HomeTourism12 yaşındaki Rus bir kızın ölümünden oteli sorumlu tuttu

12 yaşındaki Rus bir kızın ölümünden oteli sorumlu tuttu

Uzmanlar, Türkiye’de havuzda 12 yaşındaki Alisa Adamova’nın ölümünden oteli sorumlu tuttu. Otel havuzunda boğulan 12 yaşındaki Rus kızın davasının incelenmesi , konaklama tesisi sahibi Egorov, Puginsky, Afanasyev ve Partners hukuk firması temsilcisi Oksana Gogunskaya’nın suçlu olduğuna işaret etti. Kızın ebeveynlerinin çıkarlarını koruyan , RIA Novosti’ye verdiği demeçte . Bodrum’da Sunhill Hotel’in havuzunda yaralanan bir kız çocuğu 28 Ağustos 2019’da Türkiye’de hayatını kaybetti. Rus kadın, 18 Ağustos’ta bir çocuğun elinin bir otel havuzunun borusuna çekilmesi sonucu bir kazanın ardından hastaneye kaldırıldı. Kızın babası kurtarmaya daldı, ancak pompayı durdurduktan sonra bile elini havuzun astarıyla birlikte çekmesi ancak yedi erkeğin çabasıyla mümkün oldu. Otel misafirlerinin güvenliğini sağlamaya yönelik tedbirlerin alınmaması nedeniyle ölümüyle ilgili ceza davasının görüldüğü Bodrum mahkemesinde bugün olağan bir oturum düzenlendi, ”  acenta muhatabı dedi.
Ona göre, rapor ayrıca kızın annesinin, kızının yetişkin havuzunda yüzmesine izin vermekten ve kontrolü kullanmamaktan dolaylı olarak sorumlu olduğunu gösteriyor.
“Uzmanların pozisyonu şaşırtıcı, çünkü havuzda yasak levhaları yoktu,  12 yaşındaydı, birkaç yıldır bir antrenörle yüzüyor ve yarışmalara katılıyordu. Gogunskaya, ailenin avukatlarının Natalia (kızın annesi) ile ilgili sonuçlara ilişkin bu rapora itiraz edeceklerini belirterek, bir sonraki duruşmanın Aralık ayında yapılacağını da sözlerine ekledi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »