HomeTourismMehmet Cengiz’in Bodrum’a yapacağı oteli Bvlgari işletecek

Mehmet Cengiz’in Bodrum’a yapacağı oteli Bvlgari işletecek

Bodrum’daki 678 bin metrekarelik araziyi Özelleştirme İdaresi’nden satın alan Cengiz İnşaat, villa ve otel inşaatına başlıyor. Mehmet Cengiz, proje için Bvlgari ile anlaştı.

Türkiye’deki ilk oteli için Bodrum’u seçen Bvlgari’nin Cengiz İnşaat ile yaptığı anlaşmayı bu ay sonuna kadar duyurması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak Sözcü Gazetesi’nden İsmail Şahin haberinde şöyle deniyor:

Son dönemde Sedat Peker’in iddiaları ile gündemden düşmeyen iş insanı Mehmet Cengiz, Bodrum Cennet Koyu’ndaki yeni projesi için turizm yatırımları da bulunan dünyaca ünlü mücevher markası Bvlgari ile el sıkıştı. Özelleştirme İdaresi’nden satın aldığı 678 bin metrekarelik arazide inşaata başlayacak olan Cengiz İnşaat, yaklaşık 100 villa ve Bvlgari’nin işleteceği bir otel inşa edecek.

Hali hazırda, Londra, Dubai, Bali, Paris gibi dünyaca ünlü kentlerde otelleri faaliyet gösteren Bvlgari, Roma, Tokyo, Miami ve Los Angeles’ta da turizm yatırımlarını sürdürüyor.

Danıştay iki kez iptal etmişti

O tarihte 277 Milyon Lira’ya el değiştiren arazinin özelleştirme ihalesi Danıştay tarafından iki kez iptal edilmesine rağmen, söz konusu kararlar uygulamadı. Danıştay’ın ilk iptal kararını uygulamayan kamu görevlileri hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Ancak kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verilmedi.

Fettah Tamince projeden çekildi

Ziraat Bankası kredisiyle araziyi devir alan Bodrum bir Turizm Yatırım A.Ş.’nin o tarihte Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Başkanvekili ise Fettah Tamince idi. Haziran 2021’de Tamince, paylarını devredip şirketten ayrıldı. Cengiz ise, Eylül 2021’de şirketi Cengiz İnşaat ile birleştirerek kapanışını gerçekleştirdi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »