HomeTourismHangi ünlü otel zinciri Rus turist kabul etmeyeceğini açıkladı

Hangi ünlü otel zinciri Rus turist kabul etmeyeceğini açıkladı

Merkezi İspanya’nın Mallorca kentinde bulunan İspanyol oteller zinciri Riu Hotels & Resorts otellerine Rus turist almayacağını açıkladı.

Riu Hotels & Resorts tarafından Dominik Cumhuriyeti, Maldivler ve Sri Lanka’daki otellere gönderilen yazıda Rusya pazarı ile işbirliğinin durdurulduğu belirtilerek 13 Nisan’dan geçerli olmak üzere Riu Hotels & Resorts’a Rus turistlerin kabul edilmeyeceği bildirildi.

Riu Hotels & Resorts tarafından konuyla ilgili olarak çalıştığı tur operatörlerine gönderilen yazıda ”Sevgili ortağım. 13 Nisan 2022’den itibaren bir sonraki duyuruya kadar satışlara tamamen son vereceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verilirken bilgilendirme yazısını alan tur operatörleri yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Bu uluslararası anlaşmalara aykırı ırkçı bir yaklaşımdır. Bu Her Türlü Irk Ayrımcılığının Önlenmesine İlişkin Uluslararası Sözleşme, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Birleşmiş Milletler Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Deklarasyon gibi birçok uluslararası anlaşma ve insan hakları sözleşmesinin de ihlalidir. Turizm ve misafirperverliğin uluslararası bağları ve işbirliğini güçlendirmek, siyasetin dışında durmak ve ırksal önyargıları dışlamak için tasarlandığını hatırlatmak isteriz. Bu, markaya da zarar verecektir.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »