabildiğiniz her yerde yapın. Yöneticinin, garsonların, hizmetçilerin ve diğer herkesin kalbini eriteceksiniz. İyi hizmet için ilk adım!

skandal yapma
Resmi yüzlerce kez izledim: turistler sabah tesise geliyor ve yerleşim talep eden bir skandal yapıyorlar. Otellerin öğleden sonra 2’den önce oda sağlaması gerekmediğini umursamıyorlar. Erken check-in yapmak istiyorsanız arkadaş canlısı olun. 32 dişin hepsine gülümseyin ve yönetici hizmetçiden odayı mümkün olan en kısa sürede hazırlamasını isteyecektir. Ve teşekkür ettiğinizden emin olun – hafife almayın. Bu arada, skandal turistlere her zaman en kötü rakamlar verilir.

Beğenmek
İnsanlar ne sıklıkla sofistike turistler gibi davranıyor! Resepsiyondaki lüks avizelere ve kadife koltuklara, girişin önündeki güzel çiçeklere ve palmiye ağaçlarına, pırıl pırıl havuza veya güzel yemek servisine sessizce hayranlar… Ve sessizler! Böylece kimse bunu daha önce görmediğini düşünmezdi. Çok yer gezdim, çok şey gördüm. Ama her zaman içtenlikle söyleyeceğim: “Ne kadar güzel!” veya “Vay!” Otel personeli bunu duyduğuna memnun oldu. Ve daha da fazla şaşırtmaya ve memnun etmeye çalışıyorlar.

küçük hediye
Şimdi Türkiye’deyim ve Türklerin çok sevdiği Rus tatlılarım yok. Ama önce her zaman “Alenka” ya da sadece yerlileri memnun etmek için Moskova / St. Petersburg resmi olan bir kutu verdim. Sonuç olarak kusursuz hizmet aldım. Ve hizmetçi bir keresinde çikolatadan o kadar mutluydu ki bizi şampuanlar, saç kremleri, içecekler ve gül yapraklarıyla doldurdu.

Güler yüzlü ve kibar olun
Bu da iyi hizmet alınmasına yardımcı olur. Örneğin, kahvaltıda “Kahve” değil, “Kahve lütfen” diyorum. Her zaman bir gülümseme ile teşekkür ederim. Garson beni hatırlar ve ertesi gün sıra beklemem ama önce içkiyi alırım. Hizmetçiyle tanıştığımda “meraba” diyorum ve odanın yanında onu gördüğümde temizlik için teşekkür ediyorum. Ve yarın için bana bir kuğu yapacak, bir sürü içki ve şampuan getirecek. Şefe karşı kibarım ve bana bilmediğim yemekler hakkında ayrıntılı bilgi veriyor. Öğüt verir ve yalnızca küçük bilgileri uygular. Ve böylece her şeyde. Kibarlık çok önemlidir!

Terbiyeli giyin
Restorana mayoyla gelenler için iyi bir hizmet göremezsiniz. Türkiye’de tatil beldesinde omuzları, dizleri ve karınları çıplak kalmaya alışkındırlar. Ama açık kıyafetlerle görünmemeniz gereken yerler var. Herkes utanacak ve bu hareket saygısızlık olarak görülecektir. Yarı çıplak bir adamı fark etmemeye çalışırlar.

Geçmişe bakma
En iyi iş koçları, kusursuz hizmeti alabilmek için servis personelini tespit etmenin ne kadar önemli olduğunu size anlatır. Kontrol ettim – çalışıyor! Sadece merhaba demeniz ve teşekkür etmeniz yeterli. Kesinlikle hatırlanacaksın. Personele genellikle “uşak” muamelesi yapan Ruslar arasında dinleniyorsunuz. Bir garson veya hizmetçiyi insan olarak görün ve size geri öderler. Örneğin garson, dağıtımları bitse bile bana her zaman elma getirir.

Gördüğünüz gibi, her şey nezakete bağlı. Ayrıca yöneticiden sık sık bana otel hakkında bilgi vermesini isterim: ne nerede, nerede ne aranmalı. Tavsiye için teşekkürler. Çok az insan bunu yapıyor ve benim sorularımla yönetici değerini hissediyor. Bunun da bana kahvaltıdan hemen sonra harika bir oda vermelerinde (ki bu arada, dostane bir şekilde henüz hakkım yok) ve saat 14’te değil, bunun da etkisi vardır. . Ama asla rüşvet vermedim. 20 doları ailem için tatlılara ve hediyelere harcamayı tercih ederim. Ve bu arada, bu kurallar diğer ülkelerde de geçerlidir. Avrupa’da da aynı numarayı yaptım ve hizmetten her zaman memnun kaldım.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »