HomeTourismBoğa köpekbalığı popüler tatil beldesinde turisti öldürdü

Boğa köpekbalığı popüler tatil beldesinde turisti öldürdü

Bahamalar’ı ziyaret eden yabancı bir turist, 7 Eylül Salı günü bir köpekbalığının saldırısına uğradı ve öldü.

Bahamalar Kraliyet Polis Müfettişi Chrislyn Skippings, 58 yaşındaki Amerikalı’nın Green Cay’da bir boğa köpekbalığının saldırısına uğradığında ailesiyle birlikte şnorkelle yüzdüğünü söyledi. Globalnews’in haberine göre adı açıklanmayan gezgin, o sabah Amerikan kruvaziyer şirketi Royal Caribbean’dan Bahamalar’a geldi.

Aile, Bahamalar’ın başkenti Nassau’da kalırken, Rose Adası yakınlarındaki popüler bir noktada şnorkelle yüzmek için bir tur şirketinin özel teknesinde bir tur attı. Yerel saatle 14:00 sularında bir kadın şnorkelle yüzerken boğa köpekbalığının saldırısına uğradı.

Saldırıyı gören aile fertleri, bir yakınının yardımına koştu. Seyahat şirketi çalışanları, kadının tekneye çekilmesine yardım etti ve doktorların onları beklediği en yakın iskeleye koştu. Ancak, kıyıya giderken kurbanın artık yaşam belirtisi yoktu. Yayına göre, kadının “üst uzuvlarında” ısırık izleri vardı.

Kadın ve ailesi, Pazar günü Port Canaveral, Florida’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne yedi günlük bir tura çıkan Royal Caribbean yolcu gemisi Harmony of the Seas’deydi. Yolcunun ölümünün ardından kruvaziyer, “bu zor zamanlarda konuğun sevdiklerine destek ve yardım sağlamak” olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Köpekbalığı saldırıları son derece nadirdir ve Florida Doğa Tarihi Müzesi, bir köpekbalığı tarafından ölümcül saldırıya uğrama şansının dört milyonda birden az olduğunu tahmin etmektedir. Aynı zamanda müzeden uzmanlara göre, boğa köpekbalıklarının sebepsiz yere insanlara saldırma olasılığı diğer köpekbalıklarından daha fazladır. Geçen yıl, dünya çapında bu hayvanlar tarafından 73 saldırı vakası doğrulandı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »