HomeTourismDikkat :Otelciler, Moskova'da 100'den fazla sahte tatil satan site tespit edildi.

Dikkat :Otelciler, Moskova’da 100’den fazla sahte tatil satan site tespit edildi.

Son aylarda uzmanlar 100’den fazla sahte bilet ve otel kiralama sitesi keşfetti. Bu, Grup-IB tarafından rapor edilmiştir.

Saldırganlar, tanınmış hava taşıyıcılarının ve toplayıcılarının markalarını kullanır. Bu tür sayfaların yardımıyla banka kartlarına ilişkin veriler ve saf gezginlerin parasının kendisi toplanır. Group-IB, bu sitelerin çoğunun zaten engellenmiş olduğunu kaydetti.

Bu tür kaynaklar sipariş vermek için oluşturulur ve pratik olarak kimse tarafından kontrol edilmez. Bu Zecurion CEO’su Alexey Raevsky tarafından söylendi.

” Asgari resmi gereksinimleri yerine getirerek herhangi bir ücretsiz alan adı kaydedebilirsiniz. Örneğin, kimsenin kontrol etmediği iletişim bilgilerini belirtebilirsiniz. Eğer yaparlarsa, sadece ararlar.”- İstasyon uzman açıkladı” Moskova FM “Rajewski dolandırıcı, çeşitli gerekçelerle olabilir tanımlamak için, söz konusu: Örneğin, sitede bir sertifikanın yokluğunda … ayrıca değil güvenilmeyen ve bilinmeyen kaynakların güvenilir olmaktır

AviaSales temsilcisi Janis Dzenis, büyük bilet ve otel toplayıcıları, dolandırıcıları haftalık olarak tespit ediyor ve engelliyor.

“Bu tür hizmetler sunan siteleri düzenli olarak tespit eder ve engelleriz. Şimdi garsonların ortaya çıkması nedeniyle özellikle popüler – bu ek bir dolandırıcılık yolu. Kullanıcılara yardımcı olmak için gerçek bir ticket.rf web sitesi yaptık – bu sadece AviaSales kullanıcıları için değil, aynı zamanda uçak bileti arayan ve seyahatini planlayan herkes için. Sadece gerçek bilet.rf’ye gidin ve bir site hakkında şüpheleriniz varsa, bu sayfadan kontrol edebilirsiniz , “dedi Dzenis.

Group-IB, Rusya’daki kimlik avı hacminin hızla arttığını vurguladı. tanınmış çevrimiçi mağazalar ve toplayıcılar 70 oranında büyüdü.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »