HomeTourismUzmanından , dalgıçlar su altında nelere dikkat etmeliler

Uzmanından , dalgıçlar su altında nelere dikkat etmeliler

Bir dalgıcın deneyimi, becerisi, güveni ve vasıf düzeyi ne olursa olsun, her dalgıcın hatırlaması gereken bazı şeyler vardır. Bu sadece dalgıçların güvenliği için değil, aynı zamanda su altı ortamımızın korunması için de önemlidir.

Dokunmayın!

Dalgıçlar olarak, ister bir kaplumbağa ister renkli bir mercan olsun, sadece deniz yaşamına dokunarak neden olabileceğimiz zararın boyutunun farkına varmayız. Mercana dokunmak kalıcı hasara neden olabilir ve sonuçta ölmesine neden olabilir. Dalgıçlar her zaman deniz hayvanlarını kovalamaktan veya bunlara dokunmaktan kaçınmalıdır.

Arkadaş Baskısını Takip Etmeyin

Tüm dalgıçlar, önerilen plana uygun olduklarından emin olmalıdır. Bir dalgıcın kendisi için doğru olanı başkalarına dikte etmesine izin verme zamanı değil. Bir dalgıcın, amaçlanan dalışla başa çıkabileceğinden ve kendi kişisel sınırları dahilinde olduğundan emin olması gerekir.

Yüzdürme Becerileri

Yüzdürme aldatıcı bir beceridir. Öğrenmesi nispeten kolay görünebilir, ancak aslında ustalaşması oldukça zordur. Yüzdürme becerilerinizi mükemmelleştirmek bir zorunluluktur. Her dalgıç, sırasıyla nefes alıp vererek yükselebilmeli veya açabilmelidir. Bir dalgıç, dalış sırasında derinlikteki değişiklikleri telafi etmek için yalnızca yüzdürme dengeleme cihazını (BCD) kullanmalıdır.

Yüzgeçlerinizi İzleyin Eğer bir dalgıç yüzgeçleri üzerinde tam bir kontrole ve farkındalığa sahip değilse, muhtemelen farkında olmadan bir şeyi kıracak ve / veya birinin yüzüne tekme atacaktır. Yüzgeçleri bir şeye çarparsa, dalgıcın durması ve neye çarptığını görmesi ve hatta yoldan çekilip kontrolü yeniden kazanmak için elleriyle birkaç vuruş yapması gerekir. Yüzgeçlerle tekme atarken farkındalık eksikliği mercanları tortularla (fotosentezi etkiler) kaplayabilir, habitatı bozabilir ve küçük canlıları silip süpürebilir.

Dalış Takımı

Dalış donanımı, bir dalgıcın güvenliğini sağlamak için çok önemlidir. Bu nedenle, tüm dalgıçların ekipmanlarına düzenli olarak bakım yapmaları ve her zaman bakımlı tutmaları gerekir. Ekipmanınıza bakarsanız, dalışlarınız sırasında ona güvenebilirsiniz.

Baloncukları Patlatmaya Devam Edin

Bu, listemizin altıncı numarası olabilir, ancak bu, en önemli scuba becerileri. Dalışınız boyunca nefes almayı ve nefes vermeyi unutmayın. Asla nefesini tutma!

Havanızı İzleyin

Bir tüplü dalgıcın, dalış boyunca havasını izlemesi ve mümkün olduğunca sık kontrol etmesi gerekir. Güvenli bir şekilde dalmak ve havanızın bitmesini önlemek istiyorsanız bu çok önemlidir.

Asla Sınırlarınızı Aşmayın

Güvenliklerini sağlamak için, dalgıçlar hiçbir dalışta kişisel sınırlarını asla aşmamalıdır. Bu, eğitim, deneyim, beceriler ve kendilerini rahat hissettikleri ile ilgili sınırları içerir.

Brifingi Dinleyin Brifingi

dinlememek, bir dalgıcın dalış sırasında ne yapacağını bilemeyeceği anlamına gelir. Bu, en iyi ihtimalle dalışı bozacak ya da daha kötüsü, kaybolmasına neden olacaktır.

Dokunmayın!

Bu nokta tekrarı hak ediyor. Dalgıçlar su altında hiçbir şeye dokunmamalıdır. Eski uyarı aynı kalır: çekebileceğiniz tek şey resimlerdir ve geride bırakabileceğiniz tek şey baloncuklardır.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »