HomeTourismUçaktaki en sinir bozucu 20 yolcu

Uçaktaki en sinir bozucu 20 yolcu

Bir turist uzun mesafeli bir uçuşa hazırlanabilir, uçakta uyumayı öğrenebilir ve hatta uçma korkusuyla baş edebilir, ancak yalnız uçuyorsa yanına kimin oturacağını seçemez. İngiliz Only Wanderlust şirketi bir araştırma yaptı ve uçak yolcuları için en sinir bozucu 20 eylemi derledi. İlk sırayı yaramaz çocuklar tarafından kullanılan, ancak yetişkinler tarafından da başarıyla kullanılan sözde taktikler aldı.

“Birçoğumuz pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra tekrar uçuyoruz. Bununla birlikte, 10.000 kilometreden daha yüksek bir rakımda yabancılarla kapalı bir alanı paylaşmanın zorlukları ve sıkıntıları da geliyor. Şirketin kurucusu Amar Hussain, en yaygın tahriş edicinin ne olduğunu ve insanların uygunsuz maske takma alışkanlığının nerede ortaya çıkacağını bilmekle ilgilendik, çünkü bu hava yolculuğuna yeni bir ektir” dedi.

Uzmanlar 1.500’den fazla hava turisti ile görüştüler ve her biri kendisinin en çok diğer yolculardan rahatsız olduğunu söyledi. Uçakta olabilecek en sinir bozucu şeylerin listesinin başında sandalye tekmeleri geliyor. Ankete katılanların çoğu onlara oy verdi. Psikoloji uzmanları bu davranışı yaramaz bir çocuk taktiği olarak adlandırıyor: koltuk tekmeleme, insanların dengesini bozmanın eski bir yoludur.

Ayrıca araştırmaya göre kadınlar koltuk tekmelerinden çok vücut kokusundan, 35-55 yaş arası kişiler yüksek sesli konuşmalardan daha fazla rahatsız oluyor. Ayrıca, koltuk yatırma turistlerin uçakta yapabilecekleri en sinir bozucu yedinci şey olmasına rağmen, Only Wanderlust tarafından ankete katılan kişilerin yüzde 65’inin uçuş sırasında koltuklarını yatırmaya hakları olduğunu düşünmesi de şaşırtıcıydı.

Buna göre, yolcuların uçuş sırasında yaptıkları en can sıkıcı şeylerin sıralaması şu şekildedir:

 1. Turistler koltuğu tekmeliyor.
 2. Kokmuş bir yolcu, kötü kokan bir yolcudur.
 3. Yüksek sesle konuşan komşu.
 4. Havalı koltuğunuzu çekiştiren komşunuz: ona yaslanır ya da tutunarak kendini yukarı çekmeye çalışır.
 5. Sarhoş turist.
 6. Gürültülü bebek , ağlayan bebekler veya yaramaz çocuklar.
 7. Önde oturan kişi koltuğunu yatırır.
 8. Güçlü parfüm veya kolonya kullanan gezgin.
 9. Koruyucu maskesi olmayan veya maskeyi çenesine takan yolcu.
 10. Lokomotif gibi horlayan bir turist.
 11. Kokulu Ayaklar – Yolcu çorap veya ayakkabılarını çıkarır.
 12. Acele eden bir turist – uçak henüz inişini tamamlamadı ve sabırsız bir yolcu zaten ayakta duruyor ve bagajını çıkarıyor.
 13. Kokmuş yiyecek getiren bir gezgin.
 14. Düzenli olarak oturduğu yerden kalkan bir turist.
 15. Uçuş sırasında bir komşu sizinle veya telefonda durmadan konuşur.
 16. Baskın turist, tüm kol dayama yerini işgal eden bir komşudur.
 17. Çok rahat – ayaklarını koltuklarınızın üzerine/arasına koyan bir yolcu.
 18. Klaket, uçak indiğinde alkışlayan bir turisttir.
 19.  Yolcu, kural olarak, toplu taşıma araçlarında bacakları genişçe oturan ve böylece birden fazla koltuk işgal eden bir adamdır.
 20. “Baykuş” , gece uçuşları sırasında telefonların veya tabletlerin parlak ekranlarını kullanır.
when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »