HomeTourismUçakta bagajınızı nasıl işaretlememeniz gerekiyor .

Uçakta bagajınızı nasıl işaretlememeniz gerekiyor .

Tatile giderken valizinizin bagaj etiketine adresinizi yazmak, hırsızlara “Bu ev boş hoş geldiniz” demek gibidir. Turistler için böyle bir uyarı.

“Havaalanındaki hemen hemen herkes, havayollarının kayıp bagajları yolculara iade etmesine yardımcı olacak bavul etiketine veri yazmak için bir çağrı görebiliyor. Bu nedenle, bu tür bilgileri taşıyıcılara vermeniz sizin yararınızadır. Ancak bagaj etiketlerine ikamet adresini yazmayın, çünkü saldırganlara “Şu şu adresteki bu ev boş, lütfen soymayın” diyorsunuz. Bir arkadaşınızın evini de koymayın, çünkü hırsızlar bunun bir arkadaşın evi olduğunu bilmiyorlar ve yine de soyacaklar – ideal olarak cep telefonu numaranızı ve e-postanızı ekleyin. Bu kadar yeter, ”dedi düzenli olarak etkinliklere ve festivallere seyahat eden bir uzman olan Richard Clive Rowlands.

Turistlerin ayrıca bagajlarını önceden fotoğraflamaları tavsiye edilir. 200’den fazla ülkeyi ziyaret eden Hachi Ko şu tavsiyede bulunuyor: “Bagajınızın bir fotoğrafını çekin, ardından bu fotoğrafı iletişim bilgileriniz ve bagajınızın boyutuyla birlikte bir metin düzenleyiciye koyun. Bagajınızı kaybederseniz, varışta bagaj arama servislerine teslim edebilirsiniz ve dilinizi bilmeseler bile bagajınızı bulmak için gereken her şeye sahiptirler. ”

Bir diğer ipucu da kartvizitinizi bavulunuzdaki özel bir adres kutusuna bırakmaktır. Eski RAF pilotu Jonathan Breeze şu tavsiyede bulunuyor: “Havayolunun sizi bulabilmesi ve çantanızı iade edebilmesi için her zaman bir çantaya en az bir kartvizit koyun. Adınız, numaranız, e-posta adresiniz ve bagajınız size iade edilecektir.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »