HomeTourismBatı yaptırımlarına rağmen Rus turist almaya devam edecek olan sahil ülkeler

Batı yaptırımlarına rağmen Rus turist almaya devam edecek olan sahil ülkeler

Üç sahil ülkesi, yaptırımlara rağmen sadece Rus turistleri almaya hazır değil, aynı zamanda onlarla da çok ilgileniyor. Bu açıklama, Federal Turizm Ajansı başkanı Zarina Doğuzova tarafından Tunus, Türkiye ve Mısır’dan meslektaşlarıyla yapılan görüşmelerin ardından yapıldı. Uzmanların belirttiği gibi, bu liste, Rus yanlısı konumunu açıkça gösteren turistlerimiz için popüler ve erişilebilir başka bir liste içermiyordu – bu listedeki dördüncü ülke olan BAE’den bahsediyoruz.

Rostourism’e göre, daire başkanı Tunus Turizm Bakanı Mohamed Moez Belhasen ve Mısır ve Türkiye Turizm Bakanları Khaled Elenani ve Mehmet Ersoy ile yapılan müzakerelerin sonuçlarını bildirdi.

Ona göre, turistlerimiz arasında rağbet gören bu üç ülke “Rusya’dan gelen yolcuların girişini kısıtlamayı planlamıyor”. “Aksine hepsi Rus turist akışını artırmakla ilgileniyor. Meslektaşlarımızın desteklerini ifade etmeleri, işbirliğine açık olmaları ve en popüler üç kitlesel destinasyonun vatandaşlarımızın dinlenmesi için açık kalması çok önemli” dedi.

Görüş alanı dışında – görünüşe göre müzakerelere katılmadığı için – bir ülke daha kaldı. Ve bu BAE. BM’de Rus özel operasyonunu kınayan özel bir oturumda oylamada üç ülkenin çekimser kaldığını hatırlayın – bunlar Çin, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri. Ayrıca Kremlin basın servisine göre, BAE’nin konumu, Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri Baş Komutan Yardımcısı Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed Al Nahyan tarafından ilan edildi. “Mohammed Al Nahyan, Rusya’nın ulusal güvenliği sağlama hakkını ifade etti” dediler.

Böylece Dubai, Abu Dabi ve diğer emirliklerin havaalanları Rus turistlere açıktır. BAE’nin kendisini yalnızca bir “plaj” ülkesi olarak değil, aynı zamanda uzun mesafeli destinasyonlardan tahliye edilen turistler için bir transfer noktası olarak da sunabileceğini not ediyoruz.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »